GM Discovery 2 Discovery 2 [Rom, Recovery, Root, Güncelleme]

Sponsorlu Bağlantılar

jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 [Rom, Recovery, Root, Güncelleme]
Elimden geldiği kadar maddeler halinde karşılaşılan sorunları cevaplamaya çalışacağım. Bu konuda Driver, Recovery, Root, Rom paylaşılmaktadır. Öncelikle alıntı bile yazılsa Maxicep harici başka bir forumda paylaşmayalım. Daha önce bu ve bunun benzeri konu açan arkadaşlar bu konuyu açma sebebim herşeyin bir arada ve anlaşılır şekilde olmasıdır. Konudaki içerikler kendi uploadım ve anlatımım olup, içerikler için destek olan maxicep üyelerine teşekkür ederim.

Anlatımlar hiç birşey bilmeyen biri için basitleştirilerek ve gereksiz detaylandırılarak akarılmıştır. Anlatımın çok yer kaplamaması ve aranılan içeriğin çabuk bulunabilmesi için tarifler spoilere tıklandığında açılacak şekilde ayarlanmıştır.

Paylaşılanların hepsi tarafımdan kesinlikle denenmiştir.

Discovery 2 ve Plus Driver
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Discovery 2 ve Plus Root

Discovery 2 ve Plus Orjinal Recovery

Discovery 2 ve Plus İngilizce Dokunmatik TWRP 2.8.5.0 Recovery (Türkiye'de İlk) (Recovery Menüde Otg Çalışıyor)

Discovery 2 ve Plus Çince Dokunmatik Recovery

Çince Recovery Menüde Format Atma

Çince Recovery Menüde Yedek Alma ve Geri Yükleme

Discovery 2 Rootsuz Güncelleme Alabilen Rom Yedeği (Türkiye'de İlk) (Plus Telefonda Denenmedi)

Discovery 2 ve Plus için Alcatel Orjinal ROM

MIUI6 ROM

Discovery 2 ve Plus Telefonun Açılmıyor İse

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: osmanseker45, gnaygltekin, Crazyman037 ve 11 diğerleri

memo4535

memo4535

Üye
Çok şükür degerlenecek buralar discovery 2 ler toplansin :)

• Beğen
Tepkiler: jeosalih
jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
Konu hakkında önerisi, isteği, sorusu olan varsa yazabilir.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Elinize sağlık hocam yararlı konu. :halay3:

• Beğen
memo4535

memo4535

Üye
Guncelleme gelince rootlu telefona rom atmadan guncelleme alma denenip paylasilacaktir.

• Beğen
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Eline sağlık güzel konu olmuş artık buradayız
Gerçekten derli toplu bir konu olmuş dahada iyi olacak eminim :oke:

• Beğen
sebo7

sebo7

Üye
abi tamda istediğim gibi bir konu olmuş. anlatım çok iyi sağolasın tekrardan :)
birde root kaldırınca kalan dosyaları falan silebiliyorduk onu da anlatırsan güzel olur

• Beğen
jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
abi tamda istediğim gibi bir konu olmuş. anlatım çok iyi sağolasın tekrardan :)
birde root kaldırınca kalan dosyaları falan silebiliyorduk onu da anlatırsan güzel olur
Orjinal rom yedeğini yükleyince kalıntı dosyalar siliniyor. Diğer kalıntı dosyaları el ile silme işleminin güncelleme alıp alınamadığı denenemedi. Fakat orjinal rom yedeği recoveryden sorunsuz yükleniyor denedim. Konu ana ekranında denenmemiş birşey paylaşmayacağım.
Çince Recovery Menüde Format Atma, Alcatel Orjinal ROM, MIUI6 ROM ve Discovery 2 Telefonun Açılmıyor İse
başlıkları kendi telefonumda denenmiş ve konuya eklenmiştir. Artık çince recoveryde işimize yarayacak herşeyi dil sorunu olmadan yapabilmekteyiz :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sebo7
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Konu günden güne zenginleşecek gibi :oke:

sebo7

sebo7

Üye
Root yapamadım malesef olmadı. 1001 hata koduyla debug usb yazıyor hep :S

• Beğen
jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
driverda sorun var demekki. Telefonu hata ayıklama modunda bağla. Pcde aygıt yöneticisini aç android phone yanındaki küçük üçgene tıkla altına android adb infrance açılacak sağ tıkla kaldır de yazılım silinsini işaretle onayla. pcyi yeniden başlat. driverları yeniden kur. Root yapmadan önce antivirüs ve güvenlik duvarını kapat oke.

sebo7

sebo7

Üye
tamam yaptım 50 defa denedim 51.de oldu :)

• Beğen
jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
tamam yaptım 50 defa denedim 51.de oldu :)
Sende root kervanına katıldın demek:) adway, titanium backup tavsiyemdir. titaniumu kullanabilmen için supersu ayarlar mount namespace işaretli olmayacak. Clean master ile açılış programarını denetle. Lazım olmayanları kapat telefon hızlı açılır ve ram fazla yemez.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
sebo7

sebo7

Üye
:) tnx

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Hocam cihazı pcye nezaman bağlasam usb tanınmadı diyor sorun usb kablomu yoksa driverdenmi?

jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
PDA net simgesi mi tanımadı diyor yoksa PC mi. Drivarı yukarıda yazdığım gibi kur. Akıp USB yazdığında basma birşeye teli bağla devam eder o

-LazKopaT61

Üye
İlk olarak ellerinize sağlık çok yararlı bir içerik olmuş
bnm telefonun dokunmatik sıkıntılı minecraft nova3 gibi savaş oyunları strateji oyunlarında garip bir takılma yapıyor dokunmatik
bu orjinal romu yüklesem sorun düzelir mi acaba alcatel romda yükleyebilirim sıkıntı değil telefon rootlu idi rootu kaldırdım

• Beğen
Tepkiler: yunusdgnprfrs
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Pc tanimıyor, sürücü yükleme başarısız herseferde

jeosalih

jeosalih

Üye
    Konu Sahibi
İlk olarak ellerinize sağlık çok yararlı bir içerik olmuş
bnm telefonun dokunmatik sıkıntılı minecraft nova3 gibi savaş oyunları strateji oyunlarında garip bir takılma yapıyor dokunmatik
bu orjinal romu yüklesem sorun düzelir mi acaba alcatel romda yükleyebilirim sıkıntı değil telefon rootlu idi rootu kaldırdım
Orj olanı kur. Çoğu kişi dokunmatik sorunu 01025 sürümü ile düzeldi diyor. Bende zaten sorun yoktu. O ROM son sürüm zaten

Üst Alt