Diş Eti Kanaması Sebepleri


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Diş Eti Kanaması nedenleri
Diş Eti neden kanar
Diş Eti Kanaması

Eğer diş etlerinizde sürekli bir kanama durumu varsa kesinlikle diş etlerinizde iltihabi bir durum ortaya çıkmış demektir. Bu enfeksiyonel hastalıklar, mikrobiyal dental plak ve diş taşı denilen hastalıklardır. Bunların dışında diş eti kanamasının bir sebebi de ağza yapılmış kalitesiz bir dolgunun veya kötü bir kaplamanın travmatik etkenleridir. Veya sert bir cisim aracılığıyla diş etinizi yaralamış da olabilirsiniz. Ama bu geçici bir kanamaya yol açar.

Diş eti kanaması ilerlediği zaman çeşitli durumlarda nükseder. Örneğin sert bir gıda yerken, veya dişinizi emerken, tükürürken dişinizde kanama meydana geldiğini görürsünüz. Bu şekilde her durumda dişiniz kanıyorsa eğer, mevcut olan diş hastalığınız git gide ilerliyor demektir.

Diş eti hastalıklarının oluşmasında genetik faktörler de büyük rol oynar. Mesela diş eti kanamasına sahip 2 kişiyi ele alalım. Birincisinin ailesinde aynı diş hastalığı olsun, diğerinin ailesinde herhangi bir diş eti hastalığı görünmesin. Birinci kişinin diş eti hastalığı ikinciye göre çok daha hızlı ilerlerken daha büyük bir tahribat yaratır.

Sonuç olarak diş etinizde uzun süreli kanamalar oluyorsa, hemen bir diş doktoruna görünmeniz sağlığınız açısından çok faydalı olacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt