Cihazıma Magisk Yüklenmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Cihazıma Magisk Yüklenmiyor
Merhaba. Ben cihazıma magisk yüklemek istiyorum fakat yüklenmiyor, hata veriyor. XDA Dev gibi sitelerden yardım almaya çalıştım ama ilgilenen yok gibi. Hata:
Cihazım Android 8.1 Root + XPosed
Yardımınız için şimdiden teşekürler.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Boot değişikliği olmuş magisk yüklemeden önce, bunun stock boot ile değiştirilip tekrar denenmesi gerekiyor hatadan yazanla yola çıkınca. Magisk yüklemeye çalışmadan önce ne tür değişiklikler yaptınız cihazınızda?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Eren Değerli
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Boot değişikliği olmuş magisk yüklemeden önce, bunun stock boot ile değiştirilip tekrar denenmesi gerekiyor hatadan yazanla yola çıkınca. Magisk yüklemeye çalışmadan önce ne tür değişiklikler yaptınız cihazınızda?
TWRP, Root, XPosed yaptım.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
TWRP, Root, XPosed yaptım.
Ben biliyorum bunun çözümünü
Kullandığın rom
Stock rom sa mesela
İçinden boot IMG yi twrpden flashla
Sonra magisk yükle olacak benim başıma da gelmişti

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Ben biliyorum bunun çözümünü
Kullandığın rom
Stock rom sa mesela
İçinden boot IMG yi twrpden flashla
Sonra magisk yükle olacak benim başıma da gelmişti

Boot.img yi nerden bulacağım?

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
  • Beğen
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Rom dosyasının içinde oluyor Kendi rom dosyanin içinden al başka cihazinki ni falan yapma sakın

Orijinal Rom indirip boot.img kurdum fakat kurmadı galiba. Recovery Kısmına gir diyorum telefon normal olarak açılıyor. Root da gitti twrp ile.

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Orijinal Rom indirip boot.img kurdum fakat kurmadı galiba. Recovery Kısmına gir diyorum telefon normal olarak açılıyor. Root da gitti twrp ile.
Yanlış birşey yaptın ozman

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış birşey yaptın ozman

Yok stok rom indirdim. Zip olaram açıp içindeki boot.img dosyasını twrp recoveryden flashladım. Açarken recovery Kısmına basmama rağmen açılmadı telefon normal şekilde boot oldu ve magiske girdiğimde doğrudan kurulum diye bir şey yoktu.
Keşke xposed modülü de magisk kadar iyi olsa

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Yok stok rom indirdim. Zip olaram açıp içindeki boot.img dosyasını twrp recoveryden flashladım. Açarken recovery Kısmına basmama rağmen açılmadı telefon normal şekilde boot oldu ve magiske girdiğimde doğrudan kurulum diye bir şey yoktu.
Keşke xposed modülü de magisk kadar iyi olsa
Magiske girmiyceksin
Yani gircende yeniden aynı şekil yüklüyecen
Youtube dan bak o zaman videosu vardı

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Şimdi burda sırayla baştan denemeniz gerekiyor. Öncelikle romu tekrar yükleyin bu stock rom yada kullanılan rom sonra root yapın ve twrp yükleyin. Bitince magisk güncel zip dosyasını indirip twrp ile flash yapın. Burada kullanılan dosyalar mutlaka işlemci modeline android sürümüne ve telefon modeline göre uyumlu olmak zorunda. Baştan tane tane yaparsanız bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi burda sırayla baştan denemeniz gerekiyor. Öncelikle romu tekrar yükleyin bu stock rom yada kullanılan rom sonra root yapın ve twrp yükleyin. Bitince magisk güncel zip dosyasını indirip twrp ile flash yapın. Burada kullanılan dosyalar mutlaka işlemci modeline android sürümüne ve telefon modeline göre uyumlu olmak zorunda. Baştan tane tane yaparsanız bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.
Bu sabah denedim fakat yine aynı mesele. Galiba yükleyemeyeceğim.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bu sabah denedim fakat yine aynı mesele. Galiba yükleyemeyeceğim.
SuperSU daha iyi ama benim telefon donuyor süpersu ile normal çalışmıyor magisk ile kullanıyorum mecburen

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
SuperSU daha iyi ama benim telefon donuyor süpersu ile normal çalışmıyor magisk ile kullanıyorum mecburen

Yapacak bir şey yok maalesef. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu Kilitlenebilir.

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Kardeşim stock rom mu kullanıyorsun magisk custom romlarda en iyi performansı verir birde twrp yi kur yeniden daha sonra once magiski tele kur daha sonra zipli dosyayı twrpden yukle çalışacaktır.Yapamazsan yardımcı olurum 2 senedir magisk kullanıyorum xposedden daha iyi

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim stock rom mu kullanıyorsun magisk custom romlarda en iyi performansı verir birde twrp yi kur yeniden daha sonra once magiski tele kur daha sonra zipli dosyayı twrpden yukle çalışacaktır.Yapamazsan yardımcı olurum 2 senedir magisk kullanıyorum xposedden daha iyi
Rootu Kaldırmalı mıyım?

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
hayır root lazım sana kaldırma sırayla:
1-Root yoksa rootla
2-Twrp muhakkak yuklu olsun
3-magisk apk sını sisteme kur
4-Recovery moda gir twrpden magisk...zip dosyasını flaşla
5-magisk kuruldu :)

• Beğen
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
hayır root lazım sana kaldırma sırayla:
1-Root yoksa rootla
2-Twrp muhakkak yuklu olsun
3-magisk apk sını sisteme kur
4-Recovery moda gir twrpden magisk...zip dosyasını flaşla
5-magisk kuruldu :)
Çözüldü. Ama teşekkürler.

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
@Mesut Aktaş Konu Kilitlenebilir. Çözüldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...