[ÇÖZÜLDÜ]Ekran Kartım Oyun Sırasında Devreye Giriyor Mu Nasıl Anlarım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
[ÇÖZÜLDÜ]Ekran Kartım Oyun Sırasında Devreye Giriyor Mu Nasıl Anlarım ?
Oyunlarda donmalar olunca sormuştum birsi ekran kartının oyun sırasında devreye girip girmediğine bakmam gerektiğini söyledi . Bunu nasıl öğrenebilirim ?
Mesaj birleştirildi:

Bu arada tek ekran kartı var başka bir ihtimal var mı onu da bilmiyorum (AMD Mobility Radeon HD 5470)

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Oyunlarda donmalar olunca sormuştum birsi ekran kartının oyun sırasında devreye girip girmediğine bakmam gerektiğini söyledi . Bunu nasıl öğrenebilirim ?
Mesaj birleştirildi:

Bu arada tek ekran kartı var başka bir ihtimal var mı onu da bilmiyorum (AMD Mobility Radeon HD 5470)
Genelde 2 ekran kartı olur birisi 256 mb falan olur oyun dışında az güç harcamak için kullanılır. Bir de 1 gb - 2gb vb... Sisteme göre asıl ekran kartı olur ve bu ekran kartı sadece oyun ve photoshop gibi programlarda kullanılır.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

PALA.

PALA.

Üye
Gir aygıt yöneticisine ekran kartını devre dışı yap, bak bakalım oyun çalışıyor mu ?
Giriş seviyesi bir kartsa zula yı bırak, zuma yı zor oynarsın :)

Ayrıca w10 yüklüsyse son sürümde ne kar kullandığını görev yöneticisünde görürsün yada speccy ile.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tek seferlik torpil geçti herhalde geçen de bahsettiğim o akşam zula/lol 'de denedim ikisinde de uçuyordu . İlk aldığımda böyleydi eskidiği için olmuyor diye kabullenip 3-4 yıldır donarak oynuyordum . Bu performansı vermez olaydı tekrar yakalayayım diye artık yavaş da oynamaz oldum :D . Bir de Oyun dx9 sistem gereksinimi gösteriyor dxdiag'da dx12 var bununla alakası olabilir mi ?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Oyun sırasında, Ekran kartı devreye girmesi gibi bir şey olamaz. Zaten siz Oyunu çalıştırdığınız anda seçili olan Ekran kartı ile oyunu çalıştırırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Teşekkürler herkese

PALA.

PALA.

Üye
Tek seferlik torpil geçti herhalde geçen de bahsettiğim o akşam zula/lol 'de denedim ikisinde de uçuyordu . İlk aldığımda böyleydi eskidiği için olmuyor diye kabullenip 3-4 yıldır donarak oynuyordum . Bu performansı vermez olaydı tekrar yakalayayım diye artık yavaş da oynamaz oldum :D . Bir de Oyun dx9 sistem gereksinimi gösteriyor dxdiag'da dx12 var bununla alakası olabilir mi ?
Fermi sayesinde dx12 kullanılır ama asıl oyunun ihtiyacına göre dx sürümü yüklenir, aslında dx11,2 ye kadar yükleyebilirsin.

Üst Alt