Closed Shell system ile ilgili

Sponsorlu Bağlantılar

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Closed Shell system ile ilgili
Closed Shell System (CSHS) ile ilgili çok soru alıyorum. Çoğu kişi bu seviyenin sadece troll olduğuna inanıyor. Yapısı biraz garip kabul ediyorum fakat kesinlikle troll değil. Darknet artık o kadarda korkunç bir oluşum değil bu yüzden closed shell system ile ilgili biraz bilgi vermekte sorun olacağını sanmıyorum.

Öncelikle şu .clos uzantılarını açıklayalım. .clos siteler .onion’lar gibi header kontrolü, key kontrolü yapan siteler. Siz nasıl .onion’lara tor dışından erişemiyorsanız .clos’larada gerekli doğrulamaları yapmadan erişemezsiniz. Erişmeniz için kontrol mekanizmasını geçecek bir proxy yazmanız gerekir. Yani tor gibi. Kısaca anahtarınız olmadan eve giremezsiniz. .clos’lar için yazılmış özel yazılımlar yok (Son zamanlarda olduğu söyleniyor gerçi). Oraya ulaşmak istiyorsanız bunu kendi yazacağınız yazılımlarla yapmak zorundasınız. Bu yüzden ilerledikçe bilgisayar, kriptoloji ve matematik bilginizin iyi olması gerekiyor. .clos sitelere sadece CSHS ile ulaşılır demek pek doğru değil. .onion ve .clos sitelere mantıkları çözülürse internet üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca .clos ile CSHS; .onion ile TOR bambaşka şeylerdir. Birisi yayınlama diğeri ağ/erişim protokolü. En çok yanlış anlaşılma burdan kaynaklanıyor. Şunuda eklemek gerekiyor .clos sitelere ulaşsanız bile CSHS ağına ulaşamazsınız. Aynı şekilde bu onion ve TOR içinde geçerli. Yani görebileceğiniz ya boş sayfa yada aşağıdaki resimdeki gibi anlamsız karakterlerden oluşan bir site olacaktır: (Büyük hali için resme tıklayın)

Resim bana ait değil fakat bende çeksem farklı olmayacak (Resimde çalışan tarayıcı modifiyeli bu arada). Bu yüzden CSHS ağına cihazsız ulaştım diye sevinmeyin. En fazla ping atarsınız.

Peki CSHS ne? Çok değişik bir ağ protokolü. Yani aslında ağda değil ama biz genede ağ sınıfına katalım. Açıklaması sayfalar sürer. Bünyesindeki nodeler (istemciler) arasında bir ağ oluşturuyor fakat bu ağa dışarıdan erişilemiyor. Yani internetin içinde bir intranet var fakat bu intranete internet üzerinden erişilemiyor. Aynı şekilde içeridende internete erişilemiyor. TOR ağıda bir inranet oluşturuyor fakat bazı aşamalar geçildiğinde internet üzerinden nodelere erişilip intranete sızılabiliyor ve içeriden yüzeye ulaşmak için ek bir şey gerekmiyor. Ama CSHS’de içeri sızmak dahi değilseniz mükemmel derecede zor. Marianasta ise bu zorluk dahada artıyor fakat marianas biraz daha farklı bir ağ. CSHS ağına bağlı olmak için bütün cihazların tek bir odada olması gerekiyor, yani internete bağlı olmayan bir internet cafe mantığı. Fakat o kadar anonim bir ortamda herkesi bir arada bir yerde toplamak pek mantıklı değil. Bu yüzden küçük bir cihazı var. Yani en azından bizdeki küçüktü. Mimarisi bir bilgisayara benziyor. Çeşitli şekillerde ağa bağlanıyor. Çalıştırıldıktan bir süre sonra cihaza bağlanıp gerekli komutlarla ağa giriyorsunuz. Çalışma mantığını çözmek için sistemi kırmak lazım ama sistem her türlü atakta kendini kilitliyor. Fakat mantık olarak Tesla'nın veri iletim teorilerini kullandığını sanıyorum (bu sadece basit bir teori ispatlayacak güçlü kanıtlarım yok). Cihaz maalesef oldukça pahallı ve zor bulunuyor. Zarar vermeyi göze alamamıştık (Özet: Fazla kurcalamaya arkalardaki bir tarafımız yemedi ). Bu işlemlerin tamamı konsollardan komutlarla yapıldığından shell ismi eklenmiş cihaza, bazıları bunun bütün bilgisayarlar bir arada toplandığı için eklendiğini söyler. Closed ise kapalı intraneti temsil ediyor.

CSHS ağında dönen ticaretin yada bilginin kamuya açılması çok sıkıntı yaratır. Normal insanların ulaşmaması gereken bölgeler. Yani öyle kabul ediliyor bizler tarafından. İsmini vermeyeceğim bir istihbrat örgütünün o ağda iş dağıtımı yapan bir sitesi var mesela. Ordaki işler ortaya bir çıksa al sana 3. dünya savaşı.

Peki nedir bu bilgiler? Yada gerçekmi? İncelediğimiz, gördüğümüz çoğu bilgiden daha gerçek. Yada öyle görünüyorlar. İşin uzmanları tarafından çok detaylı incelenmesi ve çözülmesi gereken bilgiler var. Bizim uzmanı olduğumuz alanlarda incelediğimiz çoğu bilgi çok mantıklı hazırlanmış ve neredeyse tamamiyle doğru. Bu ağın etkisini şu yaşanmış örnek daha iyi açıklar: Julian Assange ve Wikileaks. Assange elde ettiği sansasyonel belgeleri bu ağdan çekiyordu. Yarattığı etki ise bu ağdaki verilerin doğruluğunu kanıtlar sanırım.

Bu ağ hakkında çok şey yazılır, nasıl ulaşılacağı konusunda çok çeşitli tanımlar yapılır. Cihazlar farklı tanımlanır. Ama bütün teoriler tek bir noktaya çıkar.

E güzel yazıyorsun filanda kanıt yok diyorsunuz. Maalesef site içeriklerini gösteremiyorum. Çünkü adalete güvenmiyorum. Ama wikiyi paylaşmakta sorun olmaz sanırım. Fazla büyük olduğundan ufak bir önizeme koyuyorum, büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

CSHS ağının içeriği ve temel yapısı hakkında ufak bir bilgi verip bu ağın var olduğunu ufak bir delil ile kanıtlamaya çalıştım. Konu hakkında PM almazsam sevinirim. Konu altından yazın herkes bilsin.Ha adres isteyecekler için yorgunum, uyuyorum, yemeğe çıktım, dünya turundayım vb vb. Zaten clos adreslerini açamazsınız boşa yorulmayın. Açabiliyorsanız research sektörüne girin, yeşilleri ($$$$) sayarsınız Maalesef bu bilgileri alacağınız Türkçe kaynak yok, İngilizce kaynaklarda bir elin sayısı kadar. Free olarak size bu bilgileri verecek insanlarda çok az.

Son olarak şu internet, darknet, deepweb ve yüzey kavramlarını açıklayalım. Aslında darknet ve deepweb aynı şeyler. Biz onion ağına genel olarak deepweb dediğimizden daha geniş kavram olarak darkneti kullanıyoruz. Yüzey ise şu an hiç bir ek işleve gerek kalmadan kullandığımız internet ağı. İnternet ise bir evrensel küme. Sonsuza genişleyebiliyor. İçerisinde yüzey, onion, closed shell, marianas, freenet, i2p vb. ağları barındırıyor yani tüm ağı kapsıyor. Sonsuz sayıda ağ üretip interneti genişletebiliyorsunuz. Basit bir programlama ve ağ bilgisi ile sadece sizin programınızın ulaşabileceği bir internet sitesi, hatta ağ oluşturma şansınız var. Bu yeni üreteceğiniz ağ tamamiyle internetin içinde bir intranet oluyor. Buna fazla girmeyeceğim sektörüm bunun üzerine Kısaca interneti madolyon olarak düşünürsek temiz ve kolay ulaşılabilen kısmına yüzey, pis ve anonim kısmına darknet diyoruz.

Hala inanmak istemeyenler için yapacak bir şeyim yok. Yaşadığımız dünya toz pembe değilken internetin toz pembe olmasını beklemeyin. Bu dünyaya ilgi çekmeye çalışmıyorum ama en azından bir webmasterın bu dünyadan haberi olması gerekiyor. Bu yüzden korkacak, çekinecek bir şey yok. Orası internet. Çalıştığınız bölgenin kötü ikizi.

Misafir - 489235

Ben daha internet hakkinda hicbirsey bilmiyorum ama ogrenmek istiyorum konya altinda cok fazla hacker var diye duydum bazen kursta varmis ama tabiki gizli ve ben bana ogretecek birini ariyorum su anda param yok ama yakin bi zamanda elime bayaa bi yuklu para gececek bu hackerligi ogrenmek istiyor i m bana ogretebilirmisiniz veya ogreticek birini bulabilirmisiniz ve zaten su anda ogretecek kisiĺeri aiyorum o kisiyi buldugumda yakin bi zamanda elime para gececek ozaman ogretmesini isticem iste bu yuzden bana ogretebilirmisiniz yada ogreticek birini bulabilirmisiniz
50 yillik darknetciyim böyle şıkanı görmedim

Üst Alt