GM Discovery 2 [ColorOS v2.0.1i R827EX_11_A.03_KitKat ]

Sponsorlu Bağlantılar

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
[ColorOS v2.0.1i R827EX_11_A.03_KitKat ]
MTK6592 Cihazlar için ColorOS v2.0.1i R827EX_11_A.03_KitKat Portudur .

!!!Önemli!!!
Romu kurabilmeniz için 1GB sistem alanına ihtiyaç vardır.Aksi takdirde rom kurulmaz!
Sistemi artırmak için önce Data+Sistem.zip dosyası yüklenecek.

Çift Sim Kart Testi yapılmamıştır
Çift Sim Kart Desteği Rom'da var Kurup test eden Arkadaşlar Buraya yazarsa sevinirim.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Data+Sistem.zip İndirme Linki

Rom linki

KURULUM

NOT:kurulduktan sonra yine bir kaç defa kapanıp açılabilir ilk sefere Mahsus sistem optimasyonu içindir.

[Alıntıdır excalabur arkadaşımıza Teşekkürler]

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu yeni sürümüymüş deneyebilirsiniz

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ecel227

nuke66

nuke66

Üye
Deneyelim bakalım

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
nuke66

nuke66

Üye
Şu anda iniyor, kurunca yorumlarım
Kurulumu yaptım ama bootta kaldı.nerde yanlış yaptım ki

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Şu anda iniyor, kurunca yorumlarım
Kurulumu yaptım ama bootta kaldı.nerde yanlış yaptım ki
Wipe'ye Giriyoruz
ADVANCED WİPE>Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpackı İşaretliyoruz, sağa kaydırarak onaylıyoruz.
Mount'a girip Sistem Custpack İşaretlerini kaldırıp geri çıkıyoruz.
Sistemi artırmak için Install bölümünden Data+Sistem.zipi Swipe Flaşı onaylıyoruz.
Reboot bölümünden recovery seçip tekrar recoveryi açıyoruz.
Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpack Swipe Flaşı Onaylıyoruz.

Not: Data+Sistem yüklendikden sonra mutlaka elle recoverden elle reboot yap

nuke66

nuke66

Üye
Wipe'ye Giriyoruz
ADVANCED WİPE>Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpackı İşaretliyoruz, sağa kaydırarak onaylıyoruz.
Mount'a girip Sistem Custpack İşaretlerini kaldırıp geri çıkıyoruz.
Sistemi artırmak için Install bölümünden Data+Sistem.zipi Swipe Flaşı onaylıyoruz.
Reboot bölümünden recovery seçip tekrar recoveryi açıyoruz.
Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpack Swipe Flaşı Onaylıyoruz.

Not: Data+Sistem yüklendikden sonra mutlaka elle recoverden elle reboot yap
Data+sistem.zipi kurup elle recoveryi açtıktan sonraki kısmı anlayamadım

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
Önceleri denemiştim bu romu ve açıkçası vasat, kendi kendine yeniden başlatmalar sistem ve uygulama lagları vs... Hatta bir ara build proptan artye geçeyim dedim daha kötü bir hal aldı. Daha güncelide vardı hatta bss tcl forumda ondada tek sorun laglardı, int.d desteği var diye 50 tane script atılırsa bir roma böyle olur tabi. Color os düşmanı değilim (laglarla dolu olsada sirf sevdigimden 1 hafta civari kullandim) g610'umdada en çok kullandığım arayüzdü kendisi ama bizim cihazlar için daha stabil olmalı.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Önceleri denemiştim bu romu ve açıkçası vasat, kendi kendine yeniden başlatmalar sistem ve uygulama lagları vs... Hatta bir ara build proptan artye geçeyim dedim daha kötü bir hal aldı. Daha güncelide vardı hatta bss tcl forumda ondada tek sorun laglardı, int.d desteği var diye 50 tane script atılırsa bir roma böyle olur tabi. Color os düşmanı değilim (laglarla dolu olsada sirf sevdigimden 1 hafta civari kullandim) g610'umdada en çok kullandığım arayüzdü kendisi ama bizim cihazlar için daha stabil olmalı.
Umarım daha stabili yapılır :oke:

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Bu init.d desteği nedir? bilen varsı açıklayabilir mi

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
Umarım dostum kesinlikle istiyorum stabil bir tane çünkü arayüzü bana çok hoş geliyor.
Bu init.d desteği nedir? bilen varsı açıklayabilir mi
Supercharger v6 (bir bak derim) gibi muhteşem scriptlerin atıldığı yer init d, bu scriptlerin içinde cmd yada terminal emulatore girilicekmis gibi yazilan kodlar felan var ve bunlar telefon icin bataryadan tut oyun performansindan her uygulama icin kullanilacak ram miktarı/katları gibi ince ayar gerektiren seyler var, ama bazen yanlış ayarlamalar yüzünden negatifte etkiliyebiliyor tabi. Bu rom için init d scriptlerini silip yeniden bakacağım roma.

nuke66

nuke66

Üye
Rom fena değil ama bazı sıkıntıları var: bazı uygulamaların simgeleri teli kapatıp açınca kayboluyor, bataryayı hızlı bitiriyor, güvenlik uygulaması çok güzel ama antivirüs yok vb. Ancak bildirim paneline bayıldım ayrıca xposed ve modülleri çalışıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387 ve Mr.Dat
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Rom fena değil ama bazı sıkıntıları var: bazı uygulamaların simgeleri teli kapatıp açınca kayboluyor, bataryayı hızlı bitiriyor, güvenlik uygulaması çok güzel ama antivirüs yok vb. Ancak bildirim paneline bayıldım ayrıca xposed ve modülleri çalışıyor.
Teşekkürler bilgi :oke:
Teşekkürler bilgi :oke:

• Beğen
Tepkiler: nuke66
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Bu supercharger v6'yı kurdum fakat kurulu mu değil mi nasil anlicam?

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
Bu supercharger v6'yı kurdum fakat kurulu mu değil mi nasil anlicam?
uygulamalarda illaki görünür kanımca
Supercharger uygulama değil script :D Google playden yada internetten script manageri kurucaksın supercharger v6 yı script managerle açıcaksın benim bildiklerim bunlardı sonra sana ne yapcağını script manager söylüyor zaten. Bu arada unutmuşum supercharger v6 için init.d desteğine gerek yok işlemleri script manager yapıyor. Telefonda busyboxda kurulu olmalı.

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
O işlemleri yaptım, kendisi beni yönlendirdi sürekli YES NO'lu şeyler yaptım en sonunda reboot atırdı. Şimdi farkı anlayamadım ama birşeyler olmuşdur umarım

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
O işlemleri yaptım, kendisi beni yönlendirdi sürekli YES NO'lu şeyler yaptım en sonunda reboot atırdı. Şimdi farkı anlayamadım ama birşeyler olmuşdur umarım
Tekrar script managerle aç ayarlancak bir sürü şey göreceksin entropydir felan filan, ben rebootdan sonra 1-2 saat aralıksız uğraştığımı hatırlıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: TheLost72
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Romu anlatılan gibi mi kurdun anlatırsan yükleyemeyen arkadaşlara rehper olur :oke:
Söylemeyi unutmuşum bu orjinali değil yani bir takım sıkintıların giderildiği üstünde oynama yapılmış bir rom

nuke66

nuke66

Üye
Evet anlatılan gibi kurdum kuramayanlar varsa yardımcı olabilirim

Üst Alt