Cep telefonunda 2 saniyede sertifikalama işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Cep telefonunda 2 saniyede sertifikalama işlemi

Merhaba

Sonunda beklediginiz konuyu acmayı başardım. Zaman ayırıp da ancak hazırlayabildim. Fazla sözü uzatmadan anlatıma başlayayım.

Öncelikle aşağıdaki programı telefona yükleyin.

ondan sonra size verdiğimiz sertifika dosyasının içinde iki adet parça var, biri c.e.r diğeri k.e.y o iki dosyayı dosya yönetici yardımıyla (ben x-plore programını kullandım) iki parçayı C/data/free signer klasörunun içine atın. Daha önce orada bulunan 3 dosyayı silin.

Menüye girin 'free signer' uygulamasını açın.

Sol seçim tuşuna basarak seçenekleri açın ve settings (ayarlara) girin.

Önünüze çıkacak ilk iki sıradaki 'self sing cert' gelin ve orta seçim tuşuna basın ve çıkan dosyayı seçin, alt satırdakine de aynı şekilde çıkan dosyayı seçin (seçtiğimiz dosyalar işlemin başındaki bir klasöre taşıdığımız dosyalardır :) )

Seçeneklerin aşağısında yer alan 'sing cer' seçeneğine gelin, cer dosyası çıkıyorsa seçin, eğer çıkmıyorsa C/data/free signer yollarını takip edin ve cer dosyasını seçin. Alt satırda da aynı şekilde k.e.y dosyası çıkıyorsa seçin eğer direk çıkmıyorsa C/data/free signer yolunu takip ederek dosyaya ulaşın ve seçin.

Artık ayarlar tamamdir.

Bundan sonra yüklemek istediğiniz programı birkaç işlem ile sertifikalandırarak yükleyeceksiniz. Şu ana kadar yaptığımız ayarları sakin karıştırmayın. Bozarsanız tekrar ayarlayın.

................................................................
PROGRAM SERTIFIKALAMA (IMZALAMA)

1. Programı açın

2. Bu ekran geçecek. Orta seçim tuşuna basın

3. Bu ekran gelecek. Bir nevi dosya yöneticisi gibi. Buradan sertifika yapacağınız dosyayı bulun ve seçin. (Drive C telefon hafızasıdır. Drive E hafıza kartıdir) Dosyanın hafızasını seçin.

4. Klasörlerden dosyanın bulunduğu klasöru seçin. Örnek için dosyalarım diye bir dosya oluşturdum ve onun içine attım. Size tavsiyem sertifika yapacağınız uygulamayı hafıza kartının içine atın, telefon hafızası karışıktır sorun yaşarsınız. Neyse dosyayı seçin.

5. Sertifika yapacağımız dosyayı görüyoruz. Ben googlenin online çeviri programını sertifika yapacağım için onu seçeceğim.

6. Dosyanın üstüne geliyoruz seçeneklerden (Options) add seçeneğini seçiyoruz.

7. Buradan "Sing Sis" seçeneğini seçiyoruz.

8. Görüyoruz ki dosya seçildi ve sertifika yapılmaya hazır.

9. Seçeneklerden (Options) basıyoruz ve gelen seçimlerden "Go!" seçiyoruz.

10. Gördüğünüz gibi seçili program kayboldu. Artık sertifika işlemi bitmiştir. Programı rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

11. Gördüğünüz gibi dosyanın bulunduğu yerde iki dosya oldu, biri sertifikalı hali . Sonuna signed eklentisi eklenmiş. Boyutu ise 7kb yükselmiş.

Işlem uzun sürdüğünü sanmayın bu işlemleri sadece 25 saniyede yapıyorum. Bilmeyenler için ayrıntılı bir şekilde hazırladım.

Ayrıntılı bir şekilde anlattım ki herkes yapabilsin.
Alıntı değildir! Alın teridır. Emeğe saygılı olalım. Paylaşım için duaniz ve teşekkürleriniz yeterlidir.

Sertifikanız yoksa aşağıdaki konuyu ziyaret edebilirsiniz.
http://www.maxicep.com/symbian-dest...ka-islemi-cepte-sadece-2-saniyede-268709.html

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

http://www.maxicep.com/maxipda-turk...anos9-x-selfsigned-turkce-maxipda-430264.html

Yenisi eklenmiştir, onu yükleyebilirsiniz. İsteyenler eskisini de yükleyebilir.
Değerli kardeşlerim aşağıdaki program da sertifika istediğini birçok kişi söylemekte, programı yüklemek için bir kereye mahsus telefonunuzun tarihini 1 yıl geri alın. Zaman değişebilir daha az veya daha fazla almanız gerekebilir. Öncelikle bir yıl geri alın yükleyin. Sonra tarihi düzenleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: beysehirden, cyopraetor, djrapcix ve 174 diğerleri

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Dosya yüklemeni bekliyoruz. Anlatım için teşekkürler.

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dosya yüklenmiştir. Sertifika sorunu olan bütün programların sertifika sorununu çözüyor. Bazı programlarda başka çeşit sorunlar oluyor, onlara birşey yapamıyor. Tabi o da %1 olur ancak.

tipebakcaydemle

tipebakcaydemle

Üye
reklam güzel 2 sn:D paylaşım için teşekkürler..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
TeŞeKkÜrLeR...Recep

iLTERiS_KaaN

iLTERiS_KaaN

Üye
free signer diye bir dosya bulamadimki içine atayimç yardım?

cesur038

Üye
sağol A.R.O kardeş..:oke:

ydogan

Üye
Bu sertifika dosyalarını nereden edineceğiz. Size verdiğimiz sertifika dosyası içinde diyorsunuz ama bu dosya nerede?

erkantan2000

erkantan2000

Üye
Arkadaşım free signer'in içine atacağımız c.e.r ve k.e.y dosyaları nerede....?

Bu adresi göstermişsin burada da yok
Alıntı: ydogan göndermiş. >
Bu sertifika dosyalarını nereden edineceğiz. Size verdiğimiz sertifika dosyası içinde diyorsunuz ama bu dosya nerede?

Maxicep olarak sertifika işleminizi yapıyoruz (+sertifika işlemi "cepte" sadece 2 saniyede)

--------------- Ekleme ---------------

Tamam kardeş OPda'dan indirmek gerekiyormuş anladım..sağol deneyeceğim

jackalx_06

jackalx_06

Üye
eline sağlık.

osman özer

Üye
Allah senden razı olsun Laz kardeşim. İnşallah başarabilirim.

iLTERiS_KaaN

iLTERiS_KaaN

Üye
ne kadar sertifika isteyen program varse denedim ama sertifika alamadim,hata veriyor kanki !!!

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ne kadar sertifika isteyen program varse denedim ama sertifika alamadim,hata veriyor kanki !!!

Bu size sertifika vermez. Daha önce aldığınız mevcut sertifikanızı dosyanıza ekleyerek sorunsuz bir şekilde yüklemenizi sağlar.

passiv€ aggressiv€

Üye
teşekkürler...

xErKaNx

Üye
Kardes paylasim icin tesekkur ederim

erdem1365

erdem1365

Üye
sgl emegine saglik

adaletcik

Üye
Sağol baba işimi gördün.allah da senin işlerini halletmen için sana yardım eder inşallah.

p-siko-ahmo

p-siko-ahmo

Üye
çok sağol bende böyle ayrıntılı bi şey bekliyordum çok teşekkür (benden bir teşekkür aldın)

kumuks

Üye
opda ya giremiyorum.kapandımı acaba???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt