Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

samet_s900

Üye
meraba ark lar benim bi sorum olucakdı çin malı matsu hk500 telefonu kullanıyorum gayet memnundum aslında ama telefon yere düştü ve ekranında çatlak oluşdu çalışmasında hiç bir sorun yok telefonun fakat çatlak olan kısmın üst tarafının dokunmatiği çalışmıyor ve ben telefonu bi sebebden dolayı fabrika ayarına getirdim fakat açılırken benden kalem kalibrasyon ayarı istiyor kalemle kırmızı noktaya dokunucam ama çatlak olan kısmın üstünde çıkıyor kırmızı nokto o yuzden dokunamıyorum telefonumu açamıyorum dolayısıyla
kalem kalibrasyonu yapmadan telefonu nası açarım bilgisi olan varmı çok acil 2 gündür telefon kapalı duruyor

Cs***MaN

Cs***MaN

Üye
Merhaba Kardeşim

Şimdi bunları senin gibi inceleyeyim

1. Kamera konusunda birşey söylemiyorum. 1.3 Mp gerçekten tatmin etmiyor
2. Trident CK2008 Aldım. 2 Yıl Garantili. Distribütörden. Kendim bilgisayarcıyım bu arada. İçinden 1 gb kart çıktı. Diğerlerinde de artırılabiliyor. Dolayısıyla bu noktada da sorun yok.
3. Tüm fotoğrafları rahatlıkla açabiliyorum. Senin kullandıın telefonda sorun olabilir Bellek dışı diye bir arıza vermez telefonlar
4. Bkz.Yanıt 3
5. Ekran kalemle bile mesaj yazmaya olanak veriyor. 65 K dediğin 65 Milyon renk demek yani mükemmel
6. Bkz.Yanıt 3 - 4 (Ayrıca FRS değil FPS arkadaşım)
7. Bkz.Yanıt 1
8. Web sitesinden almayın. ( Satıcı kaçacağı için değil. Ben devamlı internettenalışveriş yapıyorum. En son bağlama sipariş verdim. İki gün gecikince vazgeçtim. Kredi kartımdan çekilen para da iade edildi. Sen ürünü almadan satıcıya para yatırılmıyor. ) Biraz daha fazla para verin garantili alın mağazalardan.
9. Ben alalı 4 ay oldu.
10. GPRS hızında bağlanamıyorsun tabiki ama WAP la da tatmin edici internet hizmeti alınabilir.
11. Ona birşey diyemem ben cepten internete girmiyorum. PDA dan giriyorum. Rahatım.
12. Rutubette bekletmemek gerek :coold:
13. İşte önemli olan konu bu 3 büyük markanın favori telefonlarının sar değerleriyle Çin malı telefonların sar değerlerini açıklıyorum. Buyur arkadaşım;

Sony Ericsson W610i (Kendim Kullanıyorum): 1,31 W/Kg
Nokia N73 : 1,12 W/Kg
Samsung D900i : 1,15 W/Kg
Anycool T808, N99, N100, Trident vs. : 0,7076 W/Kg

Şimdi sana şunu soruyorum. Bu bilgileri nereden alıyorsunuz. Kullandığınız telefonlar hani N73 ler, W610 lar hani 1 milyar veriyorduk zamanında N70 lere, bunlar gerçekten Finlandiya veya kendi ülkelerinde mi üretiliyor sanıyorsun. Hayır. Birçoğu Çinde üretim yapıyor. Lütfen bilmeden yorum yapmayın. Araştırın. Soruşturun. Benim Amacım artık Türk insanı kazıklanmaktan vazgeçsin. 100 YTL ye bile mal olmayan telefonlara 1000 YTL vermesin. Bilinçli tüketici olun.

Saygılar

Bi kere senin burda d900 , n73 le felan çin malı telefonu nu kıyaslaman büyük bir hata k.bakma ama millet güler sana n73 le söylediğin çin malı telefonu yan yana koydugunda aradki farkı birgün sende anlarsın

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Orada kıyasladığım SAR değerleri ve fiyatlarıdır. Anlamadan yorum yapma. Ayrıca kişisel yorumunu yap çekil. Bana kimin güleceği seni ilgilendirmez. Arada fark olmadığını yazmış mıyım oraya ?. Cahil aklı işte.

Cs***MaN

Cs***MaN

Üye
Ben kendi yorumumu yapıp çekildim zaten kimin cahil oldugu apacık ortada sanırım...

tayfunkurt61

Üye
S.a. Arkadaşlar

Ben ELF E71 kullanıcısıyım.Telefonum java destekliyor ve gayet güzel java oyunlar oynuyorum.Sorunum şudur telefonumda msn'ye girmek istiyorum.E-Buddy yükledim.Herhalde gprs ayarları olmadığı için açmıyor.Operatörüm Türkcell.GPRS ayarlarını nasıl yapabilirim ? Yada gprs ayarları olmadan çalışan msn var mı ?

Saygılar.

gokhans19

Üye
5. Ekran kalemle bile mesaj yazmaya olanak veriyor. 65 K dediğin 65 Milyon renk demek yani mükemmel
K ibaresi milyon değil bin demektir. Yani 65k demek 65 bin renkli ekran demektir. 65 milyon renkli ekranlı telefon olmaz ayrıca. En büyük 16 milyon var. O da nokialarda ve iphonelerde bulunur.

kaan000

Üye
[sıze=3]yardımmmmkmm edinnnnnnnnnnn telefonum n99 safir yere düştü ve ekran çatladı değiştirisem ekran dokunmatiklği gidermi yardım edin lütfen ekran değişince dokunmatik ekran gidermi yoksa ekran değişince yenisi takılınca ekran dokunmatikliği devam edermi lütfen cevap verin acilll !!! Yarım edin !![/sıze]

kubilay61

Üye
Arkadaşlar KESİNLİKLE ÇİN MALI ALMAYIN!!!!.Çünkü ben ilk telefonumu çin malı olan ELF E71 aldım.şimdi tuşları halay çekiyo,çok oynuyolar.ekranda parmak izi çook kalıyo.wap özelliği var ama girince "gprs üyeliğiniz yok"diyor.Şimdiye kadar böyle bişe görmedim.daha bitmedi...büyük resimleri açmıyor,kamerası 2mp ama 3310da kamera olsa daha iyi çekerdi valla,berbat bişe...artı yönleri;sesi iyi çıkıyo,tvsi manyak kaliteli(tabi iyi çeken bir yerdeyseniz,mesela ben giresun merkezden girdim normal tv gibi kaliteli)işte böyle ama ben pek tavsiye etmem.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar KESİNLİKLE ÇİN MALI ALMAYIN!!!!.Çünkü ben ilk telefonumu çin malı olan ELF E71 aldım.şimdi tuşları halay çekiyo,çok oynuyolar.ekranda parmak izi çook kalıyo.wap özelliği var ama girince "gprs üyeliğiniz yok"diyor.Şimdiye kadar böyle bişe görmedim.daha bitmedi...büyük resimleri açmıyor,kamerası 2mp ama 3310da kamera olsa daha iyi çekerdi valla,berbat bişe...artı yönleri;sesi iyi çıkıyo,tvsi manyak kaliteli(tabi iyi çeken bir yerdeyseniz,mesela ben giresun merkezden girdim normal tv gibi kaliteli)işte böyle ama ben pek tavsiye etmem.

Akaryakıt istasyonu markası gibi telefon alırsanız normaldir yaşadıklarınız. O kadar söylüyoruz. Belirli markalar dışında Çin Malı almayın diye. Sonra da büyük harflerle ÇİN MALI ALMAYIN yazmanıza gerek kalmaz. Bilinçli tüketim lütfen...

damato

Üye
arkadaşlar bende anycooll z838 telefon var bide samsung e250 benim digital foto makinesile çektiğim resmi 2 sinede attım açmıyolar dosya tipi desteklemez diyo baktım çektiğim fotoların biri 38 kb onu gösteriyo ve bütün fotolar JPG yani her telin aççağı tür ama açmıyolar acaba yüksek kb olduğu içinmi öyleyse nasıl düşürebilirim açması için başka yol varmıdır
cvp için şimdiden teşekkür ederim!

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Akaryakıt istasyonu markası gibi telefon alırsanız normaldir yaşadıklarınız. O kadar söylüyoruz. Belirli markalar dışında Çin Malı almayın diye. Sonra da büyük harflerle ÇİN MALI ALMAYIN yazmanıza gerek kalmaz. Bilinçli tüketim lütfen...
Uzun süredir ilk defa sana katılıyorum kıyamet mi kopacak ne
Arkadaşın söylediği haklı.Her çin malı telefona sarılırsanız olacagı budur.Geçen sene bir tamirci dükkanına gitmiştm.Arızalı olanlar nerdeyse tümü Merdiven altı Çin mallarıydı.Ama bir gerçeğidi ayırt edemeyiz.Çin telefonlarının bu noktaya gelmesinde merdiven altı cihazların büyük bir katkısı var

Bozkurt_28

Bozkurt_28

Üye
Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünlü hakkınızla beraber
ŞEREFİNİZİ de kaybedersiniz ( Hz. Ali R.A )
İnce sözler keskin kılıca benzer
Kalkanın yoksa geri dur !.. ( Mevlana )

lalax

Üye
Merhaba,

Sorumu genel olarak sormama rağmen özellikle; Odysseus, sizden cevap bekliyorum.

Bugün 2 telefonumu birden çaldırmamla birlikte, çin malı replika telefon almayı düşünüyorum. İhtiyaçlarımı karşılama konusunda problem yaşamıyorum(tvli bi telefon istiyorum) ancak aldıktan sonra uzun süre kullanmak istiyorum. Bu konuda ne tavsiye edersiniz? İstanbulda önerebileceğiniz yer varmıdır? Hangi modelleri tercih etmeliyim?

karaefe87

karaefe87

Üye
made in finland n95 8gb wifili hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz eksileri artıları vs. vs. şimdiden tşkler.

--------------- Ekleme ---------------

Ankarada çakma n95 namı diğer çin malı ,diğer Namıyla made in finland :d: 80 lira ama eksikleri var bence wifilisinide gördüm java var diyolar fakat çalişirmi bi denemek lazım denemeden nikah kıyılmaz :bye2:

ibiscoo

ibiscoo

Üye
valla ne alırım ne aldırırım çin malı telefonları .. kumar oynuyorsunuz resmen yarın bozulmayacagını ve elinizde kalmayacagını kimse garanti edemiyor.. ayrıca neden finlandiya malı alman malı japon malı varken çin malı kullanalımki ? bizim Türklerde çin telefonununun aynısını yapıyor Türk malı diye piyasaya sürüyor.. Nokia Sony Samsung gibi telefon çıkarsakta bizimde ismimiz olsa bütün dünyada ?? haksız mıyım ?

powerdj_07

Üye
Slm telefonu yeni aldım iphone çakması açıkcası iphone okadar para vermek istemedim bi zaman sonra oda sıkar kanatindeyim şimdilik bu telefonu kallanıcam ama bir kaçda program yüklemek içerisinden çince olanları temizlemek istiyorum açıkcası bu telin işletim sistemi nedir veya versiyonu nedir?neleer tavsiye edersiniz ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler:)

Winning Eleven

Winning Eleven

Üye
Merhaba ArkadaşLar, Ben iPhone Kullanıcısıyım ama çin malı telefonlarıda kötülemeyin.1 zaman bende kullanmıştım.Ve memmundumda ama iPhonelar gelince deiştirdim.

Cyberranger27

Üye
tok ne anlar acın halinden diye bizim güzel bir lafımız vardır şimdi buradakilerin çoğusu diyorki çin malı telefonlar almayın tamam almayalım hadi gelin en düşük dokunmatik ekran telefon alalım samsung 5233 alalım 400 civarında telefonun kamerası harika sesi iyi değil pek çıkmıyor aldıktan sonra olduki satıp değiştirmek istiyorsunuz 400 tllik teli 150 ye satıyorsunuz üst fiyata almıyorlar nokia aynı philps aynı yahuu kardeşim trident diye çin malı telefon satan bir marka var en yüksek fiyatlı telefonu 350 tl ve sizin bu 1000 tllik orjinal telefonlarınıza 10 basar sesi iyi kamerası kötü olabilir interneti var wlanı var tek arama engelleme var mesaj engelleme var bluetooth var dokunmatik ekran var bozulduğunda servise gönderiyorsun 1 hafta içinde yapılıp geri geliyor fazla sürmüyor haaa bir hafta bir samsungu servise veya nokiayı servise gönderde al bir haftaaya bakayım nasıl alıyorsun çin malı telefon trident garantili güzel telefonları var wt 11 w 980 şimdi afedersiniz değilim kalkıpta aynı özellikteki birtelefona 2000 tl vereyim 1000 tl maaş alacağım veya 800 tl maas alacağım kalkıp 2000 milyar bi telefona vereceğim kardeşim bırakın bu kötülemeyi taraf tutmayı bizim insanımızın %80 aç fakir yoksul ve bu trident telefonları bu yoksullara ilaç gibi geliyor ha efendim devlet zarar ediyor beni devlet ilgilendirmiyor Rabbim devletime zarar ziyan vermesin (amin) lakin gel görki devlet beni düşünmüyorsa ben onu zerre kadar düşünmem kaçakmış kamerası iyi değil bide birisi oraya yazmış belleği 16 kilobayt mış yok canım ben kullandım (80 mb) belleği var inceleyin bu dediğim markayı belki ömrü orjinallerinden azdır lakin güzel kullanışlı garantili ve ucuz kötülemeyin herkes sizin gibi zengin değilki kalksın dediğiniz o orjinal telefonları alsın.

cengaver_463

Üye
Bende 6700 çin malı var şebekesinde sorun var ama 6700 çift sıfırın görüntüsü yeter diyosanız iyi yetmez diyosanız kötüdür maddi durumu iyi olmuyupta güzel görüntülü telefon kullanmak isteyenlere çin malı iyidir yoksa çin malları beş kuruş etmez

tugay35tr

Üye
Selam arkadaşlar benim n95 8gb m var çin malı bi sorunu var çözerseniz çok sevinirim şimdiden teşekürler yardımcı olan arkadaşlara

bu telefonun 400kb hafızası war bu nasıl duzelebılr acaba telefonda 1 tane bile şarkı yok bluetottan bi müzik atıorum daha yarıya gelmeden disk dolu diyor nasıl düzelebilir acaba bi yardımcı olrmusunuz ????

Üst Alt