Discovery 2 Ana Konu {Root, Custom Recovery , Orjinal Recovery, Custom Rom, Stock Rom}

Sponsorlu Bağlantılar

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 Ana Konu {Root, Custom Recovery , Orjinal Recovery, Custom Rom, Stock Rom}
  • Custom Rom Miui 6

Açıklama: Stabil çalışıyor ve şu ana kadar gördüğüm tek hatası status bar da operatörün ismi yazmıyor. Kilit ekranında sinyal yok gösteriyor ama var.

Onun haricinde bütün fonksiyonları çalışıyor.

Recovery moddan rahatlıkla kuruluyor.

Bir de romda Türkçe dili mevcut değil.

Onu da Google Play ' den More Locale 2 programıyla-tamamını olmasa da-rahatlıkla kullanabileceğiniz hale getirebiliyorsunuz.

Not:Alıntıdır

Rom İndirme Linki :
    İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Recovery TWRP 2.6.3.0 :
    (Ben denedim bende dokunmatikte tuşlarda çalışmadı recovery yükleniyor sorun yok ama tepki yok orj recoverye döndüm tekrar telefonum çift simli)

Kaynak :

Discovery 2 Rootsuz Offfical Stock Rom

Uzun uğraşlar sonucunda ben ve arkadaşlar hep birlikte çalışıp Rootsuz Stock Rom elde ettik. Rom rootsuz telefondan alındı ve güncelleme alabiliyor.Yukleme talimatı linkte var

Rom Devs Name: MaxiTeam

Yükleme Talimatı
    Formattan sonra cihazı kabloyu çıkarın bilgisayardan download a basın tekrar bağlayın

Not: Telefon modeli Plus olanlar romu yuklemesin brick olur

ROM Yedeği:

Yükleme Talimatı:

1-Mobiluncletools marketten yüklenecek.

2-indirilen yedek direk tel hafızasına zipten çıkarılıp klasör yapısı bozulmadan kopyalancak.

3- Mobiluncle açılacak recovery update tıklanacak.

Tel hafızasına atılan Çince recovery en üste seç yükle.

Çince recoveryden sırasıyla 5 2 2 yap bitti.

Not:Orijinal recovery Custom recovery Konuda mevcut bakmanız yeterli.

Emeği Geçenler;
    @YaşlıTaşCocuk54 , @jeosalih , @ÇaRşI 2387 , @memo4535 , @neziri , @sebo7
    ROM dosyası @sebo7 nin telefonundan alındı.
    Test edenler @neziri , @ÇaRşI 2387
    Upload edenler @jeosalih
    Rom oluştururken ve yedek alınmasına Hep online olup yardım edenler @YaşlıTaşCocuk54 , @jeosalih , @memo4535

Romun yapılmasına destek verenler ve bu konuda yardımcı olanlar
    @YaşlıTaşCocuk54 , @sebo7 , @ÇaRşI 2387 , @jeosalih , @neziri , @memo4535

include / * * Sizin garanti artık geçersizdir. * * Ben ve arkadaşlar tuğla cihazların, ölü SD kartlar, * termonükleer savaş sorumlu değilim, ya da alarm uygulaması başarısız çünkü kovulmak. * Bazı araştırmalar lütfen .

Telefonunuz tuğla hale gelebilir hersey sizin sorumlulugunuzdadır.Bu islemleri yaparken Telefonunuz kullanılamaz hale gelebilir Flashlamadan önce düşünün ve Garanti dışı kalabilir.

include /* * Your warranty is now void. * * I am not responsible for bricked devices, dead SD cards, * thermonuclear war, or you getting fired because the alarm app failed. Please * do some research if you have any concerns about features included in this ROM * before flashing it! YOU are choosing to make these modifications, and if * you point the finger at me for messing up your device, I will laugh at you. */

General Mobile Discovery 2 Orjinal Recovery İmg

Recover mod orjinal recoverydir sp flash tool ile yüklenecektir scatter dosyasını seçin dowloand agent dosyasını seçin recover ye tıklayın ordan bu recover img dosyasını seçin dosya indikten sonra adını recovery.img yapın dowloand da basın 5 saniye sonra usb kablo ile bağlayın telefonu bilgisayara yükleme tamamlancak driverlarının kurulu olması gerekiyor cihazın

Custom Rom Discovery 2 MIUI V5

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Link

Recovery mod ile yükleyin
    Güle güle kullanmanız dileğiyle.
    Discovery 2 miuv5 türkçe rom

General Mobile Discovery 2 Dokunmatik CWM

Kendim bizzat denedim gene çoğunlukla çince önceki recovery gibi sadece dokunmatik çalışıyor ama power tuşu niyetine çalışmıyor sadece dokunmatikle yukarı aşağı inebiliyorsun farkı o

İndirme Linki:

Discovery 2 ROOT ATMA (ÇÖZÜLDÜ)

Başta sat112 arkadaşıma çok teşekkürlerimi sunuyorum Allah tuttuğunu altın etsin aylardır discovery 2 için root atmayı arıyordum ve bugün buldum ve oldu o kadar mutluyum ki sizinle paylaşıp çoğaltmak istedim konu alıntıdır.
    -------------------------------------------------------------------------------------

En az 1 aydır uğraşmama rağmen ve forumdaki bazı arkadaşların biz root yaptık demelerine rağmen ben forumda verilen bütün recovery dosyalarını ve tarifleri denememe rağmen ne recovery yükleyebilmişitim nede root yapabilmiştim.Ama bugün başka bir forumdan(ismini vermeyeyim) bulduğum bir recovery dosyası ve tavsiyelerle nihayet recovery dosyası yükledim ve root yapabildim.

Daha sonra telefondaki 2 sim kartı da çıkardım.Telefonu kapadım.Daha sonra Sp_Flashtool klasörü içine buradaki iki dosyayı da attım.

Bilgisayarın internetini de kapatıp Sp_flashtool u çalıştırıp Download a tıkladım ve 5-6 sn sonra kabloyu taktım ve recovery dosyasını yükledi.Daha sonra Power ve ses açma tuşuna basıp recovery menusunegirdim fakat recovery tamamen çinceydi.Ama her recovery menusunde olduğu gibi en üstteki nin reboot onun altındakinin de install sd card olduğunu tahmin ederek üstten ikinci bölüme tıkladım ve oradan da install sd card tıkladım ve daha önce buradan indirip sdcard a attığım root dosyasını yükledim.

Telefonu açtığımda nihayet root olmuştu.
    güncellendi ve video eklendi root :

Video Bizzat Bana Aittir Kendi Çekimim

Bi arkadaşın telefonu rootlamadan önce aldığı orjinal rom yedeği çok teşekkür ediyorum kendisine :)

DİSCOVERY 2 ROMLAR VE GELİŞTİRME HAKKINDA DAHA FAZLASI İÇİN GÜNCELL!!!

ALTERNATİF RECOVERY DEĞİŞTİRMEDEN ROOT ATMA :

En büyük avantajı orjinal recoverynizi değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz.

1)Linkten programı indirin:

2) Geliştirici seçeneklerinden hata ayıklamayı aktif hale getirin

3) programı çalıştırın ve pc ye bağlayın 2 dakikada rootlanacak

General Mobile Discovery 2 Officall Rom

Alcatel'in çıkardığı resmi romdur. Discovery 2'nin orjinal ismi One Touch Idol X+ romudur. Türkçe dil desteği olup rom Kitkat'tır.rom indirme linkleri

NOT!!!!!!!!Bir sitede yazmışlar sp flash tool ile yüklenecek diye ama denedim olmuyor sonradan dendi cwm recovery ile flashlanacakmış..

YÜKLEME talimatı : romu indirin cihaza recovery modu açın

wipe yapın mount \ system bide factory reset (internal storage ye wipe yapmayın cihazın hafızasına format atarsanız wipe yaptıktan sonra install kısmından romu seçin ve flashlayın

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2 GÜNCELLEME GELDİ

Resmî bir bilgi olmamakla beraber internette dolaşan söylentilere göre telefona Şubat ayında Android 5.0 Lolipop güncellemesi gelecekmiş.

Bilgilerinize...

Garantiye yollamıştım yeni yazılım atıp yolladılar geçen en son sürüm yazılım root falanca yapmadım göndermeden önce yapmıştım ama yeni yazılım atmışlardı şimdi root yapmadım niye boyle diyor

Bu resmi de face sayfasından aldım rekor :D

Discovery 2 01023 GÜNCELLEMESİ

Beyaz renkteki cihazların dokunmatik tepki performansında iyileştime yapıldı

Batarya yüzdesindeki artış ve azalışlar ile ilgili hatalar giderildi.

Kısayollardaki ekran parlaklığı ayarı manuel olarak değiştirilme imkanı getirildi.

Bluetooth senkronizasyonu ile ilgili iyileştirme yapıldı (araç senkronizasyonu)

Rehberde +90 vb. Gibi numaraları kaydetme ve görüntülemedeki sorun giderildi.

Wi-fi bağlantısı ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.

Şebeke ve çekim sinyali ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.

Galeride albüm oluşturma özelliği getirildi

Benim cihaz şuan hiçbir rom yüklü değil garantiye göndercem göndermedim daha söylenenlere göre böyle farklılıklar varmış

ama kendi tarafımdan test edilmedi

Discovery 2 Recovery Değiştirme Flashlama (Sp Flash tool ile)

Açıklama:

Bende custom recovery yüklüydü orjinal recoveryi yükledim custom recoveryi de aynı şekilde yükleniyor hiçbir fark yok sp flash tool zipi çıkartıcaz zipden klasöre sonra içindeki recover img bide recovery img dosyasını silcen yüklüyeceğin recoveryi ismini recover.img yapcan sp flash tool klasörüne atacaksın scatter dosyası falan seçik oluyor zaten sen ordan recoveryie tik atcan recoverye tıklıycan dosyayı seççen dowloand dicen telefon kalaıyken kabloyla bağlıcan tamamdır.

Video Çekimi :

MIUI ROM HAKKINDA

MIUI V6 Rom Ama Twrp ile yüklenecektir yazıyor discovery 2 twrp çalışmıyor bazı kişilerde kurdum yazmış ama

Discovery 2 Kullananlar
    @YaşlıTaşCocuk54
    @ÇaRşI 2387
    @memo4535
    @jeosalih
    @sebo7
    @neziri
    @caneira07
    @jhanluke
    @nis1382
    @lordmaxcake71
    @helvetika
    @SAMSUN555555
    @seytanazapta666

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Gofrettin115, jotem173, Kaf Kef Mic Check ve 4 diğerleri

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler, sarı olan metni de düzeltirsen iyi olacak.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Teşekkürler herkesin faydalanacağı güzel bir konu olmuş

• Beğen
Tepkiler: jotem173, jeosalih ve YaşlıTaşCocuk54
jeosalih

jeosalih

Üye
Kardeş ana konu ibaresini discovery 2 den hemen sonra olacak şekilde başlığı düzenlersen millet başka konu açmaz. Her türlü sorun ve yeni bilgiler için burayı kullanalım gibi bi ibare yaz en başa isyersen . eline sağlık baya uğraşmışsın. Konuyu canlı tutmak ve yönlendirmek bize kalıyor artık

• Beğen
Tepkiler: jotem173, ÇaRşI 2387 ve YaşlıTaşCocuk54
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
orjinal rom yedeği var sanırsam yukarıda doğru olduğuna eminmisin

• Beğen
Tepkiler: jotem173 ve YaşlıTaşCocuk54
jeosalih

jeosalih

Üye
Yok ya alcatelin o yanlış okumadıysam.

• Beğen
Tepkiler: jotem173 ve ÇaRşI 2387
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
MIUI V5 Romu deneyen varmı görüşlerinizi merak ediyorum yüklücem ama güvenemiyorum telefonu babam aldığı için tablette sorun yokta onu ben aldım @jeosalih @ÇaRşI 2387

• Beğen
Tepkiler: jotem173
jeosalih

jeosalih

Üye
Ben denemedim. Elife s5.5 ta discovery 2 ile aynı onun recoveryleri ile senin ve benim paylastığım yedekleri denicem. Yarın s5.5 recoverysi arıcam

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
MIUI V5 Romu deneyen varmı görüşlerinizi merak ediyorum yüklücem ama güvenemiyorum telefonu babam aldığı için tablette sorun yokta onu ben aldım @jeosalih @ÇaRşI 2387
Bende kullanmadım ama gayet stabil diyen bir arkadaş vardı forumda ahmetvil idi heralde :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler emeğine sağlık

• Beğen
jeosalih

jeosalih

Üye
pittech te yaşadığımız sorunlar ile konular var fakat üye olamıyorum. Biri davetiye yollasın yada bi araştırıp buraya kopyalasın.

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
pittech te yaşadığımız sorunlar ile konular var fakat üye olamıyorum. Biri davetiye yollasın yada bi araştırıp buraya kopyalasın.
Üye olmaya çalıştım o hesapla üyelik var dedi şifreyi unuttum dedim mail gelmedi pittceh diye bir mail yok postamda off tapatalk dan da girilmior önemli konular varmış orda

jeosalih

jeosalih

Üye
Ben araştırdım [email protected] a mail atıp davetiye istiyormussun. Eski üyeler bile istemek zorundaymış. Ben istedim fakat haftalarca bekleyen varmış davetiye. Bu nasıl bi sistem ya.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Ben araştırdım [email protected] a mail atıp davetiye istiyormussun. Eski üyeler bile istemek zorundaymış. Ben istedim fakat haftalarca bekleyen varmış davetiye. Bu nasıl bi sistem ya.
bende göndermiştim ama sadece yukarıdaki siteye girebiliyorum martinmodeye oradada pek bişi yok ama pittecht öyle değil

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
MIUI V5 İ deneme niyetim var da recoveryi değiştir falan telefonun hafızasındaki şeyler silinir bide uğraşmak istemiyom neyse veya V6 yı indiririm net yavaş

Üst Alt