Bugatti Chiron 490 kilometre hız ile dünya rekoru kırdı (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Bugatti Chiron 490 kilometre hız ile dünya rekoru kırdı (Video)
Bugatti Chiron Almanya’nın Ehra-Lessien pistinde Andy Wallace tarafından 490 kilometre hızı aşarak yeni dünya rekoru kırdı. Aşağıdan 490 kilometre hızı aşan Bugatti'yi izleyebilirsiniz.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: ÇaRşI 2387 ve Buğra

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bi Kaza Yapsan cici olursun :D Parçalarını Bile Bulamazlar :D

• Kahkaha
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
Benim anlamadığım bu araba saatte mi 490 km yapıyor yoksa saniye de mi?

PALA.

PALA.

Üye
PALA.

PALA.

Üye
Bu arabalar; senin maaşın benim mazotuma yetmez diyen kadınlar için üretiliyor :)

• Beğen

Cadillac34

Üye
Ne yani ben yanlış mı hesapladım? :blink:

Cadillac34

Üye
Benim hesaplarıma göre; 60 dakika x 8 saniye 17 salise 1 km etse = 490,2 km yapar. 60 saniyede / 8 saniye 17 salise 1 km ettiğine göre = 7,35 km yol kateder.

PALA.

PALA.

Üye
Benim hesaplarıma göre; 60 dakika x 8 saniye 17 salise 1 km etse = 490,2 km yapar. 60 saniyede / 8 saniye 17 salise 1 km ettiğine göre = 7,35 km yol kateder.
Aracın max hızı olan 490 km yi 1 saat yani 3600 saniyeye bölelim. 1 saniyede 136,1 metre yapar.
490000 / (60x60) = 136,1m
Benim dediğim şu 7 saniyede yaklaşık 1 km gider. Doğru olan 136 x 7 = 953 metre.

Araç son hızı ile 1km yolu 1000 / 136.1 = 7.35 saniyede alır, asıl olan budur. Sizin hesapta zaman ile yol karışmış.

Sağlama için;

Zamanlar oranını kullanırsak 3600 / 7.35 =~ 490 yapar.

Bahçeli yi geçtik, kısacası biz hesaplayana kadar yenisini piyasaya sürecekler :)

• Beğen

Cadillac34

Üye
Değişen sadece metre ile km hesabı, onun haricinde hesaplar aynı.

• Beğen
z.turk30

z.turk30

Üye
Ben aldım,need for speed No limits içinde yarışarak tabi :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Önce bu Bugattiyi sürün kendinizi çok güvende hissedeceksiniz buna emin olun zira araç bu gaye için geliştirildi . Bugattiden sonra peugeot 205 gti sürmeyi deneyin . Yürüyen bir tabut içinde bildiğiniz tüm duaları dini düşünceniz ne olursa olsun okumaya başlayacaksınız .

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt