C6-01 Dead Phone ve Flash resimli anlatım Rm-718 üzerinden anlatılmıştır

Sponsorlu Bağlantılar

emincik46

emincik46

Üye
dostum belledede bu şekilde yapabilrmyiiikkkk :D :D

alemcii_adem

Üye
arkadaslar frımware update dedıgım zaman cıkan menu bos..once bır hata yazısı cıkıyor ..sonra sızın secdıgınız secenek yok orada bos sayfa cıkıyor ..resım 4 turkey black secenegı falan yok bos sayfa ..navıfılms ın ıcındekı dosyalrı kopyala yapıstırla dedıgınız yere attım .. buraya kadar sıkıntı yoktu ..telefonuda tanıtttımm programda ..ama turkey black cıkmıyor bende kaldım orada ..

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
arkadaslar frımware update dedıgım zaman cıkan menu bos..once bır hata yazısı cıkıyor ..sonra sızın secdıgınız secenek yok orada bos sayfa cıkıyor ..resım 4 turkey black secenegı falan yok bos sayfa ..navıfılms ın ıcındekı dosyalrı kopyala yapıstırla dedıgınız yere attım .. buraya kadar sıkıntı yoktu ..telefonuda tanıtttımm programda ..ama turkey black cıkmıyor bende kaldım orada ..
boş çıkar tabi resimlerde nasıl yaptığımı detaylı bir şekilde anlatmışsım iyice okuyup adımları izlersen sorunsuz bir şekilde Flashlama yapıcaksın ama sen yanlıs bişeler yaptıgın için hata alıyorsun
1 - navfirmden dosyaları indirip bılgısayarında C:\Program Files \Nokia\Phoenix\Products\Rm-718, navfirmdeki dosyaları Rm-718 içine atman gerekiyor
2 - flash işlemleri tekrarla resimler sıralıdır adımları izle sorunsuz şekilde flash atman gerekıyor eger yapamazsan bana özel msj atveya forumdakı arkadaslarımızda yardımcı olurlar arkadasım.

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Ya benim şöyle bir sorum olucak.Telefonun kapatma ses kısma fotoğraf çekme düğmesine falan basarakta format atıyorsun.Bunun onunla olan farkı nedir?.Bende bu aralar format düşünüyorum telefonuma.Bunu yapsam ne farkı olur?

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ya benim şöyle bir sorum olucak.Telefonun kapatma ses kısma fotoğraf çekme düğmesine falan basarakta format atıyorsun.Bunun onunla olan farkı nedir?.Bende bu aralar format düşünüyorum telefonuma.Bunu yapsam ne farkı olur?
phoenix ile yazılımı telefona yeniden yazdırıyorsun herşey siliniyor. telefon ılk aldıgın gun kı gibi oluyor
ses kısma kapa ac tusu kamera tusu menu tuslarındaki format şeklinde format attıgınızda yukledıgınız butun uygulamalar siliniyor widgetler dahil

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Ya firmware updateye bastığımda bende aynı hatayı alıyorum.Adımları eksiksiz yaptım.Navifirmdeki dosyaları Product klasöründe Rm_718 adlı klasör olsuşturarak içine attım.Yinede hata alıyorum.

SezerKoc

SezerKoc

Üye
arkadaşlar benim c6-01 de ekranın yarısının biraz altında ekranı kaydırırken ve
telefonla heehangi bişey yaparken çok ince belirginliği azz bi çizgi gözüküyo ve o anda
ekran ışığı bölle çok belirsiz şekildehızlı hızlı yanıp sönüyo gbi oluyo.bu sizdede
oluyomu olmuyosa sorun ned.r ve nasıl çözeblirim acaba yardımlarınızı bekliyorum

SSnıper

SSnıper

Üye
Salih arkadaşım ben pcden yapamıyordum güncelleme.Flaş denedim telefon gitti dead flash denedim telefon geldi güncelleme gelmedi.Pc suiteyle güncellemenin arasında ne farkı varki en iyisi cepten güncelleme bence .Günlerce ugraştıgım şeyi cepten 1 dkkada halloldu.Özellikle ilk yapacaklar baya bir araştırsın muhakkak bir sorun çıkar ilk başta:oke:Benim Fikrim tabi..

hakan_710

hakan_710

Üye
Salih arkadaşım ben pcden yapamıyordum güncelleme.Flaş denedim telefon gitti dead flash denedim telefon geldi güncelleme gelmedi.Pc suiteyle güncellemenin arasında ne farkı varki en iyisi cepten güncelleme bence .Günlerce ugraştıgım şeyi cepten 1 dkkada halloldu.Özellikle ilk yapacaklar baya bir araştırsın muhakkak bir sorun çıkar ilk başta:oke:Benim Fikrim tabi..

arkadaşın yerine ben cevap vereyim her güncellemeyi cepten yapamazsın. Cepten yapılanlar sadece minör yani küçük çaplı güncellemelerdir. Majör güncellemeler için pc şart yani ;)

SSnıper

SSnıper

Üye
​Flaşlama yerine güncelleme deneyemezlermi.Birde belleyi ben cepten yapamazmıyım wireless le ?

hakan_710

hakan_710

Üye
​Flaşlama yerine güncelleme deneyemezlermi.Birde belleyi ben cepten yapamazmıyım wireless le ?

belle için pc kesinlikle gerekli yoksa olmaz. Ayrıca flaşlamada maksat kullanıcı hataları yüzünden yazılımda meydana gelen hataları düzeltmek. Nasıl ki bilgisayara virüs bulaştığında bazen format atmak gerekiyosa bunu da o mantıkla düşünebilirsiniz

SSnıper

SSnıper

Üye
Ben Suiteden güncellerken hata aldım.Flaşlarkende aldım.Xp pcden deniyorum . Başka yerden Vistadan denesem sorun ortadan kalkarmı acaba :islikBağlantı koptu cihaz kurtarma hatası ..:pro:

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
söyle söylersek daha mantıklı olur Yani telefon Phoenix Flashma ARACI navfırm ise Orjinal Nokia Yazılım dosyalarını indirmek için araç tabiki intenet üzerinden güncelleye bilirsiniz fakat telefona Format attıgınızda butun verılerınız sılınır telefonu ılk aldıgın gibi bulamazsın cunku harıta verılerı widgetler rehber vs vs orjınalınde yuklu olan uygulamalarıda sılersınız gerı getıremezsınız. ama Flash atarak ilk aldıgınız gibi orjınal yazılımı phoenix sayesınde telefona tekrar yazdırabilirsiniz

hakan_710

hakan_710

Üye
Ben Suiteden güncellerken hata aldım.Flaşlarkende aldım.Xp pcden deniyorum . Başka yerden Vistadan denesem sorun ortadan kalkarmı acaba :islikBağlantı koptu cihaz kurtarma hatası ..:pro:
cihazınızin modelini mobilden göremiyorum fakat bazen nokia suite bu hatayı veriyo. sistemin güncel olmamasından kaynaklanan bir sorun gibime geliyo bikaç kez bende denk geldim. Nokia suite hata veriyosa phoenix i deneyebilirsiniz sorun çıkmayacaktır tabi bu yazılım biraz profesyonel olduğu için ilk zamanlar sıkıntı çekebilirsiniz ama alışınca daha kolay gelecek

• Beğen
Tepkiler: SSnıper
SSnıper

SSnıper

Üye
Benim tel c6-01 sistem olarak tel sistemimi pc sisteminimi kastedtiniz .Phoneixle denedim xpden telefon öldü sonra dirildi daha ellemedim küçük güncellemeyi wlanla yaptım.

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cihazınızin modelini mobilden göremiyorum fakat bazen nokia suite bu hatayı veriyo. sistemin güncel olmamasından kaynaklanan bir sorun gibime geliyo bikaç kez bende denk geldim. Nokia suite hata veriyosa phoenix i deneyebilirsiniz sorun çıkmayacaktır tabi bu yazılım biraz profesyonel olduğu için ilk zamanlar sıkıntı çekebilirsiniz ama alışınca daha kolay gelecek
aynen bu arada arkadasın tel. c6.01 alısınca kolay oluyor flash işlemleri

SSnıper

SSnıper

Üye
:tşk:Sistem güncel olmaması derken PC içinse doğrudur bu arada teşekkürler...

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
dostum dün telefon elimde dondu kaldı
kapattım açmaya çalıştım açılmadı :S
resimler sayesinde kolayca hallettim :) teşekkürler ;)

Üst Alt