C6-01 Kendi Kendine Reset Atma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
C6-01 Kendi Kendine Reset Atma Sorunu
Merhaba ,

Kısa bir süre önce C6-01 telefonum kendi kendine reset atıp yeniden başlamıştı.Bunu önemsememiştim fakat o süre zarfından beri zaman zaman donup reset atıyor , zaman zamanda donmadan aralıklarla telefon kendi kendine reset atabiliyor.Konu ile ilgili biraz arastırma yaptım fakat yeterli olmadı. Bilgisi dahilinde cözüm önerisi olacak arkadaslar varsa simdiden tesekkürler.

Saygılarla.

PYTHONs

Üye
Phoenix ile Flasla istersen , ama bence SW Reset yap.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
yüklediğin programlardan,hafıza kartından veya uzun süre format atmadan kullandıysan da reset atabilir.bazen whatsapp da buna sebep oluyor.

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu alalı yaklasık 1 sene oldu .Halen oldugu gibi kullanıyorum.Herhangi bi format söz konusu olmadı.WhatsApp kullanıyorum evet ama daha öncede kullanıyodum , böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bir kac ay önce tekrar yükledim . sonralarda bu sorun cıkmaya basladı .Bu olay seyrek bi şekilde gerceklessede telefon umulmadık zamanda kendini resetlediginden rahatsız edici olabiliyor.Format konusundada bir cok arastırma yaptım.Faydalı oldugu kadar karsılasılan sorunlarıda göz önünde bulundurdugumda kararsız kalıyorum acıkcası.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
telefonunda belle mi yüklü yoksa anna mı kullanıyorsun..veya PR 1.2 ? aldığım gibi kullanıyorum sözüne dayanarak sordum bunu

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
:) Güncellemeleri takip ettim tabiki. Belle kullanıyorum.

teknozan_92

teknozan_92

Üye
arkadaşlar öncelikle akıllı telefonlara 3-4 gün aralıklarla bir kez kapat aç yapmak telefonun rahatlamasına ve ara bellekte kalan artık dosyalardan kurtulmasına içinde ki sistemin az da olsa soğumasına sebep olur bu yüzden bunu her kullanıcıya öneririm ama arkadaşın tlefonu için yazılım olarak belle refresh yüklenip tüm güncellemeleri ekleyip(harita ve microsoft) hariç olabilir telefonu o şekilde kullanamya devaö etmesini öneriyorum :)
umarım işini halledebilmişimdir..
format atmayı fw yüklemeyi bilmiyorsan

*#7370# kullanabilirsin telefonunun rahatlamasına yardımcı olacaktır..

ancak hafıza kartını da biçimlendir önce pc'den (fat32 ve ayırma boyutu 64kb) şeklinde sonra telefonla da tekrar biçimlendir ve kullan..

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle önerileriniz icin tesekkur ederim. Telefonla ilgili biraz bilgim var fakat tam anlamıyla hakim degilim öncelikle bunu söylemek istiyorum. Telefona kullandıgım süre zarfında FORMAT adı altındaki hicbir islemi uygulamadım.Acıkcası bu konuda biraz çekincem var.Galiba en kolay format yolu *#7370#. Bu islemi uyguladıgımda telefonumda o sürecte neler olacak ? Herhangi bir olumsuzlukla karsılasma ihtimalim nedir ? Telefonuma Kullandıgım süre zarfındaki güncellemeler ( belle refresh, uygulama güncellemeleri vs..) tekrar gelecekmi ? Yazılım garantisi ile bir sorun olacakmı ? Diger format islemlerinden farkı nedir ? bu ve buna benzer soruların cevabını alabilirsem , kısacası bu islemi bana ana hatlarıyla anlatabilirseniz. Bu format islemini uygulamayı dusundugum gibi, telefonum icinde bundan sonraki sürecte faydalı olacagını dusunuyorum :) En basit sekliyle acıklarsanız sevinirim.

Saygılarla..

teknozan_92

teknozan_92

Üye
öncelikle önerileriniz icin tesekkur ederim. Telefonla ilgili biraz bilgim var fakat tam anlamıyla hakim degilim öncelikle bunu söylemek istiyorum. Telefona kullandıgım süre zarfında format adı altındaki hicbir islemi uygulamadım.acıkcası bu konuda biraz çekincem var.galiba en kolay format yolu *#7370#. Bu islemi uyguladıgımda telefonumda o sürecte neler olacak ? Herhangi bir olumsuzlukla karsılasma ihtimalim nedir ? Telefonuma kullandıgım süre zarfındaki güncellemeler ( belle refresh, uygulama güncellemeleri vs..) tekrar gelecekmi ? Yazılım garantisi ile bir sorun olacakmı ? Diger format islemlerinden farkı nedir ? Bu ve buna benzer soruların cevabını alabilirsem , kısacası bu islemi bana ana hatlarıyla anlatabilirseniz. Bu format islemini uygulamayı dusundugum gibi, telefonum icinde bundan sonraki sürecte faydalı olacagını dusunuyorum :) en basit sekliyle acıklarsanız sevinirim.

Saygılarla..

anladim arkadaşim anlatiyorum bu format şekli soft format diye geçer hiçbir sakincasi yok..garanti dişi olma ihtimali yok telefon kendi içindeki yazilimi tekrar yüklüyo gibi kendi kendine..

Bu süreçte şu olacak telefon kapanacak ve tekrar açilacak ancak açilişi biraz uzun sürecek sen panik yapip batarya falan sökme bu süreç 10dk'ya kadar çikabiliyo..

Bu işlemden sonra yine sistemin yüklü olan sistem olacak belle refresh ise belle refresh olarak açilacak telefonun ancak güncellemeleri tekrar yapman gerekecek (sms güncellemesi,mağaza güncellemesi gibi)..

- - - Eklendi - - -

HAFIZA KARTINDAKİ PROGRAMLARIN Bİ KISMI TKRAR YÜKLENMEYE ÇALIŞIR ANCAK TAVSİYE ETMEM HAFIZA KARTINI DA MUTLAKA BİÇİMLENDİR ÖYLE TAK TELEFONA PROGRAMLARINI TEKRAR YÜKLE ..

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
Acıklamalarınız ve yardımlarınız icin tesekkür ederim. Bu işlemi deneyecegim sonucunu yazarım buraya :)

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
Telefona *#7370# ile format attım fakat belirli bir süre sonra kendine yeniden reset attı :) galiba formatın bana tek faydası telefonumu rahatlatması oldu ..

teknozan_92

teknozan_92

Üye
hmm o halde başka bir sorunu daha var cihazın :( peki genellikle ne yaparken reset atıyor cihaz kendine ???

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
Baska ne sorunu olabilir diyorum ama işte bi türlü cözemedim.. Kimi zaman ekran kilidi konumundayken donup reset atıyor.Kimi zaman whatsapp'dayken ama bunlar seyrek olarak gerceklesen durumlar en basında dedigim gibi ama bi zamandan sonra rahatsız edici oluyor.Telefonumda eskiden web sayfası üzerinde facebookdaykende telefon donuyodu bataryayı cıkarıp takıp devam ediyodum :) şansımamıdır nedir anlamadım bu tip sorunlarla karsılasıyorum bu telefonda , şöyleki ben servise götürmemeye inat ettikce oda bana inat ediyo bakalım kim galip cıkacak:)

teknozan_92

teknozan_92

Üye
hmm arkadaşom sana tavsyem servis olacak çünkü çok çok nadir olan resetler anlık donmalar hani 40yılın başı hava sıcaklığı bilmem ne vs etkisiyle yada aşırı kullanmaya bağlı olarak gerçekleşmesi doğal şeyler ancak rahatsız edici derecede çok oluyorsa ve formatla geçmiyorsa sıkıntı işlemci ile ilgili oluyo büyük ihtimalle de işlemcinin lehimlenmesi sırasında üretimsel bi sıkıntı hata oluşmuş sen hiç bekleme götür kvk'ya bakılsın eğer sorunlu ise hallederler bnm ufak sorunlardan giden c6-01'ime 4 kez parça değişimi olduğundan 701 ile değişim verildi eğer senin sorununda düşündüğüm gibi ise direk değişim verilir bence ve çok daha iyi olur ancak tavsiye 2 olarak şunu söylemeliyim telefonu verdikten sonra kvk'yı hem siteden takip et ürün durumunu hemde sık sık ara ürününün peşinden koş biraz daha hızlanır işlemlerin :) elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık inşallah işin hallolur :)

erhanred

Üye
arkadaş bende de oluyordu 2 pro dan şüpeleniyordum format attım 2 sini de yüklemedim sorun yok ekran kilit programlarını bide widget bölümünde htc saat widgeti var onu yalnız ekran kilidi diyince tek birinini yükle birden fazla yüklersen kesin çözüm bu

xinvisiblex

xinvisiblex

Üye
    Konu Sahibi
hmm arkadaşom sana tavsyem servis olacak çünkü çok çok nadir olan resetler anlık donmalar hani 40yılın başı hava sıcaklığı bilmem ne vs etkisiyle yada aşırı kullanmaya bağlı olarak gerçekleşmesi doğal şeyler ancak rahatsız edici derecede çok oluyorsa ve formatla geçmiyorsa sıkıntı işlemci ile ilgili oluyo büyük ihtimalle de işlemcinin lehimlenmesi sırasında üretimsel bi sıkıntı hata oluşmuş sen hiç bekleme götür kvk'ya bakılsın eğer sorunlu ise hallederler bnm ufak sorunlardan giden c6-01'ime 4 kez parça değişimi olduğundan 701 ile değişim verildi eğer senin sorununda düşündüğüm gibi ise direk değişim verilir bence ve çok daha iyi olur ancak tavsiye 2 olarak şunu söylemeliyim telefonu verdikten sonra kvk'yı hem siteden takip et ürün durumunu hemde sık sık ara ürününün peşinden koş biraz daha hızlanır işlemlerin :) elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık inşallah işin hallolur :)
Bu sürecteki yardımlarınız , önerileriniz ve bilgi paylasımlarınız icin tesekkür ederim.Bundan sonraki aşamada yapacagım en dogru hareket galiba KVK'ya göstermek telefonumu. :) İyi forumlar :)

- - - Eklendi - - -

arkadaş bende de oluyordu 2 pro dan şüpeleniyordum format attım 2 sini de yüklemedim sorun yok ekran kilit programlarını bide widget bölümünde htc saat widgeti var onu yalnız ekran kilidi diyince tek birinini yükle birden fazla yüklersen kesin çözüm bu
Aslında telefonumda Screenlock FX adında bir ekran kilidi programı var.Ve bu programı yükledikten sonra bu olay sık tekrarlamıştı.Programı kaldırıp süreci izlemeye devam edebilirim .

Saygılarla..

Üst Alt