GM Discovery 2 Discovery 2 [Rom, Recovery, Root, Güncelleme]

Sponsorlu Bağlantılar

sky127

Üye
merhaba arkadaşlar... root yaptım yanlız ne çince olan nede orjinal olan recoveryi yüklüyorum program ile fakat recoverye ulaşamıyorum. yardım...
merhaba arkadaşlar... root yaptım yanlız ne çince olan nede orjinal olan recoveryi yüklüyorum program ile fakat recoverye ulaşamıyorum. yardım...

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Bu umarım yardımcı olur

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
bendeki recovery ekranı b u sekılde degıl ama. yanı lınkte olanı yukledım farklı bı ekran. ve romları yukleyemıyorum suan yardımcı olabılırmısınız?
Twrp mi yükledin ?

sky127

Üye
hayır. önce driverları, sonra root yaptım,sonra anlatıldıgı gıbı cınce rec. yukledım daha sonra rom yuklemeye gectım fakat rec menude anlatılanları yaptıgımda tık yok. mesela alcatel romu yuklemeye calıstm 2 1 rom.zip 2 dıye bı secenek cıkmıyor. ve suan telefonu da açamıyorum açılmıyor.

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Benim paylaştığım resimdeki karakterlerle karşılaştır twrp yükle sonrası zaten basit

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
hayır. önce driverları, sonra root yaptım,sonra anlatıldıgı gıbı cınce rec. yukledım daha sonra rom yuklemeye gectım fakat rec menude anlatılanları yaptıgımda tık yok. mesela alcatel romu yuklemeye calıstm 2 1 rom.zip 2 dıye bı secenek cıkmıyor. ve suan telefonu da açamıyorum açılmıyor.
Twrp yükle hem daha kolay ve anlaşılır

sky127

Üye
twrp den o romu nasıl yuklıcem ? anlatım var mı acaba.

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Arkadaşım forumda TWRP yi nasıl yükleyeceğin anlatılmış, farklı işlerle uğraşma pc den twrp flasla sp flash tools ile sadece recovery işareti olacak

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Forumu incele herşey açık ve net anlatılmış, teli kurtarırsın mutlaka ama panik yapma, sakin ve dikkatlice oku ve yap

sky127

Üye
1) indirip rar dan çıkartın. Recovery img dosyasını telefonun kendi hafızasına ana klösere atın.
2) Marketten Mobileuncle MTK Tools indirip kurun.
3) Program açıldığında root yetkisi isteyecek kabul edin.
4) Recovery'e tıklayın, en üstte sd yazan kısımda telefon hafızasına attığınız recovery.img dosyasını seçin ve onaylayın. Yeniden başlatmak isteyecek kabul edin. Telefonunuz TWRP 2.8.5.0 recoveryde açılacaktır.

TWRP yi bu şekilde mi yükleyeyim?

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Senin tel açılıyormu? Bu açılabilen teller için.

• Beğen
Tepkiler: sky127
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
1) indirip rar dan çıkartın. Recovery img dosyasını telefonun kendi hafızasına ana klösere atın.
2) Marketten Mobileuncle MTK Tools indirip kurun.
3) Program açıldığında root yetkisi isteyecek kabul edin.
4) Recovery'e tıklayın, en üstte sd yazan kısımda telefon hafızasına attığınız recovery.img dosyasını seçin ve onaylayın. Yeniden başlatmak isteyecek kabul edin. Telefonunuz TWRP 2.8.5.0 recoveryde açılacaktır.

TWRP yi bu şekilde mi yükleyeyim?
Evet, rootlu ise

• Beğen
Tepkiler: sky127

sky127

Üye
telefon rootlu evet. suan aacıldı telefon aynı yazdıgı sekılde denıccem sımdı teşekkür ederim...

anlatıldıgı gıbı twrp yukledım fakat recovery modda acamıyorum telefonu bilginiz var mı

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
telefon rootlu evet. suan aacıldı telefon aynı yazdıgı sekılde denıccem sımdı teşekkür ederim...

anlatıldıgı gıbı twrp yukledım fakat recovery modda acamıyorum telefonu bilginiz var mı
Dosyayı telefon hafızasına atıp öyle yüklemelisin

sky127

Üye
evet hata ayıklama modunu acıp telefonun hafızasına attım dosyayı. ismi verılen programla recovery dosyasını bulup yukledım. ama recoveryde acılmıyor telefon

arkadaşlar konunun en başından beri adımları takip ettim çince recoveryi yani resimdekini yükledim.
anlatıldıgı gibi alcatel romu yuklemek ıcın telefon hafızasına attım rom dosyasını. Çince recovery menüden sırası ile 2, 1, rom.zip, 2 seçin. İşlem bitene kadar bekleyin. Sonra yanlış yapmamak adına telefonun güç düğmesine basılı tutarak kapatın.
6) Telefonu yeniden başlattığınızda rom yüklenecektir sabırlı olun. yazıyor fakat 2 ve sonra 1 e girdiğimde rom.zip yok yani sanırım baska bı ekran. romu bu roceveryden nasıl yukleyebılırım. ayrıca şöyle bi sorun daha var mesela bu recoveryi yüklerken yaptıgım adımlaarı yapıp twrp recoveryi uncle programından yüklememe rağmen hala bu çin recovery açılıyor. flash tool ıle twrp yuklemeye calıstım ondada downloada tıklıyorum orda takılıp kalıyor hiç ilerleme yok. telefon suan acılıyor ama sim kartı görmüyor. lütfen yardım edin kafayı yiycem

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Telefon açılıyorsa eğer uncle tool programıyla gayet stabil şekilde yapabilirsin

Adilx05

Adilx05

Üye
Unroot İçin Ne Kullanabiliriz Peki ?

Üst Alt