Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

omerfarukgokce

Üye
hafıza kartı takıcan mini sd olması lazm

Necmati

Necmati

Üye
:hmmm:hmmm:hmmm

tugay35tr

Üye
cevap beklıorum

dilek4606

Üye
herkese selam
ben bir tane çin malı nokia e71 telefon aldım
birinci sorunum şarj 2-3 dakika oluyor hata veriyor UYARI ŞARJ CİJAZI İLE YANLIŞ TEMAS diyor
birde telefonumu bilgisayara tanıtamıyorum
yardımlarınızı bekliyorum

ishtar123

Üye
Bu çinlilerin telefonlarıda kendileri gibi dışbak bakınca aynı ama içi farklı:aha:

aryscat

aryscat

Üye
çin malı telefonlar yurda yasadışı yollarla giriyor. verilen paranın nerelere kanalize edildiği meçhul. Verdiğiniz para askerdeki kardeşinize kurşun olarak dönebilir.

DragonTR

Üye
Çakma X6 Kullanıyorum Mutluyum Gururluyum :) 23 Mart 2010 Tarihinde Zamanında 1 Milyara Aldığım Telefonu Servise verdim Bugün 22 Haziran Ürünün Bir ÜST Modeli ile değişimine karar vermişler. O kadar para veripde bir telefonun değişimini 3 ay beklemek enayilik oldu.

Ama Artık Akıllandım Orjinaline 1 Milyar verip 2 YıL kullancağıma Çakmasına 190 veririm 1 Yıl Kullanırım Bozulduğundada Çöpe Atabilirim Servis Denilen İlet ile uğraşmam.

Kesinlikle Aldığım Telefondanda Memnunum Dokunmatiği Çok İyi Çift Telefon Taşıma Derdimi Sona Erdirdi.

Müzik Dehşet

Kamerası 2MP açıkcası kamera kullanmıyordum pekde onemli değil o 2 Mp Yeterli Yani

Ön kamerada yerinde.

BLutooth Wirees Radyo Tv Gibi Özelliklerde Cabaları.

Kesinlikle Çin Malı Telefonlardan ŞAŞMAYIN . Kamerasınıda Sağlam Bulursanız Kaçırmayın.

coolfear

Üye
Çinden kolsaati şeklinde ceptelefonları hakkında

arkadaşlar çinden kolsaati şeklinde ceptelefonu almayı düşünüyorum bunun kayıt ve kırdırma işlemi tarzı şeyler olacak mı bilmiyorum büyük ihtimalle hediye paketi olarak gelicek bide siz tavsiye eder misiniz linkten bakabilirsiniz

bunlarda beğendiklerim

dimgsm

Üye
herkese kolay gelsın sıtenıze tesadufen bı sey ararken bu konu dıkkatımı cektı cın telefonları hakkında tecrubelerımı yansıtayım bır cok fırma ve 16 yıldan berı her turlu alanında gsm sektorunde bulundum uretımden montaja kadar bır cok alanda ugrastım sakın çin telefonu almayın reklamlara fıyatlara ve ozellıklere aldanıp ucuz fıyata almayın elbette nokıada sony erıcson da vs bı cok telefon su anda cınde uretılıyor ama cınde uretım yapılıyo dıye cın telefonları ıle karsılastırmayın ıcındekı malzemeler bıre bır orjınal parcalardan yapılıyo sadece cın montajda fıyat olarak dusuk malıyet oldugu ıcın cınde uretılıyor saglınızı dusunuyosanız cın telefonu kulanmayın radyasyon degerı saglık acısından cok zararlı zaten uzun surelı konusmalarda dıkkat edersenız telefon rahatsız edecek sekılde ısınıyor dolaysıyla sıtres bas agrısı yapar ozellıgıne kapılıpta almayın alanlarada bılgılerı olsun acısından bu sekılde yorum yazdım cın telefonlarında kullnılan malzeme neredeyse sıfırdır mesela nokıada sarj devresı 3 asamadan sonra upp yanı işlemci ye gıder yanı nokıa cıhazına 220 volt elektık baglasanız anca upp yanar ama cın telefonunda sıgorta bıle yok ufak bı kısa devre veya prız gevseklıgınden olusan elektrık temasında bıle cın telefonun dırek upp yanar sanırım gerısını anlatmaya gerek yok cın telefonunda zaten sebeke sorunu var yok bole bı sorun demeyın cunku cıft hatlı cın cıhazları tek sebeke devresınden olusuyor bu acıdan sebeke olayı kapalı bı alanda sebeke cekse bıle arama yaparken konusurken sesınız karsı tarafa kesık kesık gıder tekrar tekrar yazıyorum cın telefonu kullanmayın sanırım bu acıkalama ıcerınde kafanızda takılan soruların cevabı olur

zakkum33

Üye
benim telefonum trident e71 telefonumdan menmunum ancak bir sorunum var telefonumda 1gb harici hafıza kartı takılı Dosya yöneticisinden Hafıza Kartını Görüyorum ve sorunsuz dosyalarımı yönetiyorum Fakat Dosya Yöneticisinde Telefon Hafızası Gözükmüyor Bulutut ile herhangi bir nesneyi alırken yada gönderirken gönderemiyorum ve alamıyorum Neden Telefon hafızasına giremiyorum

nıqq

Üye
Merhaba Kardeşim

Şimdi bunları senin gibi inceleyeyim

1. Kamera konusunda birşey söylemiyorum. 1.3 Mp gerçekten tatmin etmiyor
2. Trident CK2008 Aldım. 2 Yıl Garantili. Distribütörden. Kendim bilgisayarcıyım bu arada. İçinden 1 gb kart çıktı. Diğerlerinde de artırılabiliyor. Dolayısıyla bu noktada da sorun yok.
3. Tüm fotoğrafları rahatlıkla açabiliyorum. Senin kullandıın telefonda sorun olabilir Bellek dışı diye bir arıza vermez telefonlar
4. Bkz.Yanıt 3
5. Ekran kalemle bile mesaj yazmaya olanak veriyor. 65 K dediğin 65 Milyon renk demek yani mükemmel
6. Bkz.Yanıt 3 - 4 (Ayrıca FRS değil FPS arkadaşım)
7. Bkz.Yanıt 1
8. Web sitesinden almayın. ( Satıcı kaçacağı için değil. Ben devamlı internettenalışveriş yapıyorum. En son bağlama sipariş verdim. İki gün gecikince vazgeçtim. Kredi kartımdan çekilen para da iade edildi. Sen ürünü almadan satıcıya para yatırılmıyor. ) Biraz daha fazla para verin garantili alın mağazalardan.
9. Ben alalı 4 ay oldu.
10. GPRS hızında bağlanamıyorsun tabiki ama WAP la da tatmin edici internet hizmeti alınabilir.
11. Ona birşey diyemem ben cepten internete girmiyorum. PDA dan giriyorum. Rahatım.
12. Rutubette bekletmemek gerek :coold:
13. İşte önemli olan konu bu 3 büyük markanın favori telefonlarının sar değerleriyle Çin malı telefonların sar değerlerini açıklıyorum. Buyur arkadaşım;

Sony Ericsson W610i (Kendim Kullanıyorum): 1,31 W/Kg
Nokia N73 : 1,12 W/Kg
Samsung D900i : 1,15 W/Kg
Anycool T808, N99, N100, Trident vs. : 0,7076 W/Kg

Şimdi sana şunu soruyorum. Bu bilgileri nereden alıyorsunuz. Kullandığınız telefonlar hani N73 ler, W610 lar hani 1 milyar veriyorduk zamanında N70 lere, bunlar gerçekten Finlandiya veya kendi ülkelerinde mi üretiliyor sanıyorsun. Hayır. Birçoğu Çinde üretim yapıyor. Lütfen bilmeden yorum yapmayın. Araştırın. Soruşturun. Benim Amacım artık Türk insanı kazıklanmaktan vazgeçsin. 100 YTL ye bile mal olmayan telefonlara 1000 YTL vermesin. Bilinçli tüketici olun.

Saygılar
5.yerde 65 k 65.000 demektir buda çok düşük.şu ana kadar teknolojinin telefonlarda en çok ilerlediği renk sayıdı 16.7 milyondur.:oke:

superman1

superman1

Üye
Bütün sayfalarda yazılanları okudum

Olaya şu şekilde bakmak bence en doğrusu

Bu tamamen bir zevk ve tercih meselesi.Kimse alıyor diye ya da almıyor diye suçlamamak lazım

En azından ben kendi tercihimi ortaya koyayım

On yıldan fazladır telefon kullanıyorum birçok marka ve model yanısıra Nokia serisinden 7650-3650-6600-6670-6630-6680-N70 modellerini kullandım.Şu an 5800 xm kullanıyorum.Nokia üzerine Türkçeleştirme yaptım.38bin kişilik bir forum kurdum.

Evet Nokia güzel telefon ancak normal şartlarda maliyeti 400 tl olan bir telefon gümrüklendirme vergisiyle beraber bize 1100 tl ye denk geliyor bu tekeli bir şekilde kırmak gerekiyor

Nokia da birçok sorunlu model piyasaya sürdü.

En azından şu anda elimde olan 5800 xm aldığım zamanki yazılımı versiyon 31.01 di.
Telefon acayip donuyor ve donunca pil çıkmadan kesinlikle kapanmıyordu.

Dokunmatik ekran ya algılamıyor ya da aşırı algılayıp satırları kaydırıyordu.

Versiyon 40 çıkarıldı bu sorunların bir kısmı düzeltildi

Şimdi versiyon 50 çıktı makine gayet güzel çalışıyor.

Buradan bir yere gelmek istiyorum.

Elimde bir de Çin telefonu var.

Bu telefonda Analog tv,analog radyo,tvden kayıt,radyodan kayıt,görüşmeleri kayıt özellikleri var.

Tüm javaları destekliyor.İçinde msn,google map(ben kurdum),bilumum oyun,winrar,Opera mini,(bu arada bu uygulamaların hepsi türkçe) ve bir sürü program daha var

Mükemmele yakın Türkçe menüsü var.

Kasa malzemesi gerçekten kaliteli.

Ekran hassasiyeti 5800dan güzel.

Mp3 çalarken Fm verici moduna alıp arabanızdaki teybin analog radyosundan mp3lerinizi dinletme imkanı var.

Mp4 video çekme ve oynatma gerçekten çok başarılı.

Fotoğraf vizörü Vga ancak yazılımsal desteklenmiş ortalama 1.6 megapiksel çekim yapıyor.

8 gigabyte'a kadar kart destekliyor.(5800ın 8 gb kartını takıp denedim)

90 megabyte dikkat kilobyte değil!! dahili hafızası var ve daha şiştiğini görmedim.

Buradan gelmek istediğim nokta şu.

Evet ilk jenerasyonlar berbat olabilir ama şu an ciddi anlamda güzel telefonlar yapıyorlar.

Biz Türkiye olarak bunları beceremiyorsak ki buna çok üzgünüm

O zaman bu telefonları desteklemek lazım

Benim telefonum da imei leri çakma yazılım yardımıyla bir kere imei attım

Yakında kapanır mı kapanır ama benim için sorun değil

Televizyon ve mp3 player gibi kullanırım.Görüşme yapması umrumda olmaz.

4 gb mp3 playerların iyilerinin fiyatları 160-200 tl civarı.

Kalem gibiler ve radyo kaydetmekten öte bir maharetleri yok

Hatlar kapansa dahi bir sürü özelliği olan bir cihaza sahibim

Lütfen atışmak yerine herkes bu yazıyı okusun ve kavgayı bıraksın

Birbirimizin tercihlerine saygılı olalım

furkanaga

furkanaga

Üye
Ya benim tel wentoo f8 sice nasıl

DarylDixon

DarylDixon

Üye
Arkadaşlar aldıgım korea malı n97i ye sim kartı takıyorm geçersiz sim hatası veriyor napmam lazm lütfen yardım edin yha

eleni_

eleni_

Üye
Digiphone DG67 kullanıyorum benzer bir sorunum var yeni önerileri olan var mı? teşekkürler

aha bak benim sorumu cevaplarmısın lütfen.

N 99 safir aldım. tuş kilidi ekrandan açılıyor. iPood gibi. yani dokunmatik ekran. fakat şimdi ekranıma dokunduğumda kalibrasyonu bozuk. sağa tıkladığımda solu seçiyor. sola kaymış yai. bu yüzden tuş kilidini açamıyorum.

kullanamıyorum maalese. ve gerçektende memnundum telefonumdan.

şimdi elimde kaldı. kullanmak istiyorum. tuş kilidini tuş takımından açmak istiyorum. yada dokunmatik ekranı nasıl tamir edebilirim? yardımcı olursa hacca gidersin.
-------------------------------

yardımcı olabileceksen bana mail at lütfen: demami_mak@ hotmail.com

siteye bugün giremicem bi daha.
---------------------------

suskun_gitar

Üye
Esselamu Aleykum Bu cin telefefonları hakkında iyi kötü herşeyi yazmak istiyorum anycool t808 marka cep telefonu aldım 1 yıl kadar ssonra telefon kapatıldı imei yüzünden sonra yeni bi imei attırdık tv vardı telefonda güzeldi radyo güzldi sar degerine gelince yüksek oldugunu düşünüyorum şöyle bişey basıma geldi otobüsteyim telefon acık otobustede herkes için bir radyo var neyse radyoyu actım kulaklıgı taktım kulagıma dinliyorum taki telefonuma mesaj gelene kadar :)) Radyoyu bozdu yani mesaj ayrıca telefonu bilgisayarımdan 1 metre kadar uzakta tuttugum halde dahi telefon bilgisayarın ekranında geçici bozulmalara yol açtı abi ben özellik istiyorum kanserde olsam önemli değil diyosanız tam size göre bir telefon özellikleri güzel internette bazı sayfaları açmıyo belleği yetmiyo vs.gibi sorunları olsada genel olarak parasına göre iyi özelliklere ssahip bu belkide sadece anycool için böyledir bilmiyorum bu aralarda çakma ıphonelara sardım bakalım nolcak sar değeri eger anycooldaki gibiyse kesinlikle almam bunuda nasıl kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sar değerleri hakkında çok iyi olacak :) Saygılar..

bybilal

bybilal

Üye
ucuz olduğu için tercih edilir sadece. Başka bişe değil. Ucuz fiyata cazip şekilli telefonlar bide çok çok büyütülen özellikleri televizyonda gördüğümüz pazarlama tv leri gibi.

suskun_gitar

Üye
Aslında bu çakma ıphonelardan kulalnan varsa az çok sar değeri fazla mı az mı biliyolardır bizimle paylaşsalatr çok iyi olur....

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
evet tek iyi yönleri ucuz olması aslında özellkleri 5 para etmez .

suskun_gitar

Üye
Yaw özellikleride iyi siz kullandınız mı bilmiyorum ama bence tek sorun sar değeri onuda bakalım tridentin web sitesinde açıklanacakmıs ne zaman açıklanacaksa ve ülkede yasal olarak satıldıgına göre fazla değildir diye düşünüyorum ama siz siz olun kaçak imeisi sahte bi telefon garntisi olmayan bi telefon sakın ama sakın almayın öyle bi hataya düşmeyin derim..

Üst Alt