Diş Hekimliği mi Yazılım Mühendisliği mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Diş Hekimliği mi Yazılım Mühendisliği mi ?
Arkadaşlar bilgisayara merakım daha çok . Bunun yanında hangisinin daha çok para getirdiği konusunda da bilgi verirseniz sevinirim .Hangisinin önü açıktır ?

Bülent872

Bülent872

Üye
Diş hekimliği tabikide bilgisayarını kendinde öğrenebilirsin.

Önce para

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Yazılımcılığa meraklı biri olarak Bana sorarsan her yönden yazılımcılık derim:oke:

Bülent872

Bülent872

Üye
Abim Bilgisayar/Yazılım mühendisi her duyduğuna yönelme kardeşim dişte para bitmiyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
Yazılım mühendisi olacağına bilgisayar mühendisini olman daha mantıklı bence zaten bilgisayar mühendisleri de Türkiye'de yazılımcılarla aynı işi yapıyor ancak senin ekstran oluyor.ama yazılım işini gerçekten ama gerçekten
seviyorsan yap
Sent from mTalk using lumia950

byburkay

Üye
Arkadaşlar bilgisayara merakım daha çok . Bunun yanında hangisinin daha çok para getirdiği konusunda da bilgi verirseniz sevinirim .Hangisinin önü açıktır ?
basit bir örnek vereyim diş taşı temizliğine bile 250 tl alan bir dişcim var gerisini sen düşün , yazılımı kendin merakından zaten öğrenirsin kesinlikle diş hekiminde daha fazla var...

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Diş hekimliği diyenler muhakkak diş hekimlerine yüklü miktarda para kaptıranlardır :ehe
şaka bir yana, çalışma şartları ve getirisi olarak diğer hekimliklere göre diş hekimliği daha cazip. Ama iş yazılım mühendisliği ile kıyaslamaya gelince o senin merakına ve tercihine kalmış. İnsan yaptığı bir şeyin pişmanlığından çok yapmadığı bir şeyin pişmanlığını çeker. Kararını ona göre ver.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu, byburkay ve cihanata_1
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Diş Sıkıntı Milletin Ağzıyla Uğraşacaksın :D Yazılımda Oturduğu Yerden Taş Atıpta Kolun Yorulmayacak Yani :D

_sniper_

Üye
Sağlık ve gıda sektörleri alanında iş bitmez kardeşim bence diş hekimliği

Sent from my iPhone using Tapatalk

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Kardeş diş hekimliğine git yazılıma gitme hem önümden biri daha eksilmiş olur. Yazılıma ben gideceğim :ehe

Luck Star

Luck Star

Üye
İkisi çok farklı meslekler. İlk önce sevdiğin mesleğe odaklan sonra amacını belirle.
Kolay iş diye bir şey yok öncelikle ancak işi sevip sevmeme durumu var. İşi sevmezsen hepsi zor gelir.
Parasına gelirsek Yazılım mühendisi başka ülkede olsa iyi iş yapar ama burada sanmıyorum. Bilgisayar mühendisi daha çok iş yapar.
Diş doktoru olunca da para önüne tomarla gelmiyor, tamam hastaları bir sürede bulursun ama sonuçta senin işin önündeki hasta ve insanlarla çalışmak gerçekten zor.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
:D sana inat gidesim geldi[emoji14]
Şaka maka diş hekimliğine gidebiliyorsan ve seviyorsan önceliğini ona ver bence çünkü yazılım mühendisliğinde bilgisayarın başında saatlerin gidecek gözlerine zarar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Şaka maka diş hekimliğine gidebiliyorsan ve seviyorsan önceliğini ona ver bence çünkü yazılım mühendisliğinde bilgisayarın başında saatlerin gidecek gözlerine zarar
Bilgisayarla uğraşmayı , oynamayı seviyorum . Ama orada oynamayacağımı tahmin ediyorum [emoji17] Diş hekimliği de babamın mesleği hazır yer (kendi iş yeri) daha kolay olacak tuttursam ama milletin ağzıyla uğraşasım da gelmiyor [emoji13] ne bileyim işte

Mert

Mert

Üye
iş fikri üretebilmekte bitiyor yazılım işiyle uğraşacaksan. en büyük örneği yemeksepeti şirketi bana kalırsa. yemek şirketlerinin hepsini tek bir platforma koyuyorsun ve insanlar ne tarz yemek istediklerini internet üzerinden rahat rahat seçip evine getirtiyor. haberin var mı bilmiyorum geçen sene 589 milyon dolara satıldı. whatsapp 19 milyar dolara satıldı. daha ne uygulamalar var deli paralara satılan. bunların hepsini toplayıp toplam yazılımcı sayısına bölersek yazılım sektöründe bir kişiye düşen pay daha çok gibi durabilir ama gel gör ki herkes böyle fikirler bulamıyor, bulsa da teknik bilgisi projeyi hayata geçirmeye yetmiyor, hayata geçirebilse de reklamını iyi yapamıyor ve bir şekilde boşa harcanan saatler ve karnını çubuk kraker ile doyurmak zorunda kalan insanlar oluyor. Ben senin yerinde olsam diş hekimliğini düşünürdüm. diş hekimliğini okuması cidden çok zor ama okunur.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
dış hekimliği

exp_l0it

exp_l0it

Üye
kardes milletin dedigine bakma, ne istiyorsan onu yap, emin ol daha mutlu olursun, iki isinde onu acik, gelistirmen tamamen sende bitiyor zaten ne kadar emek o kadar para demek, ama dis hekimligi okuduktan sonra yazilimla kesinlikle ugrasma, ayni sey tersi icinde gecerli, iki isde de cok fazla bos zamanin olmuyor zaten surekli gelistirmek zorunda kaliyorsun kendini, bu da seni acayip yorucaktir. kariyer tercihini kendi ic sesine gore ver, kimsenin karismaya hakki yok, parasi cok da onemli degil mutlu ol yeter :oke:

man20

man20

Üye
Canım, eğer dişlere meraklı değilsen ve becerin yoksa hiç bulaşma bizede yazık. Ne dişçiler gördük (ben görmedim de gören arkadaşlarım) suratı 5 karış, gidin diye bakan, yarım yamalak, isteksiz işini yapan doktorlar. Eğer sende böyle olcaksan hiç olma. Sonra arkandan çok laf yersin ;) insan sevdiği işi yapmalı. Para dediğiniz nedir ki?

snapdroid

snapdroid

Üye
İşin şu yönüne bak :ehe Karıya bi ben diş doktoruyum demek var bide :ehe bilgisayarcıyım demek var:locked2:

Üst Alt