GM Discovery 2 Discovery 2 [Rom, Recovery, Root, Güncelleme]

Sponsorlu Bağlantılar

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
evet hata ayıklama modunu acıp telefonun hafızasına attım dosyayı. ismi verılen programla recovery dosyasını bulup yukledım. ama recoveryde acılmıyor telefon

arkadaşlar konunun en başından beri adımları takip ettim çince recoveryi yani resimdekini yükledim.
anlatıldıgı gibi alcatel romu yuklemek ıcın telefon hafızasına attım rom dosyasını. Çince recovery menüden sırası ile 2, 1, rom.zip, 2 seçin. İşlem bitene kadar bekleyin. Sonra yanlış yapmamak adına telefonun güç düğmesine basılı tutarak kapatın.
6) Telefonu yeniden başlattığınızda rom yüklenecektir sabırlı olun. yazıyor fakat 2 ve sonra 1 e girdiğimde rom.zip yok yani sanırım baska bı ekran. romu bu roceveryden nasıl yukleyebılırım. ayrıca şöyle bi sorun daha var mesela bu recoveryi yüklerken yaptıgım adımlaarı yapıp twrp recoveryi uncle programından yüklememe rağmen hala bu çin recovery açılıyor. flash tool ıle twrp yuklemeye calıstım ondada downloada tıklıyorum orda takılıp kalıyor hiç ilerleme yok. telefon suan acılıyor ama sim kartı görmüyor. lütfen yardım edin kafayı yiycem
İmei ni kontrol et

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Cihazınızı rootladığınız uygulama ne ise aynı uygulama ile unroot edin

sky127

Üye
Deniycem tesekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
IMEI telefon açılmasıyla pek alakası yok, telefon açılsın gerisi kolay

sky127

Üye
Flash tool ile atmaya çalış, imei yi sonra atarsın
hocam merhaba tekrar, flash tools ile orjinal recovery ve twrp recovery ikisinide ayrı ayrı atmaya çalıştım hata veriyor. 'pmt changed for the rom,it must be downloaded' diye hata veriyor. mobileuncle programıyla da yapıyorum ama kurtulamadım hala şu çince recoveryden. var mı başka bir öneriniz. imeilerde uçtu onları yapsam onlarda olmuyor böyle kullanmaya devam edicem bıktırdı artık. mobileuncle ve droid ile imeileri yazmayı denedim yemedi.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
hocam merhaba tekrar, flash tools ile orjinal recovery ve twrp recovery ikisinide ayrı ayrı atmaya çalıştım hata veriyor. 'pmt changed for the rom,it must be downloaded' diye hata veriyor. mobileuncle programıyla da yapıyorum ama kurtulamadım hala şu çince recoveryden. var mı başka bir öneriniz. imeilerde uçtu onları yapsam onlarda olmuyor böyle kullanmaya devam edicem bıktırdı artık. mobileuncle ve droid ile imeileri yazmayı denedim yemedi.
Flash tool için universal driver mutlaka kurulu olmalı, imei atabilirsin ekran gôrüntüsünü paylaştığın sayfadan

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Kullandığın Scatter dosyasında hata olabilir farklı bi scatter dosyalarıyla dene
Telefondan anlayan biri varsa soruma cevap verebilir mi;
Telefonum yere düştükten sonra boot olmamaya başladı acaba anakart hasar görmüş olabilir mi?
Not: Dokunmatik daha yapılmadığı için yeni rom yüklemeyi deneyemedim yinede sorayim dedim.

• Beğen
Tepkiler: yaytas

Azadijan

Üye
Öncelikle kolay gelsin. Ben dıscovery 2 plus telefonuma rom yükledim ve niye yükledim ne için yükledim ne işime yaradığı hakkında en ufak bir fikrim. Ve telefonumu ilk aldığım günkü orjinal haline getirmek istiyorum nasıl yaparım. Lütfen yardımcı olur musunuz. Root ne işe yarar ne içindir bunun hakkında nette tek bir doğru dürüst açıklama yok malesef.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Öncelikle kolay gelsin. Ben dıscovery 2 plus telefonuma rom yükledim ve niye yükledim ne için yükledim ne işime yaradığı hakkında en ufak bir fikrim. Ve telefonumu ilk aldığım günkü orjinal haline getirmek istiyorum nasıl yaparım. Lütfen yardımcı olur musunuz. Root ne işe yarar ne içindir bunun hakkında nette tek bir doğru dürüst açıklama yok malesef.
Root sistem dosyalarında değişiklik yapmanı sağlar, rom ise modifiye edilmiş yazılımdır.Forumda 2+ için orjinal yedek var onu yükle bazıları yükleyemedi ama dene olmazsa orjinale en yakın alcatel romunu yükle :oke:

• Beğen
Tepkiler: TheLost72

Azadijan

Üye
Root sistem dosyalarında değişiklik yapmanı sağlar, rom ise modifiye edilmiş yazılımdır.Forumda 2+ için orjinal yedek var onu yükle bazıları yükleyemedi ama dene olmazsa orjinale en yakın alcatel romunu yükle :oke:

Çok teşekkür ederim Yalnız sanırım demek istediğim anlaşılmadı ben bu telefonumu Discovery 2 Plus Vatan bilgisayrdan aldığım ilk günkü halıne döndürmek istiyorum. Super sudan da rommda rot tanda kurtulmak istiyorum. zerre işime yaramadı yaramıyor hiç bir özelliği yok neden bu kadar aptalca bir şey yaptığımıda anlamış değilim. Umarım yardımcı olcak bir arkadaş çıkar. ben alcatel falan istemiyorum dostum ben Discovery 2 plus hastası bir insanım açılmamış kutusunu bulmak için aylarca uğraştım en son Ankarada vatan bilgisayrda buldum net üzerinden aldım. :(

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Çok teşekkür ederim Yalnız sanırım demek istediğim anlaşılmadı ben bu telefonumu Discovery 2 Plus Vatan bilgisayrdan aldığım ilk günkü halıne döndürmek istiyorum. Super sudan da rommda rot tanda kurtulmak istiyorum. zerre işime yaramadı yaramıyor hiç bir özelliği yok neden bu kadar aptalca bir şey yaptığımıda anlamış değilim. Umarım yardımcı olcak bir arkadaş çıkar. ben alcatel falan istemiyorum dostum ben Discovery 2 plus hastası bir insanım açılmamış kutusunu bulmak için aylarca uğraştım en son Ankarada vatan bilgisayrda buldum net üzerinden aldım. :(
Keşke bi yedek alasydın piyasada sorunsuz orjinal rom yok çünkü
Discovery2 nin var ama plusın yok
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

ShankaFB

Üye
discovery 2+ (plus) için orjinal güncelleme alabilen rom var mı ?
01007v güncellemesini yapamadık bir türlü

Üst Alt