Strateji [Çözüldü]GTA 5'i Ultra da açan PC Red Alert 2 de kasıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
[Çözüldü]GTA 5'i Ultra da açan PC Red Alert 2 de kasıyor
Sorunum bu bazı forumlarda laptoplar için dahili grafik birini kapatıp oyuna girince çalışıyor falan gibi bi ton çözüm yazmışlar pc özelliklerim
amd 8350 işlemci
gtx960
16gb ddr3 ram
windows 10 (sanırım sorun buradan kaynaklanıyor)

-şimdiden yazıyım: uyumluluk modunu xp yapsam bile kasıyor (kamsadan kastım 1 fps yani slaly gösterisi bile bunun yanında yağ gibi kalır

-VideoBackBuffer=no ayarını yaptım yani bu çözümlerden başka bi çözüm var mı ?

---

başka bi yerden daha indirip videobackbuffer ayarını ekledim kasma sorunu kalktı :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: alperenoo7

Karavelaa

Üye
Sorunum bu bazı forumlarda laptoplar için dahili grafik birini kapatıp oyuna girince çalışıyor falan gibi bi ton çözüm yazmışlar pc özelliklerim
amd 8350 işlemci
gtx960
16gb ddr3 ram
windows 10 (sanırım sorun buradan kaynaklanıyor)

-şimdiden yazıyım: uyumluluk modunu xp yapsam bile kasıyor (kamsadan kastım 1 fps yani slaly gösterisi bile bunun yanında yağ gibi kalır

-VideoBackBuffer=no ayarını yaptım yani bu çözümlerden başka bi çözüm var mı ?
Aynen 2 tane grafik kartın varsa.Nvidia yı seçerek dene bakalım bendede GTA 4 de oluyordu.

Son düzenleme:
0MG90

0MG90

Üye
Oyun sorunludur

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
sadece 960 var amd nin dahili grafiği yok neyse zaten eski oyun onu onamasam da olur :(

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sorunun ortaya çıkış sebebi dediğin gibi windows 10 olması, virtual machine gibi uygulamalar ile xp yada win 7 yükleyip oradan açmayı deneyin, açmak istiyorsan tabiki :)

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Red Alert 3 oyna boşver 2'yi :)

Karavelaa

Üye
sorunun ortaya çıkış sebebi dediğin gibi windows 10 olması, virtual machine gibi uygulamalar ile xp yada win 7 yükleyip oradan açmayı deneyin, açmak istiyorsan tabiki :)
+ram yüklenmesi + sistem yüklenmesi :) . Red Alert 3 oynasın daha iyi :D

falconn00

falconn00

Üye
Red Alert 3 oyna boşver 2'yi :)

Hayır dostumm... Red Alert 2 ilk çıktığı zaman oynanma rekorları, Red Alert 3 ün çıktığı zaman oynanma rekorkarlından daha fazla.
Ve red alert 2 hala red alert 3 den daha fazla oyuncusu var. Ben red alert 2 yi oynuyorum. Red Alert 3 de oynadım fakat on sildim.
Red alert 3 ün oynanma sebebebi genellikle kızları ;)
Not : ''Red alert 3 ün oynanma sebebebi genellikle kızları'' yazısı alıntıdır. ;)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
2 de Çok Elemanın Olursa Kasar O Oyunla Alakalı Ama Az Varkende Kasıyorsa Sistem İle Uyumsuzluk Yapıyordur Yapacak Bişey Yok Oynamayacaksın :) Zaten Çok Eski Bİr Oyun O

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Red alert 3 indiriyorum :oke:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İndirdim Bende Ama Sİlinmiş YOrum Neyse :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
ilk mesajda yazıyordur belki..

avast

avast

Üye
Laptop falan demis model ne diye sormustum masaustu sanirim laptopta amd ve gtx960 gormedim hic

MaxipmaN

Üye
masaüstüdür pc

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü
8350 işlemci
M5a99fx pro anakart
Msi gtx960 100me(2gb)
16gb corsair vengeance pro 1866mhz bellekler var

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Masaüstü
8350 işlemci
M5a99fx pro anakart
Msi gtx960 100me(2gb)
16gb corsair vengeance pro 1866mhz bellekler var
Uyumluluk modunu xp değil de 98 olarak dener misiniz eğer hala silmediyseniz. Ben xp yapınca sıkıntı çıkarıyordu ama 98 yapıyordum sorun çıkmıyordu.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Uyumluluk modunu xp değil de 98 olarak dener misiniz eğer hala silmediyseniz. Ben xp yapınca sıkıntı çıkarıyordu ama 98 yapıyordum sorun çıkmıyordu.
Windows 10 kullanıyorum en aşağıda xp service pack 3 var daha sonra vista ve 7 var

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Ben de 10 kullanıyorum. En üstten ikincide win 98/Win ME olması lazım.

Oyunu açın ve menüye girdikten sonra çıkış yapın. Oyunu kapattıktan sonra oyunun kurulu olduğu dizine gidin (Örn: C:\Westwood\Ra2 ) ve ordaki RA2.ini dosyasını not defteri ile açın. Ordaki [Video] satırının içine tırnak içindeki yazıyı tırnaksız bir biçimde yapıştırın "VideoBackBuffer=no". Dosyayı kaydedin ve kapatın.

Üst Alt