C6-01 Dead Phone ve Flash resimli anlatım Rm-718 üzerinden anlatılmıştır

Sponsorlu Bağlantılar

bidey

Üye
Arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum klasik olacak ama her yere baktım sorunumu çözemedim. yaptığım hatayı da buldum ancak düzeltemedim.

İlk olarak telefona nokia suite ile yazılım guncellemesi yapmak istedim güncellemeyi yaparken kablo cikti program kapandi telefonda kapandı biraz araştırdım flash atmam gerekiyormuş.

Navifirm kapali olduğundan mrgrab.net sitesinden nokia c6-01 i buldum fakat rm-601 modelini indirdim phoenixle firmware update menusunden güncelleme işlemini yaptım telefon açıldı. ancak ingilizce. o siteye tekrar girdiğimde rm 718 i gördüm telefonun arkasına da baktım rm718 yazıyor yani yanlışlıkla rm601 v 25,8 yüklemişim.

Şimdi ise rm-718 son sürümü atamıyorum yarida kesiliyor wait for com. response hatasını veriyor ve 20 den geriye sayıyor.

- - - Eklendi - - -

Rm-601 i sorunsuz yüklüyor, rm-718 i yüklemiyor hayret birsey ya.

- - - Eklendi - - -

yani hadi ben hata yaptim da rm 601 i yükledim e sen neden kabul ediyorsun onu anlamadım.

- - - Eklendi - - -

resimde koyamıyorum malesef

• Beğen
Tepkiler: bugra_81

buraks38

buraks38

Üye
resimler silinmiş konu güncellenebilir mi acaba

zemheri34

Üye
evet,resimler silinmiş konu güncellensin istiyoruzz.

Jan

Jan

Üye
navifirm çalışmıyor kapanmış diyor herkez peki ne zaman açılacak veya başka bir yol varmı ?

Jan

Jan

Üye
hocam flashı yükledim teşekkür ederim de dead phone ne işe yarıyor onu merak ettim yapamadım ztn navifirm çalışmıyor hataa veriyor..

ceydonmez

ceydonmez

Üye
phoenixi kurdum ama telefonu tanımıyoru soru nedir.

ceydonmez

ceydonmez

Üye
kımse yardımcı olmayacak mı

aslanbaris

aslanbaris

Üye
abi anlatım çok güzel eline koluna sağlık

buraq61

Üye
phoenix kurulmda hata çıkıyor

Jan

Jan

Üye
Sanıyorum 4 5 kez flasladım telefonumu bugün pc ye format attım ve phonex i yeniden kurdum gerekli uygulamalarıda ektekileri yani scan product diyorum telefonu buluyor flaslama basınca o kutucuklarda olması gerekenler gelmiyor bi yerde hata yapıyorum ama nerde yardımcı olabilecek kimse varmı ?

mahmutozel

Üye
Kardeş bende phoenix error loading componenet
HRESULT 0x80040154 (-2147221164)
This means:
Sınıf kaydedilmemiş diye bir hata veriyor ayrıca phoenix telefonu görmüyor..

Grand63

Grand63

Üye

bu hatayı alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

hosgoru

Üye
Arkadaşlar Benim nokia C7 min güvenlik kodunu unuttum ve hard format yaptım hala kod istiyor. JAF,NMSS ile erorr diyor, USB de depolama olarak görünüyor, Ovi suite falan hiç görmüyor. Navifirm ile phoenix ayrı proğrammı? bunları Pc nasıl kuracaz? bu proğromlar ile güvenlik kodunu sıfırlayabilirmiyim? lütfen yardım

• Beğen
Tepkiler: Jan
Jan

Jan

Üye
Aynen phoenix le çözüm oluyor kardeş fakat cfw atman gerek seç bitane nasıl yapıldığını bul siteden zor gibi gelebilir fakat çok basit resimli anlatım da var zaten yap sonra güvenlik kodunu hiç unutmayacağın bişi yap ki benim gibi unutma :D

bugra_81

Üye
Arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum klasik olacak ama her yere baktım sorunumu çözemedim. yaptığım hatayı da buldum ancak düzeltemedim.

İlk olarak telefona nokia suite ile yazılım guncellemesi yapmak istedim güncellemeyi yaparken kablo cikti program kapandi telefonda kapandı biraz araştırdım flash atmam gerekiyormuş.

Navifirm kapali olduğundan mrgrab.net sitesinden nokia c6-01 i buldum fakat rm-601 modelini indirdim phoenixle firmware update menusunden güncelleme işlemini yaptım telefon açıldı. ancak ingilizce. o siteye tekrar girdiğimde rm 718 i gördüm telefonun arkasına da baktım rm718 yazıyor yani yanlışlıkla rm601 v 25,8 yüklemişim.

Şimdi ise rm-718 son sürümü atamıyorum yarida kesiliyor wait for com. response hatasını veriyor ve 20 den geriye sayıyor.

- - - Eklendi - - -

Rm-601 i sorunsuz yüklüyor, rm-718 i yüklemiyor hayret birsey ya.

- - - Eklendi - - -

yani hadi ben hata yaptim da rm 601 i yükledim e sen neden kabul ediyorsun onu anlamadım.

- - - Eklendi - - -

resimde koyamıyorum malesef
arkadaşım bende de aynı sorun var ve 2 haftadır bir çözüm buladım. siz çözüm bulabildiniz mi acaba?

emrexking

emrexking

Üye

bu hatayı alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar bende bu sorunla karşıkarşıyayım ve ben telefonu PC ye takınca USB Tanınmadı falanda yazıyo. Acaba yazılım mı uçtu yoksa bozuldumu cihaz? Yardım please.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bildiğimi Unuttum :D

Y@sin607

Üye
Bende 4. resimdeki gibi product kodu yazmıyor.O yandaki 3 noktaya basinca da hata veriyo.

Üst Alt