C6-01 v111.040.1511 Final ( güncelleme 01.11.2012)

Sponsorlu Bağlantılar

telepati75

telepati75

Üye
hakan menüdeki aşağı yukarı çubuğu nasıl getirebiliriz sana zahmet söylersen çok sevinirim

- - - Eklendi - - -

Hallettim hakan bence cwf harika eline sağlık

massari

Üye
Bende sadece batarya simgesi ve ekran koruyucu yeşil göstermiyor. Diğer tüm yazılanlar mevcut. Her şey için teşekkürler hakan bey.

hakan_710

hakan_710

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık Hakan :) Baya uğraştırdı sanırım seni bu refresh. Yarın yükler denerim, teşekkürler :)

Bu arada, şeffaf widgetle ilgili nasıl sorun çıktı acaba?
bni az çok tanımışsınızdır. ben herşeyin kusursuz olmasından yanayım bulduğum modları da kontrol edip kusursuz hale getirmeden kullanmıyorum. ilk olarak piyasadaki şeffaf widgetleri ekledim.sonra baktım ki orjinalden bayağı farklılar. ardından kendim düzenleyeyim dedim bu sefer de e-mail widgetinde falan font sorunu oldu. duvar kağıdını yanlış seçerseniz yazılar belirgin olmuyordu. bende orjinal bırakmaya karar verdim. şeffaf isteyen arkadaşlardan ricam kendi istekleri doğrultusunda mif dosyalarını değiştirmeleridir.

- - - Eklendi - - -

Microsoft apps keşke olmasaymış yine mesaj sorunu oluyor.
mesaj sorunu microsoft apps olmasa bile oluyor.bunu başkalarının sözlerine bakarak değil bizzat denediğim için söylüyorum. lütfen kimse çıkıp microsoft apps yüzünden oluyo demesin. eğer inanmayan varsa hard format atıp birkaç gün öyle kullansın.

- - - Eklendi - - -

Bende sadece batarya simgesi ve ekran koruyucu yeşil göstermiyor. Diğer tüm yazılanlar mevcut. Her şey için teşekkürler hakan bey.
eğer yeşil renkli batarya istiyor isen linkteki dosyaları değiştirmeden kullanmalısın. yok ben orjinaldeki gibi beyaz istiyorum dersen ekte vermiş olduğum rof3 dosyasını kullanırsan sorun kalmaz.

nopapeny

nopapeny

Üye
ya arkadaşlar benim anlamadığım bi konu var çok güzel uğraşıp birşeyler yapılmış emeğine sağlık. Ancak yorumları okuyorum anladığım kadarıyla bu cwfyi kuranlar bu işi bilenler. Bakıyorum bakıyorum biri phonex diyo diğeri başka birşey... Arkadaşlar bu yapılan kurulum dosyasınin nasıl ne şekilde hangi programla kurulacağını kimse anlatmamis. Herkes o kadar bilgili değildir en azından benim gibi telefon kurulumundan anlamayanlar için detaylı anlatırmisiniz

veep

Üye
ya arkadaşlar benim anlamadığım bi konu var çok güzel uğraşıp birşeyler yapılmış emeğine sağlık. Ancak yorumları okuyorum anladığım kadarıyla bu cwfyi kuranlar bu işi bilenler. Bakıyorum bakıyorum biri phonex diyo diğeri başka birşey... Arkadaşlar bu yapılan kurulum dosyasınin nasıl ne şekilde hangi programla kurulacağını kimse anlatmamis. Herkes o kadar bilgili değildir en azından benim gibi telefon kurulumundan anlamayanlar için detaylı anlatırmisiniz
bu konuyu incele azda olsa yardimci olur sana
http://www.maxicep.com/modifikasyon...im-rm-718-uzerinden-anlatilmistir-582808.html

iboona

Üye
çok saol daha dün yükledim çok iyi:aha:

nopapeny

nopapeny

Üye
ARKADAŞLAR LÜTFEN KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE TÜM YAZDIKLARIMI OKUYUNUZ. YAZDIĞIM KELİMELERİ OKUMAYIP AYNI SORULARI SORANLARA CEVAP VERİLMEYECEKTİR. BEN TEK TEK YAZMAYA UĞRAŞTIM, SİZDEN DE OKUMANIZI RİCA EDİYORUM..

RM-718

v111.040.1511

Özellikler

- En önemli özellik yazılımın hiçbir yerinde en ufak bir reklam dahi yoktur. (eklemek zor birşey değil ama herşey orijinal kalsın ;))
- Sistem hacklidir.
- Nokia Mağaza güncellendi. (v3.30.014)
- Tüm widgetlerin dil dosyaları kontrol edilip sorunlar düzeltilmiş ve olmayan widgetler eklenmiştir. (Tamamen sorunsuz Türkçe ve İngilizce – En ufak bir sorun bile yoktur.)
- DLNA sunucu ve internet radyo eklenmiştir.
- Programların isimlerini değiştirebilir, klasör içerisine klasör açabilirsiniz.
- Orijinal dosya yöneticisinden sis ve java uygulamalarını bluetooth ile gönderebilirsiniz.
- Fp1 görünümlü klavye eklendi.
- Arama widgeti v3.2.7 sürümüne güncellenmiştir.
- Yeşil renkli batarya simgesi eklendi.
- Hard Format sonrası My Nokia mesaj gönderimi kapatıldı.
- Ön tanımlı ekolayzerler ve ekolayzer düzenleme modu eklendi.
- Şarkı bilgilerini düzenleme modu eklendi.

- Fp1 Multitasking eklendi.
- Orijinal efekt korunarak ekran dönme efekti üzerinde değişiklik yapıldı.
- Tactile Feedback v2 (karşı taraf telefonu açınca ve konuşma bittitiğinde titreşim) özelliği eklendi.

- ‘Etkin aktarma’ uyarısı devre dışı bırakıldı.
- Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra yarıda kalan indirmelere devam edebilirsiniz.
- Sürekli karşılaşılan ‘varsayılan bağlantı yok’ uyarısı devre dışı bırakıldı.
- Sözlük veritabanına Türkçe dili eklendi.

- Nokia 808 Preview zil sesleri eklendi.
- Ses kaydedici kayıt kalitesi 'yüksek' olarak ayarlandı.
- Varsayılan klavye olarak 'alfa sayısal klavye' ayarlandı.
- Arama sonrası özet 'açık' olarak ayarlandı.
- Arama süresini göster 'açık' olarak ayarlandı.
- Bildirim ışığı süresi '30 dk' olarak ayarlandı.
- Ürün geliştirme 'kapalı' olarak ayarlandı.
- Bluetooth görünürlüğü 'görünür' olarak ayarlandı.
- Tema efektleri 'açık' olarak ayarlandı.
- Mobil veri 'kapalı' olarak ayarlandı.
- Sessiz tercihinde; titreşimle bildirim 'açık' olarak ayarlandı.
- Genel tercihinde; zil sesi seviyesi 'maksimum' Dokunmatik ekran titreşimi 'kapalı' Arayanın ismini söyle 'açık' Titreşimle bildirim 'açık' olarak ayarlandı.

- RSS besleme widgetleri düzenlendi.(Bigpara, Chip, CNN Türk, Fanatik, Hürriyet) (düzenleme için
MURAT (Vatron) abimize teşekkürler)
- FM radyo arka planı değiştirildi.
- FM radyo yatay dönme modu eklendi.
- Orjinal yazılımda olan birkaç dil hatası giderildi.
- Gereksiz tüm uygulamalar ( Youtube, Adobe Reader, Quick Office, Ovi Music, Shazam, CnnIntl vb. ) kaldırılmıştır. (Orijinal 111.040.1511 yazılımından çıkarıp paketlediğim Youtube, Adobe ve Office’i isteyenler ekten indirebilirler)
- Cihaz dili, yazma dili, mesaj okuma dili olarak Türkçe ve İngilizce dışında tüm diller kaldırıldı. (En ufak bir hata görürseniz bildirmeniz sonrasında düzeltilecektir.)

NOT 1: Cihaza zor durumda kalmadıkça hard format atmayınız. (Hard Formattan sonra Haritalar, Sosyal, İnternet radyo, DLNA sunucu vs gibi uygulamalar ve Konumum widgeti gider. Diğer widgetler ve hack kalır) Bilgisayarınıza erişiminiz olmadığında veya zor durumda kaldığınızda format atıp daha sonra yazılımı tekrar baştan yüklemenizi öneririm.

NOT 2: Bu fw tamamen kendi kişisel kullanımım için yapılmış olup yapım aşamasında en ufak bir sorunu bile gidermek için yaklaşık olarak 80-90 kez flash atılmıştır. Sade, en temel özellikler eklenmiş, %99.98 orijinal yazılıma bağlı kalınmış, tüm özellikleri sorunsuz bir şekilde çalışan ve herhangi bir reklam bulunmayan bir yazılımdır. Kullanmak isteyenler için sunuyorum sevgi ve saygı çerçevesinde eleştirileriniz ve yorumlarınız dikkate alınacaktır.

NOT 3: EĞER YAZILIMDA BİR HATA GÖRÜRSENİZ LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ. HERHANGİ BİR EKLEME YAPMAK İSTEYENLER YADA EKLEDİĞİM ÖZELLİKLERİ BEĞENMEYENLER DİLEDİKLERİ ŞEKİLDE DEĞİŞTİREBİLİRLER.HATA BULUNMASI DURUMUNDA DERHAL YENİ GÜNCELLEME ÇIKACAKTIR.AKSİ DURUMDA KEYFİ GÜNCELLEME SÖZ KONUSU DEĞİLDİR… EĞER KULLANIP BEĞENDİ İSENİZ (SAMİMİ OLARAK) TEŞEKKÜR BUTONUNA TIKLAMAK ZOR OLMASA GEREK..

Ekleme ve düzenlemeler:

- Tarayıcı ana sayfası google olarak ayarlandı.
- Microsoft apps v2.01 sürümüne güncellendi.
- Mağaza v3.30.014 minör güncelleme eklendi.
- Bluetooth üzerinden alınan dosyalar 'received files' klasörü yerine 'Alınan dosyalar' klasörüne kaydedilir.
- Ram, sistem önbelleği, arayüz hızlandırma ve heap boyutu düzenlemesi yapıldı.
- Dlna Oynatıcı v10.02(16) rom içerisine eklendi. (Dlna oynatıcının çalışması için 'Varsayılan bağlantı yok' uyarısını kaldırma modu kaldırıldı.) (Belco2'ye teşekkürler)
- Menüdeki Scroll bar (kaydırma çubuğu) kaldırıldı.
- Mesajlar bölümüne 5 sayfa sembol eklendi.
- Profil isimlerini (genel,hatsız,toplantı) değiştirme eklendi.
- Dosya yöneticiyi kullanarak E:/ hafızası içerisinde sistem klasörlerini görebilirsiniz. (private, resource, sys vs.)
- Adobe Reader v10.1.300 (Nokia 808 içerisinden alınarak) rom içerisine eklendi.
- Nokia mobile vpn v45.0.3 eklendi.
- Ekran koruyucu saat 'yeşil' olarak ayarlandı.
- Ajanda v10.3(7) sürümüne güncellendi.

Menüden 'yazılım güncelleştirmeleri' uygulamasına girerek telefonunuzun güncel olduğunu teyit edebilirsiniz.

Bilinen sorunlar:

Aşağıda saydığım bazı hatalar Belle Refresh'te mevcut olup Nokia tarafından düzeltilmesi gereklidir..

- Kendi tarayıcısını kullanırken telefonunuz donabilir ve bataryayı çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.
- Mesaj gönderimi sırasında ekranda kısa süreli ani beyazlamalar görülebilir.
- Google'da arama yaparken klavye açık olduğu durumlarda 'ara' butonuna basarsanız 'oturum aç' butonuna basmış gibi algılar.
- Büyük boyutlu .flv uzantılı videolarda ileri sardırdığınızda telefon bir müddet yanıt vermeyebilir. (kilit aç kapa yaparak geçici bir çözüm uygulayabilirsiniz)

NOT: BAZI ARKADAŞLAR ŞEFFAF WİDGET İSTEMİŞTİ. YAPMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIM AMA İSTEDİĞİM ŞEKİLDE OLMADIĞI İÇİN EKLEMEDİM. SÖZ VERİP YAPAMADIĞIM İÇİN KUSURA BAKMAYIN ÖZÜR DİLERİM.

Youtube ;

Quick Office ;

FW İndirme Linki ;

- Orjinal batarya simgesi, orjinal effect, orjinal ekran koruyucu saat isteyenler için rof3 dosyası eklenmiştir..

üstat eklenmiş dosyalar dediğiniz olay ne oluyo onu söylermisiniz ?

tarxhn

tarxhn

Üye
iyi birsey oluyor bence bu onuda fazla bilgin yoksa yükle pişman olmazsın

nopapeny

nopapeny

Üye
iyi birsey oluyor bence bu onuda fazla bilgin yoksa yükle pişman olmazsın

tamam da RM-718 mi ne o dosta işerisinde aynısından var dosya içerisinde olan 2mb ebadında bu eklenti dediğimiz şeydeki dosya ebatı daha düşük... yani ilk indirme linkinde olanı mı kullanalım sonra eklenti dediğiniz linktekini mi kullanalım ?

- - - Eklendi - - -

tamam da RM-718 mi ne o dosta işerisinde aynısından var dosya içerisinde olan 2mb ebadında bu eklenti dediğimiz şeydeki dosya ebatı daha düşük... yani ilk indirme linkinde olanı mı kullanalım sonra eklenti dediğiniz linktekini mi kullanalım ?

RM-718_111.040.1511_C00.01_79u_prd.rofs3.rar (825.2 KB (Kilobyte), 100x kez indirildi) ?????? bu yani demek istediğim bunu da indirip bahse konu klasörün içine ekleyip öyle mi kuracaz ?

tarxhn

tarxhn

Üye
RM-718_111.040.1511_C00.01_79u_prd.rofs3.rar ?????? bu yani demek istediğim bunu da indirip bahse konu klasörün içine ekleyip öyle mi kuracaz ?

bu ne dosyası onu anlamadım ki hangi konudan buldun bunu herneyse cfw yapmayı hiç bilmiyorsan fw indirme yazanı indir. rm-718 dosyasının içine at. analtımı burada var. => http://www.maxicep.com/modifikasyon...im-rm-718-uzerinden-anlatilmistir-582808.html

bu arada rm-718 dosya içinde birşeyler varsa sil yoksa karman çorman bir flaş atmış olursun

hakan_710

hakan_710

Üye
    Konu Sahibi
kusura bakmayın biraz acemisiniz galiba. anlatım yaparken nasıl kurulacağını anlatmam gerekirdi aslında. neyse gerekli açıklamayı özelden gönderiyorum sorun olursa gerekirse bilgisayarınıza bağlanıp ben hallederim..

nopapeny

nopapeny

Üye
hakan acemilik konusunda sana katılmıyorum. çünkü biraz değil çoookk acemiyim :) ama irtibat için tşk ederim. iki gündür kurduktan sonra kullanıyorum gerçekten güzel olmuş. emeğine sağlık kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: hakan_710
hakan_710

hakan_710

Üye
    Konu Sahibi
hakan acemilik konusunda sana katılmıyorum. çünkü biraz değil çoookk acemiyim :) ama irtibat için tşk ederim. iki gündür kurduktan sonra kullanıyorum gerçekten güzel olmuş. emeğine sağlık kardeşim.
güle güle kullanın. yeni sürümlerde görüşmek dileğiyle ;)

doctorrr

doctorrr

Üye
doktor yeni sürümü bekliyor :halay3:

Kötü Adam

Kötü Adam

Üye
[h=2]merhaba hakan bey
ben s^3 için cfwlere bakıyordum sizi çok sık görüyorum konularda
anladığım kadarıyla bilgilisiniz yazılım konusunda
sizden bir ricam var
nokia bubbles'ı biliyorsunuzdur. belle ile uyumsuz bu bubbles
siz bunu uyumlu hale getirebilir misiniz

birkaç gün önce bu cfw'yi yükledim
bundan önce bjkmert nickli üyenin yaptığı cfw'yi denemiştim
o cfw'deki yazı tipini çok beğendim eğer kendi yaptığınız cfw'de bunu kullanırsanız çok sevinirim
bu arada mesajlarda yüz ifadeleri kutucuk olarak görünüyor yani çıkmıyor düzeltirseniz sevinirim
[/h]onun dışında kapatma tuşuna bastığımızda çıkan menüde yazıların soluna simge eklerseniz bir de o menüye yeniden başlat seçeneği eklerseniz yazılım çok iyi olur

eğer yazdığıma cevap verirseniz ve bunu mesajla bildirirseniz çok sevinirim pek takip etmek için vaktim olmuyor
iyi günler

larten123

larten123

Üye
cfwnizi dün yükledim çok beğendim fakat fm radyoyu açarken telefon donuyor 5-6 saniye sonra kendine geliyor mesaj baloncukları renkli olursa 10numara olur ellerinize sağlık

hakan_710

hakan_710

Üye
    Konu Sahibi
merhaba hakan bey
ben s^3 için cfwlere bakıyordum sizi çok sık görüyorum konularda
anladığım kadarıyla bilgilisiniz yazılım konusunda
sizden bir ricam var
nokia bubbles'ı biliyorsunuzdur. belle ile uyumsuz bu bubbles
siz bunu uyumlu hale getirebilir misiniz

birkaç gün önce bu cfw'yi yükledim
bundan önce bjkmert nickli üyenin yaptığı cfw'yi denemiştim
o cfw'deki yazı tipini çok beğendim eğer kendi yaptığınız cfw'de bunu kullanırsanız çok sevinirim
bu arada mesajlarda yüz ifadeleri kutucuk olarak görünüyor yani çıkmıyor düzeltirseniz sevinirim

onun dışında kapatma tuşuna bastığımızda çıkan menüde yazıların soluna simge eklerseniz bir de o menüye yeniden başlat seçeneği eklerseniz yazılım çok iyi olur

eğer yazdığıma cevap verirseniz ve bunu mesajla bildirirseniz çok sevinirim pek takip etmek için vaktim olmuyor
iyi günler
öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim. bubbles için benim yapabileceğim bir şey maalesef yok Nokia nın düzeltmesi gerek onu da yapacağını sanmıyorum. yazı tipine gelince sizin beğendiğinizi yada benim beğendiğimi bir başkası beğenmiyor o yüzden orijinal bıraktım ama isterseniz font zoomer ile kolayca değiştirirsiniz. kapatma menüsüne istediğiniz simgeleri gelecek sefere ekleyebilirim ilk olarak bunun üzerinde çalışıcam. mesaj bölümünde simge sorunu var demişsiniz ama bende böyle bir sorun yok yazılımı sizlere vermeden birkaç gün kullanıyorum zaten gerekirse yeniden flash atıp deneyin size zahmet

- - - Eklendi - - -

cfwnizi dün yükledim çok beğendim fakat fm radyoyu açarken telefon donuyor 5-6 saniye sonra kendine geliyor mesaj baloncukları renkli olursa 10numara olur ellerinize sağlık
dostum radyoyu aşırı kullanmıyorum ama bende böyle bir sorun yok sonradan yüklemiş olduğun bir mod ya da program sorun yaratmış olabilir sana zahmet tekrar flash atıp dener misin? sorun devam ederse özel mesaj at sana zahmet. mesaj bölümünü de gelecek sefer renkli yaparım bunu da yazıyorum ekleyeceklerim arasına

larten123

larten123

Üye
öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim. bubbles için benim yapabileceğim bir şey maalesef yok Nokia nın düzeltmesi gerek onu da yapacağını sanmıyorum. yazı tipine gelince sizin beğendiğinizi yada benim beğendiğimi bir başkası beğenmiyor o yüzden orijinal bıraktım ama isterseniz font zoomer ile kolayca değiştirirsiniz. kapatma menüsüne istediğiniz simgeleri gelecek sefere ekleyebilirim ilk olarak bunun üzerinde çalışıcam. mesaj bölümünde simge sorunu var demişsiniz ama bende böyle bir sorun yok yazılımı sizlere vermeden birkaç gün kullanıyorum zaten gerekirse yeniden flash atıp deneyin size zahmet

- - - Eklendi - - -

dostum radyoyu aşırı kullanmıyorum ama bende böyle bir sorun yok sonradan yüklemiş olduğun bir mod ya da program sorun yaratmış olabilir sana zahmet tekrar flash atıp dener misin? sorun devam ederse özel mesaj at sana zahmet. mesaj bölümünü de gelecek sefer renkli yaparım bunu da yazıyorum ekleyeceklerim arasına

Cevap için teşekkürler kardeşim cfwyi yükledikten sonra hiçbir mod yüklemedim ki :bilmm Mesaj baloncuklarını eklediğin için de teşekkürler :) boş olduğumda tekrar flash atar haber veririm:oke:

sezener

Üye
phoenix benim telefonu tanımıyor. Önceki sürümü yüklemiştim ama bunu yükleyemedim sorun neden kaynaklanıyo olabilir? usbyi takıyorum ctrl+r yapıyorum tanımıyor.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
phoenix benim telefonu tanımıyor. Önceki sürümü yüklemiştim ama bunu yükleyemedim sorun neden kaynaklanıyo olabilir? usbyi takıyorum ctrl+r yapıyorum tanımıyor.

Phoneix in son sürümü mü kurulu? Phoneix ilginç bir program, bugün flash atıyorsunuz yarın telefonu tanımayabiliyor :) Herhalde yüklediğimiz diğer usb driverlarıyla alakalı olabilir. Son sürümü tekrar kurup tekrar deneyiniz.

Üst Alt