Build.prop düzenlemeleri..!

Sponsorlu Bağlantılar

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Build.prop düzenlemeleri..!
Es dosya yöneticisiyle build.prop ta birtakım iyileştırmeler yapabilirsiniz

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Hepsini değilde bazılarını deneyebilirsiniz yedek almayı ihmal etmeyin :oke: iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: karakule1421

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Bunları yeni satır olarak eklicegiz değil mi?
Bu arada teşekkürler paylaşım güzel
Peki bunların eksi yönleri var mı? Mesela hızlı boot yaparsak ne olur?

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Bunları yeni satır olarak eklicegiz değil mi?
Bu arada teşekkürler paylaşım güzel
Peki bunların eksi yönleri var mı? Mesela hızlı boot yaparsak ne olur?
:rica: hızlı bootta cihaz daha hızlı açılır ama neden feragat ediyor bilmem , ayrıca ne kadar etkili olduğu tartışılır :oke:

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Aşırı bir hızlanma yok (belki 1-2sn hızlanmıştır), ama bi zararını da görmedim. Aralarından bir tek Sensör ayarları işime yaradı, eskiden biriyle konuştuktan sonra ekran açılmıyordu Power tuşuna bastığımda ekran geç açılıyordu. iyi oldu bu sensör olayı.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Aşırı bir hızlanma yok (belki 1-2sn hızlanmıştır), ama bi zararını da görmedim. Aralarından bir tek Sensör ayarları işime yaradı, eskiden biriyle konuştuktan sonra ekran açılmıyordu Power tuşuna bastığımda ekran geç açılıyordu. iyi oldu bu sensör olayı.
Sevindim işine yaradığına :oke:

Rygebin

Rygebin

Üye
Bu ayarları karıştırırken şebekeyi bozduğumuz arkadaşım var. Şu an serviste ama bir hatan dolayı oldu. Daha doğru kullanıldığında etkili oluyor :)

• Beğen
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Bu ayarları karıştırırken şebekeyi bozduğumuz arkadaşım var. Şu an serviste ama bir hatan dolayı oldu. Daha doğru kullanıldığında etkili oluyor :)
Doğru kullanıldığında belli bir performans alınabilir ama dikkatli olmak lazım :oke:

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
yaytas

yaytas

Üye
telefona güncelleme almak istiyorum sistemi silip orjinal recovery flashlayıp garantiye göndersem yazılım atarlarmı*

• Beğen
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
telefona güncelleme almak istiyorum sistemi silip orjinal recovery flashlayıp garantiye göndersem yazılım atarlarmı*
Atarlar ama güncelleme alabilirmisin bilmiyorum sonuçta root biyerlere işleniyor anakart gibi

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Galiba bi kere root attımı bir daha güncelleme alamıyosun, anakart değiştirmek gerek. Bu arada bizim telefonun anakartına sdcard girişi taktırabiliyoz mu? çünkü MiniSIM kartı girişi yerine SDcard takabiliyoz belki anakarta sd card girişi eklenebilir?

• Beğen
Tepkiler: yaytas
yaytas

yaytas

Üye
Galiba bi kere root attımı bir daha güncelleme alamıyosun, anakart değiştirmek gerek. Bu arada bizim telefonun anakartına sdcard girişi taktırabiliyoz mu? çünkü MiniSIM kartı girişi yerine SDcard takabiliyoz belki anakarta sd card girişi eklenebilir?
yeni anakart alıcaksak direk plus ın kini alalım uğraşmayalım

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Yeni anakart çok pahalı olur, benim demek istediğim; anakart'a modifiye yapabiliyoz mu ?

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Anakart fiyatlarından haberin yok galiba minumum 350 TL ki güncelleme alacaz diye anakart mı değişir ☺ elbet bi hayırsever güncel romu paylaşir :oke:

• Beğen
Tepkiler: yaytas
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Zaten Alcatel Lollipop güncellemesi getirirse orada yedek alırlar bişey yaparlar GM getirmezse Alcatel getirir, o Lolliop her türlü gelcek bize :D

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye

Rootu kaldırırır güncellersiniz. Aslında güncellemeyi bootloaderın açık olması engelliyor. Diskavri de olay nasıl bilmiyorum ama genel olarak budur. Eğer bootloader gibi bir şey varsa ve açıksa OTA ile güncelleme gelmez. Yine de her türlü anakart falan... Yok öyle şeyler... :korkuylabagir::korkuylabagir:

• Beğen
Tepkiler: TheLost72, yaytas ve ÇaRşI 2387

Üst Alt