CCleaner Browser İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
CCleaner Browser İncelemesi
Yazılımı normal bir kullanıcı gibi inceledim ve konuyuda google chrome bölümüne açtım.
Çünkü bildiğiniz google chromenin performans ve arayünü değiştirerek yapmışlar, aynı tabanlı.

Hızlı mı ? Oldukça hızlı ama sisteminizin biraz sağlam olması gerekiyor.
Beğendiğim yönleri; İndirme yöneticisi var, reklam engelliyor, gizliliğe önem veriyor...

Beğenmediğim yönleri;
Yüksek donanıma hitap ediyor. Hani benim için sıkıntı değil ama düşük özellikli cihaz kullanıcılarına gelmez.
1 gb civarı belleği bu tarayıcıya ayırmanızda fayda var. Sistemde yükler yüklemez 500mb disk alanına el koydu.
İlk güncellemede 1gb alanı geçecektir. Hatta 2-3 gb olacaktır. Klasik chromium...

Açık konuşmak gerekirse " Ne varsa firefox da var " diyorum :cool

Buyrun biraz görsel paylaşalım. Sistem performansına bakın :)

Hizmetlerden devredışı bırakılabilen güncellemeler...

Performans optimizasyon ve özel ayarlarına yakından bakalım...

Arayüzüde Chrome ile aynı.

Yinede hayırlı olsun diyoruz, konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz :)

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, Baydırman, Buğra ve 2 diğerleri

ismailsevinc

ismailsevinc

Üye
Eline emeğine sağlık

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Eh işte . Chrome ile benzer . Gizliliğe önem vermesi iyi .

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
Uzun yıllardır Chrome kullanıyorum gerek mobil gerekse bilgisayarda. Birkaç ay Vivaldi tarayıcıyı denedim fakat sonra tekrar Chrome döndüm. Bunu denemeyi düşünüyordum ki Chrome tabanlı olduğunu görünce vazgeçtim heyecana gerek yok :ehe

Bu arada elinize sağlık inceleme için :oke:

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
@Buğra Açık konuşmak gerekirse bekletin şuydu; Düşük kaynak kullanan, sade, hızlı bir tarayıcıydı.
Yaklaşık 20 tane multiprocess devreye aldı. Chrome bundan iyi... Boşuna dememişler beterin beteri var :ehe
Hiç yakıştıramadım. Yap bir ince ayar sistemi, isteyen istediği kadar gaza bassın :sofer:
Yani piyasaya girerken bu kadar rakip var, görüyorsun opera GX var, firefox quantum var...
Yatırım yaptıkları işe bakın ? Yazık ya şuna harcanan paraya.
Zaten sundukları özelliklerin kat ve kat fazlası firefox da var...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Baydırman ve Buğra

Cadillac34

Üye
Opera ve Firefox çok yavaş, zaman alıyor açılması. Chrome'da aynı onlardan biraz daha hızlı açılıyor. Madem bu program Chrome'un taklidi o zaman indirip kurmaya gerek yok. Bilgi için teşekkürler.

• Beğen

Üst Alt