Çin Üretimi Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

denisjr

denisjr

Üye
bugün samsung 5603 aldım.. çin malı değil orjinal dimi dedim.. evet orjinaldir dedi.. fakat eve gittim baktım çin malı çıktı?? hemde turkcell mağazasından aldım???

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
bugün samsung 5603 aldım.. çin malı değil orjinal dimi dedim.. evet orjinaldir dedi.. fakat eve gittim baktım çin malı çıktı?? hemde turkcell mağazasından aldım???

Olabilir.. Büyük firmaların çoğu Çin'de üretim yapıyor. 930 TL'ye aldığım Nokia E71'in arkasında da Made in China yazıyor. İşçilik fiyatları düşük olduğu için üretim Çine kaydırıldı. Bu cihazın orjinal olmadığını göstermez.

trex1903

Üye
Arkadaşlar merhaba çin malı telefonlar hakkında bi kaç şeyde ben sölemek istiorum.çinden telefon ithal eden ve bi çok büyük teknoloji magazasında satışı olan bi firmanın promotorluğünü yaptım..ama artık yapmıorum..çünkü sattığım tüm telefonlarda neredeyse problem yaşandı ve yaşanmayada devam edicek %100 eminim.arkadaslar size uyarım aman uzak durun!!verdiğiniz paraya inanın çok ama çok yazık..a'dan z'ye bütün çin mallarının üretim fabrikası aynı ve hepsi dandik ötesi..alıcaksanız gerçekten kıyın paranıza iyi bişey alın ki vaktiniz müşteri hizmetlerinde,teknik servislerde geçmesin..uyarıorumm,umarım dikkate alırsınız!

--------------- Ekleme ---------------

hayır arkadasım yok öle bişey!!!ben emin olarak sölyblrm sana :)

--------------- Ekleme ---------------

şunu da eklemek istiorum,daha önceden çinden telefon ithal eden ve türkiyede üretim yapmaya başlayan veya yapıcak olan firmalar sadece artık telefon ithal etmicekler o kadar,bi kaç çinli mühendis ve işci ile türkiyede yürücek bu işler,telefonun hemen hemen her parçası çinden gelicek ve sadece montajı burada yapılacak,belki bi kaç modeli burada yaparlar ama onu zannetmiorum

saban1996

saban1996

Üye
teşekkürler yeni alırsam dikkat ederim

BnRiletişim

BnRiletişim

Üye
Arkadaşa teşekkür ediyorum.
Bana kalırsa hiç almayın!!!

neoorog

neoorog

Üye
N97 için hangi markayı önerirsiniz. Nokia alacak imkanım yok. ;)

mankarist

Üye
Değerli kardeşim gördüğüm kadarıyla anlıyorsun bu işten.Bana zaman ayırırsan bir derdimi anlatmak istiyorum.Dıgıphone E660 alma hatasında bulundum shoppingTVden,daha ilk günden arama olayında sorunlar başladı.Aradım beni kayseri de SAR ELEKTRONİKdiye firmaya yönlendirdiler,iki kere telefon gitti geldi değişen bir şey olmadı.Mekanik hiç bir sorunu yok.Şu andaki şebekem vodafon ,aradım vodafonu bizde aktif görünüyor dediler,menüsünü açtığımda ülkeler kısmında TR yok,ne ben arıyabiliyorum nede karşıdaki beni.Birde bunun yanında şarjı da yapmıyor,şarj ünitesi de sorun.teşekkür ederim.

baris532

Üye
Bnde N70 var 2. el çin malı telefon almayı düşünüyodum şimdi vazgeçtim :D

ömer&sefa

ömer&sefa

Üye
paylaşım için sağol

superbot

superbot

Üye
arkdaşlar ben dubaide çalışıyorum ve burda orjinal garantili kutulu faturalı nokia E 72 aldım. TL karşılığı 520 lira neyse bunun arkadasında türkçe karşılığı 'çin perkande' diye ibaresi var. Satıcı firma Nokianın ürünü olduğunu ısrarla söyledi. Kamerası ve diğer özellileriyle kusursuz bir cihaz. Kutusu, o ülkeye ait garantisi vs.Acaba telefonun parçaları orjınal toplaması çindemi yapılıyor çok merak ettim. Zaten burda çinden gelen bir çok markalı ürün var. çinde fabrika açmış daha ucuz işçilik ve daha düşük maliyetle üretim yapıyorlar, izinli onaylı CE felan... bilgilerinize

aagkn

aagkn

Üye
yararlı bi çalışma olmuş teşekkürler

FFeLaKeTTR

FFeLaKeTTR

Üye
En İyisi Çin Malı Telefonlardan Uzak Durmak...

ayhangcgl

Üye
teşekkürler ayrıntılı ve çok yararlı bilgiler

generall_m

generall_m

Üye
teşekkür ederim arkadaşım hele trt kısmı için

oxeman

Üye
çok güzel anlatmışsın ama yinede malzeme kalitesi konusunda nokia samsung iphone sony ericson dan şaşmayalım

canaff

Üye
arkadaslar bır konuda yardıma ıhtıyacım var samsun m8800 telefonum var ama şarj sorunum var hersey orjınal ama şarjım yarım saat dayanmıyor sebebı ne olabılır yardımınızı beklıyorum:vur

alohaa34

Üye
arkadaşlar bende nokia e65 var bu telefonun arkasında bandrolü yok ben bu telefonun çin olup olmadıgını nasıl anlarım
teşekkürler...

mehmett3452

mehmett3452

Üye
bilgilerin için :tşk: Anti Çin Malı :bann:

aa-tolga

aa-tolga

Üye
bana kalırsa hiç almayın...

the-clubbeer

Üye
Arkadaşlar peki bir şey soracağım.
Çinden getirdiğim bir adet imitasyon ıphone var elimde .. tamamen taklit ve fonksiyon çalışmıyan bir telefon..
Çinde çalışıyordu tabi ama türkiyeye getirdiğimde bloke oldu.
bu telefonlara imei felan değiştirelerek korsan olarak türkiyede de kullanıma açılıyormuş vs. bir şeyler duydum bu doğru mu? imitasyon telefonlarada imei kırılıp çalışır hale getirebiliyor mu telefon?
Teşekkürler

Üst Alt