Cep telefonunda 2 saniyede sertifikalama işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Birşey değil arkadaşlar.

RespecT_06

RespecT_06

Üye
eline sağlık paylaşım için teşekkürler

johnny_bravo

johnny_bravo

Üye
tesekkurler

tttt:

tttt:

Üye
Hangi tarih?

vitriolic

vitriolic

Üye
aman allahım 2 saniyede yaptım bu nasıl olabilir okgadar golayki:ehe

utkuqq

Üye
teşekkür ederim.

alp_arslan_07

alp_arslan_07

Üye
arkadaşlar opda ya üye olarak alıyorsunuz bende istenen uygulama erişimine izin verilmiyor diyor bunların hepsi bende zaten yüklüydü

kendal_47

kendal_47

Üye
güzel bir yöntem

@iffen

Üye
Kardeş çok sağol ğaylaşımın için senin sayende sertfika problemi yaşamaktan kurtuldum.

asigencc

Üye
lazsofu kardesim cok sagol tessekür ederim ellerin dert görmesin. :)

gulbudakfatih

Üye
tşk ederim

stainless steel

stainless steel

Üye
teşekkürler

88erhan

88erhan

Üye
ellerin dert görmesin inşallah kardeş sağolasın

aksoyarif

aksoyarif

Üye
Öncelikle eline ve emeğine sağlık. Ancak dediklerini harfiyyen yaptım ve sertifika da geldi hatta. Fakat gelen sertifikayı ve 'i indirmek istediğimde paralı olduğuna dair bir ekran geliyor önüme. Yardımcı olursan sevinirim... Tekrar TEŞEKKÜRLER...

========================================================================================

Merhaba

Sonunda beklediginiz konuyu acmayı başardım. Zaman ayırıp da ancak hazırlayabildim. Fazla sözü uzatmadan anlatıma başlayayım.

Öncelikle aşağıdaki programı telefona yükleyin.

ondan sonra size verdiğimiz sertifika dosyasının içinde iki adet parça var, biri c.e.r diğeri k.e.y o iki dosyayı dosya yönetici yardımıyla (ben x-plore programını kullandım) iki parçayı C/data/free signer klasörunun içine atın. Daha önce orada bulunan 3 dosyayı silin.

Menüye girin 'free signer' uygulamasını açın.

Sol seçim tuşuna basarak seçenekleri açın ve settings (ayarlara) girin.

Önünüze çıkacak ilk iki sıradaki 'self sing cert' gelin ve orta seçim tuşuna basın ve çıkan dosyayı seçin, alt satırdakine de aynı şekilde çıkan dosyayı seçin (seçtiğimiz dosyalar işlemin başındaki bir klasöre taşıdığımız dosyalardır :) )

Seçeneklerin aşağısında yer alan 'sing cer' seçeneğine gelin, cer dosyası çıkıyorsa seçin, eğer çıkmıyorsa C/data/free signer yollarını takip edin ve cer dosyasını seçin. Alt satırda da aynı şekilde k.e.y dosyası çıkıyorsa seçin eğer direk çıkmıyorsa C/data/free signer yolunu takip ederek dosyaya ulaşın ve seçin.

Artık ayarlar tamamdir.

Bundan sonra yüklemek istediğiniz programı birkaç işlem ile sertifikalandırarak yükleyeceksiniz. Şu ana kadar yaptığımız ayarları sakin karıştırmayın. Bozarsanız tekrar ayarlayın.

................................................................
PROGRAM SERTIFIKALAMA (IMZALAMA)

1. Programı açın

2. Bu ekran geçecek. Orta seçim tuşuna basın

3. Bu ekran gelecek. Bir nevi dosya yöneticisi gibi. Buradan sertifika yapacağınız dosyayı bulun ve seçin. (Drive C telefon hafızasıdır. Drive E hafıza kartıdir) Dosyanın hafızasını seçin.

4. Klasörlerden dosyanın bulunduğu klasöru seçin. Örnek için dosyalarım diye bir dosya oluşturdum ve onun içine attım. Size tavsiyem sertifika yapacağınız uygulamayı hafıza kartının içine atın, telefon hafızası karışıktır sorun yaşarsınız. Neyse dosyayı seçin.

5. Sertifika yapacağımız dosyayı görüyoruz. Ben googlenin online çeviri programını sertifika yapacağım için onu seçeceğim.

6. Dosyanın üstüne geliyoruz seçeneklerden (Options) add seçeneğini seçiyoruz.

7. Buradan "Sing Sis" seçeneğini seçiyoruz.

8. Görüyoruz ki dosya seçildi ve sertifika yapılmaya hazır.

9. Seçeneklerden (Options) basıyoruz ve gelen seçimlerden "Go!" seçiyoruz.

10. Gördüğünüz gibi seçili program kayboldu. Artık sertifika işlemi bitmiştir. Programı rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

11. Gördüğünüz gibi dosyanın bulunduğu yerde iki dosya oldu, biri sertifikalı hali . Sonuna signed eklentisi eklenmiş. Boyutu ise 7kb yükselmiş.

Işlem uzun sürdüğünü sanmayın bu işlemleri sadece 25 saniyede yapıyorum. Bilmeyenler için ayrıntılı bir şekilde hazırladım.

Ayrıntılı bir şekilde anlattım ki herkes yapabilsin.
Alıntı değildir! Alın teridır. Emeğe saygılı olalım. Paylaşım için duaniz ve teşekkürleriniz yeterlidir.

Sertifikanız yoksa aşağıdaki konuyu ziyaret edebilirsiniz.
http://www.maxicep.com/symbian-dest...ka-islemi-cepte-sadece-2-saniyede-268709.html

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

http://www.maxicep.com/maxipda-turk...anos9-x-selfsigned-turkce-maxipda-430264.html

Yenisi eklenmiştir, onu yükleyebilirsiniz. İsteyenler eskisini de yükleyebilir.
Değerli kardeşlerim aşağıdaki program da sertifika istediğini birçok kişi söylemekte, programı yüklemek için bir kereye mahsus telefonunuzun tarihini 1 yıl geri alın. Zaman değişebilir daha az veya daha fazla almanız gerekebilir. Öncelikle bir yıl geri alın yükleyin. Sonra tarihi düzenleyebilirsiniz.

lerolande

lerolande

Üye
teşekkürler :)

the_jolly

the_jolly

Üye
2 saniye biraz uzun gibi geldi 1 saniyeliği yokmu?

barbar_77

Üye
teşekkürler

TADAHIKO

TADAHIKO

Üye
Teşekkürler. iyi oldu bu. :evet:

oguzhan0101

Üye
tşkler kardeşm cok sagl :D

Asterix*

Asterix*

Üye
''ondan sonra size verdiğimiz sertifika dosyasının içinde iki adet parça var, biri c.e.r diğeri k.e.y''
ben cer_opda.cn ve _opda.cn dosyalarını nerden alıcam yardım edermisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt