Coca Cola Gerçekten İsrail Malı mı?İspat edebilen buyursun...

Sponsorlu Bağlantılar

kol@j

kol@j

Üye
axel denen müteveffa %25 hürriyet gazetesinin sahibiydi... vasiyetiyle hissesini nereye bıraktı araştırın...
ama Türk gazetesi...

ĄRMOЙİ

ĄRMOЙİ

Üye
yanılyorsun ingilizve hollanda malıdır.ithal herşeye yahudi malı diyin sizde ayrıca coca colanın barkodundan belçika malı olduğunu görebilirsiniz.unileverin türkiyedeki markaları şunardır:
Algida
Axe
Becel
Calve
Cif
Clear
Domestos
Dove
Elidor
Knorr
Lipton
Lux
Omo
Rexona
Rinso
Sana
Signal
Unipro
Yumoş
Lifeboy
Ben&Jerry’s
Carte d'Or
Magnum

Asıl sen yanılıyorsun :gul: İngiliz ve Hollanda malı olabilir ama kurucuları yahudidir. bknz kurucularından biri Margarine Unie’yi Hollandalı bir yahudidir.Yine takip edersen bu sektörün yurtdışı toplantılarında hahamları dahi görebilirsin :oke:

Diğer mesele coca cola ABD ye aittir 1966 yılından beri İsrail ordusuna bağışda bulunmakta israile düzenli yardım faaliyetleri düzenlemektedir hatta bu konuda ödülleri bile vardır yine Friends of Israel organizasyonlarında coca cola temsilcileri hep bulunmaktadır

kol@j

kol@j

Üye
Asıl sen yanılıyorsun :gul: İngiliz ve Hollanda malı olabilir ama kurucuları yahudidir. bknz kurucularından biri Margarine Unie’yi Hollandalı bir yahudidir.Yine takip edersen bu sektörün yurtdışı toplantılarında hahamları dahi görebilirsin :oke:

Diğer mesele coca cola ABD ye aittir 1966 yılından beri İsrail ordusuna bağışda bulunmakta israile düzenli yardım faaliyetleri düzenlemektedir hatta bu konuda ödülleri bile vardır yine Friends of Israel organizasyonlarında coca cola temsilcileri hep bulunmaktadır

Güzel yakalşım...
Şimdi gelelim ana meseleye...
Sorunları gördük arkadaşlar çözüm önerilerinizi alayım...

h@run06

Üye
slm beyler konuyu gördüm baştan sona okudum sırf yorum için üye oldum
ilk önce kimse alınmasın ve gücenmesin
int. çok dolaştım israil mallarına baktım herkez bi şey yazmış yani öle malzemeler warki kullanmamamız imkansız yani kullanmazsak ilk çağa döneriz heralde bebek bezleri mamaları içiçecekler giysiler vsvs yani neredeyse bastın toprak bile israil malı diyecekler diye korkuyorum bazı kendini bilmez araştırma yapmayan arkadaşlar atıp tutuyor kola rengini veren böcek diyolar peki bizim ürettiğimiz kolanında rengi aynı ve tadı felan aynı tek eksiği asiti az koyuyolar ozaman oda zararlı ki bana söleyin zararlı olmayan bir madde bazı arkadaşlar meyve suyu felan kullanıyorum artık yazmış emin olun onların içindede fazlasıyla katkı maddeleri mevcuttur kısacası konserve veya kapalı kutularda üretilen çoğu şeylerde katkı malzemesi wardır en güzeli doğal sıkıpda içmekdir...
colaya gelelim şahsen kendim denedim etin üstüne döktüğünüzde et kayboluyo diyolar kesin görmüşsünüzdür denedim ama sonuç o :D eti 2 gün kolada beklettim çıkarttığımda su içindeydi ve kokuyodu koku olmasıda normal yani :D
ayrıca meyvelerdede denedim havuç elma vsvs. yine bişi olmadı :d
bide yazı konumuz war tersten okuyunca felan camii hocasına götürdüm sordum tercüme edemedi :D
oda yalan çıktı :D
ayrıca bi sitede gördüm bu prog. araştırcak vaktim olmadı ( alıntıdır )
Discovery izleyenler bilirler
1) Cola çok iyi bir tampon temizleyci
Evet Alüminyum Folyoyu bir top haline getirin ve colaya batırın, crom tamponu mükemmel temizler.
2) Lastikleri parlatır, daha siyah gözükmesini sağlar
Evet lastiklerin üzerine dökün ve ardından sünger ile temizleyin simsiyah bir lastiginiz olsun. Ama bunu limon veya portakal da yapıyor, yani cola içerisinde ki düşük asiti kullanabiliyor bu iş için, bunu limon veya portakal gibi meyvalarda denediğinizde aynı sonucu elde ediyorsunuz.

3) Cola dişleri eritir, kırılmasını sağlar.

Hayır 48 saat cola içinde kalan farklı dişler ve cola dahil farklı sıvılar gösterdi ki cola kesinlikle diş eritmiyor ve onun kırılmasına sebep olmuyor.
Sadece kahverengi bir görünüm almasını sağlıyor. Ama kimse 48 saat dişini cola içinde tutmadıgına göre ve su veya sebze gibi şeyler içip atıştırdıgımız için bu konuda etki göstermiyor.

4) Cola güzel bir kumaş temizleyicidir.
Hayır farklı deterjanlar ile cola nın testinde görülüyor ki asla kumaşda bulunan lekeleri temizlemiyor.

5) Cola pas temizleyicidir..
Hayır cola akü veya tuvalette bulunan pasları su gibi temizliyor, yani sıvı etkisi sadece işe yarıyor, pas üzerindeki tozu su gibi alıyor ama asla pas çözücü degildir ve asla pas lekesini çıkartamıyor.

6) Cola döktügünüz paslı civata açılır.
Hayır bunun hiç bir etkisi olmuyor. Kısaca büyük bir şehir efsanesi bu

7) Cola çok iyi bir motor temizleyicidir.
Hayır aynı su gibi görev görüyor ama asla yağ vs. gibi dış etkenleri temizleyemiyor.

8) Cola çok güzel bir metal temizleyicidir.
Ağır lekesi olmayan metal paraları parlattıgı doğrudur.
9) Cola çok iyi bir sprem öldürücüdür.
Kesinlikle hayır spermlerin üzerine dökülen cola sperm sayısında eksilme olmadıgı doktorlar tarafından cameralar ile kanıtlanmıştır.

10) Cola tuvalette oluşan sarı lekeyi temizler
20 kutu cola döküldü sadece su kadar etkisi olabildi, kısaca kesinlikle cola iyi bir tuvalet temizleyici değildir.

11) Cola çok iyi kan lekesi çıkartır

Cola çok iyi kan lekesi çıkartamıyor, biraz lekenin çözülmesine sebep oluyor ama bunun dışında lekenin tamamen çözülmesine veya çıkmasına yardımcı olmuyor.

12) Cola akü kutup başlarını ve çapaklarını temizler

Hayır temizlemez, etkisi bir su ve diş fırçası kadar etkili yani yine sıvı özelligini kullanabildi.
Bir kaç akü üzerinde yapılan test de cola ve diş fırcası, sadece cola gibi temizleme işlemlerinde su ile yapılan işlemlerde görülen temizlikten farkı yok. Kısaca büyük bir şehir efsanesi bu.

aklıma gelmişken bi arkadaş tarım ilacından bahsetmiş kolanın içinde war diye hemde 2 3 katı yazmış ona sadece gülüyorum ey arkadaş sen tarım ilacının ne olduğunu bilirmisin de onu yazarsın tarım ilacının ne kadar güçlü olduğunu bilirmisin ben evime sıkıyorum 2 yılda bir bitane böcek olmuyo düşün zararını ki bu sıkıldında eve 1 gün girilmiyo bunu bilirmisin ben iki dk soludumda onu zehirlendim ki sen kalkmış 2 katı dersin iki katı oldunda içtiğin an ölürsün garantidir bukadar uçmayın lütfen..

ayrıca tartıştım konulardaki arkadaşlara genelde sorarım sıgara içiyomusun diye çoğu içiyorum der
şimdi şahsen koladan ölen pek kimse görmedim duymadım ama sıgaradan ve redbulldan ölen görmüştüm haberlerde oda yanlış hatırlamıyosam 3 4 tane peş peşe içtiği içindi kola zararlı diyip içmeyenlerin çoğu sıgara içiyo (içmeyenlere sözüm yok) sıgara koladan kaç misli zararlı onu hiç düşünmüyolar :) nitekin ben kolanın öle inanılmaz şekilde anlatılan zararına inanmıyorum.
evet şimdi ise para aktarımı bu konuda ispat göremiyorum hiç biyerde bu iş böyle zarar verilmez bi kaç kişinin kullanmamasıyla biz çerez parası kalırız onun yanında :D en iyi vurgun devletin bu içeceği ülkemizde satışına ve sokulmasına yasak getirdiğinde olur iş devlette biter gemimize saldırdılar ne oldu pasif kaldık :( şahsen benim içime çok oturdu bu korkak bi devletimiz war biz bunları hakketmiyoruz :( boykota varım zararlı olduğu için deil savaşa yardım ettiği için :(
işte böyle arkadaşlar barkodlara fazla takılmayın ülkeye giren çoğu yabancı malların üstüne bile bizim barkodlarımız damgalanıyo ;)

saygılar kolay gelsin

punqermojo

Üye
Bi arada Nokiayı İsrail malı die duymustum ama kolayı bilmiyorum..

Nokianın Finlandiya malı 9oldunu herkez bilir;)

fatih5825

fatih5825

Üye

Coca Cola israil malı değil..Amerika malı.Fakat Coca colanın gelirlerinin büyük kısmı İsrail donanmasına bağışlandığı için,Bu ve buna benzer gıda malzemeleri boykot ediliyor..1940`lı yıllarda Amerika`da Coca Cola`ya destek veren, onu milli içecek yapan Amerikan Orduları Komutanı Eisenhower olmuştur. Kuzey Afrika`ya savaş ilan edildiğinde bu ünlü komutan `Ben askerimin Coca Cola içmesini ve hamburger yemesini istiyorum` demiş

Söylediği gibi İsrail Malı Değil ama yardım ediyor dense tamam ama herkes bi yerinden element uyduruyor sonrada çekiliyor kenara nedir yani olay Coca Cola almadıgı zaman bizim Türk vatandaşlar yada diğier ülkeler Gazzedeki olaylar sonmu bulacak her hıyarım var diyene bi avuç tuz alıp koşmaktan nezaman vazgecer bu milllet bizimde doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde kendı topraklarında kendi askerlerimiz ölürken bizim tartışğımız konuya bak neye para verip vermıceğimiz mi böylemi belirleyeceğiz..************* :off:

kol@j

kol@j

Üye
yahudi ürünleri o kadar güzel kamufle edilmiş ki...
her firmayı onlardan sanmak bile mümkün...

fnldstntn

Üye
Discovery izleyenler bilirler
1) Cola çok iyi bir tampon temizleyci
Evet Alüminyum Folyoyu bir top haline getirin ve colaya batırın, crom tamponu mükemmel temizler.
2) Lastikleri parlatır, daha siyah gözükmesini sağlar
Evet lastiklerin üzerine dökün ve ardından sünger ile temizleyin simsiyah bir lastiginiz olsun. Ama bunu limon veya portakal da yapıyor, yani cola içerisinde ki düşük asiti kullanabiliyor bu iş için, bunu limon veya portakal gibi meyvalarda denediğinizde aynı sonucu elde ediyorsunuz.

3) Cola dişleri eritir, kırılmasını sağlar.

Hayır 48 saat cola içinde kalan farklı dişler ve cola dahil farklı sıvılar gösterdi ki cola kesinlikle diş eritmiyor ve onun kırılmasına sebep olmuyor.
Sadece kahverengi bir görünüm almasını sağlıyor. Ama kimse 48 saat dişini cola içinde tutmadıgına göre ve su veya sebze gibi şeyler içip atıştırdıgımız için bu konuda etki göstermiyor.

4) Cola güzel bir kumaş temizleyicidir.
Hayır farklı deterjanlar ile cola nın testinde görülüyor ki asla kumaşda bulunan lekeleri temizlemiyor.

5) Cola pas temizleyicidir..
Hayır cola akü veya tuvalette bulunan pasları su gibi temizliyor, yani sıvı etkisi sadece işe yarıyor, pas üzerindeki tozu su gibi alıyor ama asla pas çözücü degildir ve asla pas lekesini çıkartamıyor.

6) Cola döktügünüz paslı civata açılır.
Hayır bunun hiç bir etkisi olmuyor. Kısaca büyük bir şehir efsanesi bu

7) Cola çok iyi bir motor temizleyicidir.
Hayır aynı su gibi görev görüyor ama asla yağ vs. gibi dış etkenleri temizleyemiyor.

8) Cola çok güzel bir metal temizleyicidir.
Ağır lekesi olmayan metal paraları parlattıgı doğrudur.
9) Cola çok iyi bir sprem öldürücüdür.
Kesinlikle hayır spermlerin üzerine dökülen cola sperm sayısında eksilme olmadıgı doktorlar tarafından cameralar ile kanıtlanmıştır.

10) Cola tuvalette oluşan sarı lekeyi temizler
20 kutu cola döküldü sadece su kadar etkisi olabildi, kısaca kesinlikle cola iyi bir tuvalet temizleyici değildir.

11) Cola çok iyi kan lekesi çıkartır

Cola çok iyi kan lekesi çıkartamıyor, biraz lekenin çözülmesine sebep oluyor ama bunun dışında lekenin tamamen çözülmesine veya çıkmasına yardımcı olmuyor.

12) Cola akü kutup başlarını ve çapaklarını temizler

Hayır temizlemez, etkisi bir su ve diş fırçası kadar etkili yani yine sıvı özelligini kullanabildi.
Bir kaç akü üzerinde yapılan test de cola ve diş fırcası, sadece cola gibi temizleme işlemlerinde su ile yapılan işlemlerde görülen temizlikten farkı yok. Kısaca büyük bir şehir efsanesi bu.
:oke::oke:

illu928

Üye
öncelikle şunu söylemeden edemeyeceğim

Türkiye'de bu konuyla ilgili iki söylenti var

1.İçinde çok kötü malzemeler var falan da filan
2.Ya Amerikan malı ve israil'e yardım ediyor,yada bildiğin israil malı

1.Açıklamam şu bazı arkadaşlar discovery şöyle dedi diyor gerçi ben discovery i izlediklerinde şüphe duyuyorum(söylenti havası esiyor,çünkü discovery marka araştırması yapamaz yapıldığı zaman şikayet edilir kimse güvercinine karga dedirtmez).İkinci olarak dediğiniz herşeyi kendim denedim sonuçlar şöyle
-tampon temizleyici demişler cola döküldüğünde maden suyundan daha az etkili oldu
-lastiği siyah yapar demişler sonuç su döküldüğü zamanki durumuyla aynı tek fark cola yı ilk döktüğünüzde biraz asitlenme görülüyor
-dişleri eritiyor iddaası en saçma geleniydi çünkü cola bir maddeye temas ettiğinde direk tüm asitler maddeye yoğunlaşıp 1 dk içinde etkisini kaybeder ve cola bildiğin meşrubat a döner(cola ile asprin denemişsinizdir mutlaka asprini colaya attıktan sonra hangisi daha ağır basıyor cola mı asprinmi?)
-kumaş temizler dendi 3 çeşit renkte(kırmızı siyah ve beyaz)elbiselerde denendi hizbir leke temizlenmedi aksine elbiselerde kola lekesi kaldı(iddaa edeni bulursam bana 3 elbise borçlu:D)
-pas temizleici iddaa sı kısmen doğru ancak maden suyuyla kıyaslanamaz(kısmen doğru olmasının sebebi içinde asit bulundurması)
-civatayı söker ha:D size tavsiye ilk gördüğünüz kamyoncuya sorun sıkışan lastik cıvatalarına soğuk su mu yoksa kola mı kullanıyorsunuz bakalım tepkisi ne olacak:D
-motor temizleyiciymiş bak bak:Daraba tamir sanayisinde neden tıkanık motor hurdalığı var o zaman?
-metal para konusunda iki kişiye cevap vereceğim metal parayı ateşte yakın kızarana dek(siyah leke oluşmasını sağlayın ve suyla geçmeyecek cinsten olsun)ve üzerine dökün puff!sadece bir miktar asit ve hala siyah olan metal paranız(bir arkadaş tinerden daha da etkili demişti ve bende denedim)tiner le para yakılmadan öncekinde daha temiz
-sperm sayısına gelince bunu diyen araştırmacının önce elini sıkıp sonra kafasını yumruklamak istiyorum ki canlı örneğini tanıyorum 2004 yılında şimdiye yani 2010 a kadar her yemekte yorulduğunda vb.kola içen kısacası su ihtiyacını kolayla karşılayan ve 3 çocuğu olan adam tanıyorum(peki bu merek istediğin kadar çocuk yapana dek sperm öldürmüyorsa sana ne zararı dokunabilirki?)
-önce tuvalete temizleyici döktüm hala beyaz kola döktüm taş sarılaştı dedim ki bu meğerse çamaşır suyuymuş:P
-bu saçmalıkları sonuna kadar denemek için elimi de kestim ancak kola suda nasıl yayılıyorsa bir bardak cola da aynı şekilde yayıldı
-akü kutupları konusuna gelince etki tam anlamıyla su ile aynı çünkü kutupları temizleyecek madde kolay kolay bulunmuyor
birde hani kolada 2.5 pH asit var sakın içmeyin diyolar bu konuyu 5 kaynak tan araştırdım konuların başlığı şudur:
maddelerin asitlik ve alkaliklik durumu ;hatta kesin olarak inanmak için kimya hocalarıyla birebir görüştüm maddelerde 0'dan 7'ye kadar pH değerleri asitlik olur ve 0 dan yediye gidildikçe asitlik değerleri düşer 7 den 14 e de alkalik değerler başlar ancak bu değer sizi yanıltmasın misket limondaki asit değeri 2.0pH,normal limondaki değer 2.2 ve normal bir etteki asitlik değeri 7.0 pH patateste 5.4 salatalık 5.1 havuç 5.0 peki siz söyleyin patatesmi zararlı,salatalıkmı,limonmu,havuçmu,etmi hiçbiri değilse peki neden cola zararlı?

2.mesele adamlar açıkça diyor yardım ediyorum diye ki etmiyorum dese de ediyor çünkü tüm güçleri onlar bunu bilerek için ki bende içiyorum

neye inanırsanız inanın ancak ne için içip içmediğinizi bilin mesele 1. ise içiniz rahat olsun 2. ise o sizin kendi vicdanınıza kalmış

Birde ek olarak hani diyorlar ya şu mikroplar var o kişilere şunları demek istiyorum cocacola o mikropları yapmak için çok fazla para harcar ;) 2.75 liranın karıyla o kadar mikrop yapılmaz:D

ptt001

Üye
coca cola israel malı neden? çünkü seri no sunun başında 869 yok 896 türk malı demek ülker vs vs hep arkasında 869 ama coca cola sensun vb ürünlerin arkasında 869 yazısı yok neden bu
coca colanın barkodu 54 le başlar.54 belçika ve lüksemburg'undur.ayrıca bu konuda tartışamktan bıktım.kullanıyorum arkadaşım ne olacak.içiyom coca cola.kime ne benden.burger king'e de gidiyorum mc donald's'a da kfc'ye de.Whopper da yiyorum, big mac de.günde 50 tl para veriyorum bunlara ama size ne bundan.Bu insanların özgürlüğüne yapılan bir saygısızlıktır.Kimse kimseye neyi yapıp neyi yapmıyacağını söyleyemez.ayrıca şu anda yahudiler ve amerika olmasaydı önünde oturduğunuz bilgisayar(daha doğrusu "KİŞİSEL" bilgisayar) daha icat edilmemiş olurdu.Kullandığınız işletim sistemi de amerikan malı.ha eğer korsan kullanıyorum derseniz o da haramdır.yani kaçış yok amerikadan...

Perfect!

Üye
bu iş tamaam siyasete giriyor aslında coca cola tamamen amerikaya ait ancak amerikanın israil destekciliğini düşününce ortaya bu çıkıyor ve bazılarıda bunu kullanıyor...

levasinay

levasinay

Üye
vay be ben kolayi birakmistim yani gercekten zararsiz mi

kol@j

kol@j

Üye
arkadaşlar kola konusunun abartıldığını kabul ediyorum...
mesele sadece o kadar da masum değil...
kolayla beraber sıklıkla tüketilen... ketçaplı mayonezli, kızartmalı gıdalar aşırı tüketildiği takdirde
bazı hastalıkların özellikle kanserin... tabii ki yatkınlık varsa...
tetikleyicisi olduğu öngörüldü...

tekrar söylüyorum yatkınlık varsa yoksa illaki öyle olacak diye birşey yok....

aykut011

aykut011

Üye
KİMİ NEDEN BOYKOT EDİYORUZ?

Coca Cola Company ; ABD'ye aittir.1966 yılından beri İsrail ekonomisine düzenli olarak katkıda bulunmaktadır.ve işgalci İsrail devleti tarafından ekonomik desteğe karşılık olarak çeşitli ödüller almıştır.Ayrıca şirket temsilcileri son yıllarda sürekli olarak "Friends of Israel" gibi siyonist organizasyonlara katılmaktadır.
Coca Cola Company'e bağlı içecekler:
-Coca Cola
-Fanta
-Sprite
-Schweppes
-Cappy meyve suları
-Turkuaz su
-Damla su
McDonalds:McDonalds şirketi ABD'nin İsrail'e askeri,ekonomik ve diplomatik destek için vermesi için çalışan "Jewish United Fund"un en büyük ortaklarından biridir.Bu şirketin İsrail'de onlarca şubesi vardır ve İsrail ekonomisine destek olmaktadır.Ayrıca McDonalds'ın yöneticilerinden Jack M. Greenberg "Amerikan-İsrail Endüstri Topluluğu" (American-Israel Chamber of Commerce and Industry inc.) şirketinin başkanlarındandır.
Starbucks: Starbucks'un sahibi Howard Shultz aktif bir siyonisttir ve 1998de ABD ve İsrail ilişkilerine katkılarından dolayı "İsrail Siyon Ödülü" (The Israel 50th Anniversary Friend of Zion Tribute Award) almıştır.Ayrıca ABD'nin Irak ve Afganistan işgalini desteklemektedir ve ABD askerleri için Afganistan'da özel bir şube açmıştır.
Pizza Hut: İsrail'de şubeler açarak siyonist ekonomiye katkıda bulunmaktadır.
Dominos Pizza: İsrail'de şubeler açarak siyonist ekonomiye katkıda bulunmaktadır.
Kraft Foods: Tang,Tablerone,Milka,Jacobs
ABD'NİN OLMAYIP İSRAİL'E EKONOMİK DESTEK VEREN MARKALAR:
Bu firmaların bazıları Fransa'ya bazıları İngiltere'ye ait.Hepsinin ortak noktası İsrail'e ekonomik destek vermeleri.
Nestle: 1998de İsrail'e ekonomik katkılarından dolayı İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından ödüllendirilmiştir.2000 yılında ise İsrail'e milyonlarca dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştır.
Nestle'ye ait markalar:
Maggi
Nesfit
Nestea
Kitkat
Nesquik
Nescafe
CoffeeMate
Danone: İsrail ekonomisine katkılarından dolayı 1998de İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından ödül almıştır.
Danone'ye ait yiyecek ve içecekler:
Hayat Su
Evian su
Danette
Danino
Activia
Danone yoğurt
Timberland (başkanı Jeffrey Swartz aktif bir siyonisttir ve sürekli İsrail'e "destek ziyaretleri"nde bulunur)

Carrefour (siyonist İsrailli Delta Galil firmasıyla düzenli alışveriş ve ticari ortaklık içerisindedir)

Caterpillar (Bu şirket İsrail Ordusuna Filistinlilerin evlerini yıkmakta kullandıkları buldozerleri bağışlamaktadır)

Citibank (ABD'ye aittir ve İsrail'e ekonomik destek vermektedir)

Disney/ EuroDisney (Walt Disney Florida'daki "Milenyum gösterisi"nde -BM'nin 242.,237. ve 405.ci kararlarına göre işgal altında olan- Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak göstermektedir ve bunun için İsrail'den 1.8 milyar yardım almıştır.)

IBM (Genel danışmanı ve başkanlarından biri olan Lawrence Ricciardi,şirketlerinin 1700 İsrailli çalıştırdığını söyleyip,siyonist İsrail gazetesi The Jerusalem Post ile bir roportaj yaparak "Bu değerli ülke (İsrail) ve temsil ettiği büyük düşünceler IBM için çok önemlidir" demiştir.Ayrıca IBM, "Amerika-İsrail Dostluk Topluluğu"nun Ariel Şaron tarafından düzenlenen "demokrasi ödülleri" yemeğine (America-Israel Friendship League Partners for Democracy Awards) katılan üç Amerikan şirketinden biriydi.2002 yılının Mayısında "İsrail-Amerika Ticaret Odası" (Israel-America Chamber of Commerce) tarafından İsrail'e desteğinden dolayı ödüllendirilmiştir.)

Intel (İsrail'in en büyük destekçilerinden olup ABD dışındaki ilk şubesini 1974'te İsrail'de Hayfa şehrinde açmıştır.Ayrıca İntel'in fabrikasını kurduğu "Qiryat Gat" bölgesi,İsrail'in "Irak el Manşiya" adlı Filistin köyündeki 3000 Filistinli köylüyü kovmasından ve evlerini yıkmasından sonra kurulmuştur.)

Nokia (Genel müdürleri Lars Wolf siyonist İsrailli gazete The Jerusalem Post ile yaptığı bir roportajda "Her açıdan İsraile yoğunlaşıyoruz,çünkü "Project Israel" adlı İsrail'e destek vermemize dayanan bir projemiz var" demiştir.Ayrıca Nokia,2000 Aralık ayında 500 milyar dolarlık bir yardımı İsrailli şirketlere bağışlamıştır.)
L'oreal, Maybelline, Max Factor (L'oreal şirketi "Amerikan Yahudi Kongresi" (American Jewish Congress) tarafından İsrail'in dostu olduğu için kutlanmıştır.1998de L'oreal şirket temsilcisi, eski İsrailbaşbakanı Benjamin Netanyahu tarafından siyonizme ekonomik desteğinden dolayı ödül almıştır.)
Victoria's Secret, Marks & Spencer, Ralph Lauren, Giorgio Armani, GAP, Banana Republic, Hugo Boss, M&S,DKNY, Donna Karan, Tommy Hilfiger,Calvin Klein (Bu markalar İsrail'in en büyük tekstil şirketi Delta Galil'le ticari ilişkidedirler ve para kazandırdıkları Delta Galil'in başındakiler siyonist politikacı Ehud Barak'la yakın ilişki içerisindedir)

--------------- Ekleme ---------------

kimi neden boykot ediyorsak bunu bilinçli yapmalıyız insanı cehenneme nefsinin kötülükleri taşır
ha birde coca colanın bilmen hangi başkanı boykota gıcık olsun diye gelirlerinin 5 aylık 100/70 kar oranını israil donanmasına hibe ettiğini açıklamasınıda hatırlamak gerek

işte bu yüzden boykata devam

konyarapp

Üye

Coca Cola israil malı değil..Amerika malı.Fakat Coca colanın gelirlerinin büyük kısmı İsrail donanmasına bağışlandığı için,Bu ve buna benzer gıda malzemeleri boykot ediliyor..1940`lı yıllarda Amerika`da Coca Cola`ya destek veren, onu milli içecek yapan Amerikan Orduları Komutanı Eisenhower olmuştur. Kuzey Afrika`ya savaş ilan edildiğinde bu ünlü komutan `Ben askerimin Coca Cola içmesini ve hamburger yemesini istiyorum` demiş​

Coca Cola'ya Gazze tepkisi
2 bin 600'den fazla lokanta, İsrail'in Gazze saldırısını protesto etmek için Coca Cola başta olmak üzere çok sayıda ürünü menülerden çıkardı.

Amerikan yönetimi, 600'den fazla Filistinlinin öldüğü Gazze saldırılarının ardından birçok Müslüman ülkesinin hedefi haline geldi.​

Malezya'daki Müslüman Tüketiciler Derneği Genel Sekreteri Ma'mor Osman, boykotun Cuma namazından sonra başlayacağını, Coca-Cola'ya ek olarak Starbucks, Colgate, McDonalds ve Maybelline gibi 100 kadar ürün dalını daha kapsayacağını aktardı.​

Birçok ülkede gösteriler düzenlense de tepki göstermenin en iyi yolunun Amerikan ve İsrail ekonomilerini zayıflatacak faaliyetler olduğunu anlatan Malezyalı yetkili, "Barışı seven ve savaş karşıtı olan herkesin boykotumuza katılmasını istiyoruz" diye konuştu.​

İsrail'le diplomatik ilişkisi bulunmayan Malezya hükümeti, saldırılara müsamaha edilmemesi gerektiğini açıklamıştı. CİHAN Kaynak:

evet arkadaşıma katılıyorum gerçekten ;) Coca cola Amerikan Malı ;)

LlacrimaL

LlacrimaL

Üye

Coca Cola israil malı değil..Amerika malı.Fakat Coca colanın gelirlerinin büyük kısmı İsrail donanmasına bağışlandığı için,Bu ve buna benzer gıda malzemeleri boykot ediliyor..1940`lı yıllarda Amerika`da Coca Cola`ya destek veren, onu milli içecek yapan Amerikan Orduları Komutanı Eisenhower olmuştur. Kuzey Afrika`ya savaş ilan edildiğinde bu ünlü komutan `Ben askerimin Coca Cola içmesini ve hamburger yemesini istiyorum` demiş​

Coca Cola'ya Gazze tepkisi
2 bin 600'den fazla lokanta, İsrail'in Gazze saldırısını protesto etmek için Coca Cola başta olmak üzere çok sayıda ürünü menülerden çıkardı.

Amerikan yönetimi, 600'den fazla Filistinlinin öldüğü Gazze saldırılarının ardından birçok Müslüman ülkesinin hedefi haline geldi.​

Malezya'daki Müslüman Tüketiciler Derneği Genel Sekreteri Ma'mor Osman, boykotun Cuma namazından sonra başlayacağını, Coca-Cola'ya ek olarak Starbucks, Colgate, McDonalds ve Maybelline gibi 100 kadar ürün dalını daha kapsayacağını aktardı.​

Birçok ülkede gösteriler düzenlense de tepki göstermenin en iyi yolunun Amerikan ve İsrail ekonomilerini zayıflatacak faaliyetler olduğunu anlatan Malezyalı yetkili, "Barışı seven ve savaş karşıtı olan herkesin boykotumuza katılmasını istiyoruz" diye konuştu.​

İsrail'le diplomatik ilişkisi bulunmayan Malezya hükümeti, saldırılara müsamaha edilmemesi gerektiğini açıklamıştı. CİHAN Kaynak:

Gayet özet olmuş, katılıyorum..

wagh

Üye
cocacola amerika malıdır.fakat israile ciddi boyutta yardım yapmaktadır.