Carbide ui Tema yapımı Videolu Anlatımları seri 1- 2- 3

Sponsorlu Bağlantılar

nopapeny

nopapeny

Üye
1- sertifika için kendinize program içinden imza oluşturmanız gerekiyor zaten sis export ederken size sign yada no sign diye sorar.
2- ana ekran arka planını değiştirebilirsiniz fakat menuye girdiğinizde arka planınız şeffaflaşır.
3- ekran görüntüsü eklerseniz daha hızlı yardımcı olabilirim :)

e-mail verebilirsen sana gönderirim resimleri

nopapeny

nopapeny

Üye
Resimleri buraya ekle arkadaşım.

- menu ekranı
- ana ekran

buyrun :D geç oldu ama ancak oldu

- - - Eklendi - - -

burda bahsettiğim olay şu ana menude örneğin sizin video da anlatırken yaptığınız gibi canlı duruyor resimler. bende matlaştı bunu canlandıramazmıyım nerden olcak bi bilgi verirmisiniz daha dün kurdum programı ve thema yapmaya çalışıyorum :D

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
- menu ekranı
- ana ekran

buyrun :D geç oldu ama ancak oldu

- - - Eklendi - - -

burda bahsettiğim olay şu ana menude örneğin sizin video da anlatırken yaptığınız gibi canlı duruyor resimler. bende matlaştı bunu canlandıramazmıyım nerden olcak bi bilgi verirmisiniz daha dün kurdum programı ve thema yapmaya çalışıyorum :D

Şöyle izah edeyim ana ekrana hangi imajı yada rengi verirseniz verin menulere girdiğinizde arkaplan matlaşır menu ikonları ön plana çıkar.Bu bir sorun değil eğer bunu söylüyorsanız.

nopapeny

nopapeny

Üye
ama işte ben onun olmamasını istiyorum matlaşmasın neyse o olsun ve ana ekran görüntüsündeki gibi yazılarıda okunsun rengi de doğru belli olsun

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ama işte ben onun olmamasını istiyorum matlaşmasın neyse o olsun ve ana ekran görüntüsündeki gibi yazılarıda okunsun rengi de doğru belli olsun

Temada renkler önemli arkadaşım buda biraz uğraş gerektiriyor.Tekrar bir sıkıntı olursa yardımcı olurum.Kolay gelsin

nopapeny

nopapeny

Üye
kafayı yemek üzereyim ya APPLICATION GRID kısımlı yeri bir türlü yapamadım ya illa mat illa mat allah allah ya :off:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
nopapeny

nopapeny

Üye
Önce sakinleş:good:Burası bunun için var.Nedir şimdi sorun ?

sana resimleri ile de gösterdiğim APPLICATION GRID kısmını bir türlü ana menü de ki gibi yani şu şekil izah edeyim. Nokia Evolve theme var ya orjinal nokia'da ki onun gibi siyah sa siyah olacak ama matlaştırmıcak, örneğin beyaz theme yapıyorum APPLICATION GRID denilen yerdeki iç menü deki beyazlık matlaşıyor boğuyor sadece ikonlar belirgin oluyor ama içindeki yazılar koyulaşıyor

pdf olarak themyi attım şimdi onu atabilsem link vericem tekrardan

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sana resimleri ile de gösterdiğim APPLICATION GRID kısmını bir türlü ana menü de ki gibi yani şu şekil izah edeyim. Nokia Evolve theme var ya orjinal nokia'da ki onun gibi siyah sa siyah olacak ama matlaştırmıcak, örneğin beyaz theme yapıyorum APPLICATION GRID denilen yerdeki iç menü deki beyazlık matlaşıyor boğuyor sadece ikonlar belirgin oluyor ama içindeki yazılar koyulaşıyor

pdf olarak themyi attım şimdi onu atabilsem link vericem tekrardan

Tamam aksama bakarım kardes olmadı temaya birde ben pcne baglanarak bakarım.:thumbup:

nopapeny

nopapeny

Üye
Tamam aksama bakarım kardes olmadı temaya birde ben pcne baglanarak bakarım.:thumbup:
o zaman ben bahse konu theme örneğini FTP den bi adrese atayım. Ordan çekersin oda olur. Akşama nasıl irtibata geçecez o da var ya :)

- - - Eklendi - - -

üç haliyle siteye bu şekilde attım. Bakarsan sevinirim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Pm atarım ben sana mobilim su an

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
tamam bakıyorum da özel mesajlarımda birşey yok üstat

Tamam burdan şu şekilde izah edeyim sizdeki sorun aplication arka kısmın şeffaf olmaması.Fakat siz baştan iki ana renkte temayı editleme başlamışsınız.Tavsiyem birbirine yakın olan iki koyu rengi seçmemeniz.Evolve temasınan benze temalarda renklerden önce svg yada bmp imaj dosyalar hazırlayın.Yoksa tasarım ortasında programın özelliğinden dolayı baız bölgeler birbirine bağlantılı olduğundan temanızda buna benzer renk sıkıntıları yaşarsınız örneğin Aplication grid yazı rengini beyaz yapınız.

Örnek:

nopapeny

nopapeny

Üye
yani işin özü özetle diyorsun ki ne yaparsan yap ana ekrandaki arka fon gibi görseller üstte net bir şekilde olmaz. hımm... isteğim ilk gördüğünüz gibi saat var ya ana menu o şekilde Aplication grid de de net bir arka görüntü olmaz hımm... bi ton koyusunu seçsem bile ikisi birbirine bağlı sanırım bu nedenle de ana menudeki arka fonu değişsem de ilk Aplication grid de bulunan renk otomatik değişiyo... neyse artık bi çare deneyecem... hayır bu millet yapıyor nasıl beceriyor bunu iki menunun de arka fonu net anlamış değlim. :(

- - - Eklendi - - -

dip not: elimde olan beyaz themenin bşka versiyonunu sis uzantılı tabi bunu çözümleyip carbide ui de düzenleme ihtimalim var mı?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet ornek vermek gerekirse galaxybelle teması ama bahsettigim sekilde yapılıyor sizin icin bir ornek dosyası hazırlamaya calısırım.