Öneri Bu lanet virüsten kurtulamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

xyunusx666

Üye
    Konu Sahibi
Bu lanet virüsten kurtulamıyorum
arkadaşlar 2 gündür kafayı yemek üzereyim ana ekranın üst kısmına ama bildirimlere değil reklam çıkıyor altındada opt out yazıyor bi sürü uygulama kaldırdım ama yok google hesabımı telefondan kaldırınca gidiyor aktif edince geliyor ne yapacağımı şaşırdım resmen sinir krizi geçirmekteyim bu virüs yüzünden bi yardım lütfen

20Merve01

20Merve01

Üye
geçmiş olsun
geçmiş olsun

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
ekran görüntüsü atarmısın
cihaz rootlumu

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Virüs olsa idi google hesabını telefondan kaldırsan da gitmezdi.. Bu açıdan bakılınca virüs olup-olmadıından şüpheliyim.
Diğer yandan şöyle bir şey aklıma geldi.
Acaba google hesabını telefondan kaldırdıktan sonra telefonu kapatıp bir iki dakika sonra tekrar başlatsan acaba yine gelir mi..
Bir de bu tür uninstall işlemlerinde tamamen, tüm yönleriyle, tüm kalıntılarıyla ortadan kaldırma opsiyonu olması lazım ..
Yoksa bıraktığı izler nedeniyle tekrar geliyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Uygulama bildirimi o virüs değil, gelmesin diyorsan ayarlar/uygulamalar konumundan bildirimleri kapa
tabi önce hangi uygulama olduğunu bilmemiz lazım, bildirim gelince gelen bildirime uzun dokun hangi uygulama olduğunu yazıyor.

snapdroid

snapdroid

Üye
Rootsuz oluyorsa git /sdcard/android/data ve obb dosyasinda sildigin programlarin dpsyalarini sil. Bide @ilyas dedigi gibi yap

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Marketten Power Clean adlı uygulamayı kur. Daha sonra uygulamayı açtığında en üstteki seçenekle telefonu tara. Tarama bitince temizleme yap; ama temizleme yapmadan önce silinmesini istemediklerinin tikini kaldır. Bu temizleme, reklam klasörlerini de temizliyor. Ondan sonra sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Bu arada eğer telefonun rootluysa adaway uygulamasını kur ve ayarlarından reklam tara seçenğini çalıştır. O bahsettiğin türde reklamlara hangi uygulamanın sebep olduğunu gösterir. Rootlu değilse uğraşma; yukarıda anlattığımı dene önce.

mgercek

Üye
Gençler konuyu hortlatmak gibi olmasın ama gerçekten sinir bozucu oldu artık. hangi uygulamayı açarsam açayım(hatta şimdi yazarken de oldu) opt out diye bu reklamlar açılıyor. bazen resimdeki gibi bazen de tam ekran video şeklinde oluyor. telefon rootsuz Xperia z5. banka uygulamalarım falan da olduğu için format atmak istemiyorum. google play de bilimum airpush programı indirip denedim. program yarıda kesiliyor. antivirüs uygulamaları da nafile geldi. bi el atabilirsek mutlu olurum.

snapdroid

snapdroid

Üye
Gençler konuyu hortlatmak gibi olmasın ama gerçekten sinir bozucu oldu artık. hangi uygulamayı açarsam açayım(hatta şimdi yazarken de oldu) opt out diye bu reklamlar açılıyor. bazen resimdeki gibi bazen de tam ekran video şeklinde oluyor. telefon rootsuz Xperia z5. banka uygulamalarım falan da olduğu için format atmak istemiyorum. google play de bilimum airpush programı indirip denedim. program yarıda kesiliyor. antivirüs uygulamaları da nafile geldi. bi el atabilirsek mutlu olurum.
Eğer tepede reklam bildirimi varsa bildirime basılı tutarak hangi program yapmış anlarsın. Eğer sistem programı yapıyorsa virüstür. İnternetten kendi cihazına sahip olan birini bul. (Atiyorum) system ui programı virüslü ise başkasından system ui apk sini iste ve kur. Veya odun ile felan tekrar romu kur/yeniden update et.

Son olarak güvenli modda açarsan ve hala ordqysa cihazı program değil virüsler bu hale getirmiştir.

• Beğen
Tepkiler: faruk26kuraf
king662002

king662002

Üye
Eseti kur tara ve temizle
Ben bu sorunu eski bir replika telefonumda görüyordum G.O

MaxipmaN

Üye
banka uygulamasını kurmak 2 dakika? banka uygulaması kullanıp diken üstünde silindi mi silinmedi mi diye düşünerek yaşanmaz.

faruk26kuraf

Üye
Telefona sıfırdan rom at en güzeli

wrongroad

Üye
Recovery çek açmadan rom at. Sadece recovey çekince yine çıkıyor o reklam

• Beğen
Tepkiler: faruk26kuraf
Invoke

Invoke

Üye
format.

jeliboncocuk

Üye
Dr.web antivirüsün ücretli sürümünü bul bir yerden kur sorunu çözecektir.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Google hesabına bulasmis virus
Sdn de okudum bugun google bilmem ne virus google hesaplarına bula$ıyor

tayfunerdogmus1

tayfunerdogmus1

Üye
Kullandığın arayüzün reklamları olabilir mi onlar acaba?

piyanistkadir21

piyanistkadir21

Üye
Google ayarlarından bağlı uygulamalar varsa onları sil.Daha önce benimde başıma benzer bir durum gelmişti ,rom yüklediğim halde sorun devam edlyordu.Neden olan programı bulup kaldırdığım halde sürekli olarak ekrana reklamlar geliyordu.Google ayarlarına girip bağlı uygulamalar kısmında izin verdiğin uygulamaların izlnlerini kaldır telefonu yeniden başlat,,büyük ihtimalle sorun çözülecektir

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
arkadaşlar 2 gündür kafayı yemek üzereyim ana ekranın üst kısmına ama bildirimlere değil reklam çıkıyor altındada opt out yazıyor bi sürü uygulama kaldırdım ama yok google hesabımı telefondan kaldırınca gidiyor aktif edince geliyor ne yapacağımı şaşırdım resmen sinir krizi geçirmekteyim bu virüs yüzünden bi yardım lütfen

kardeşim öncelikle antivirüs taramasını yap.
1) Eset mobile security dene tarattır varsa siler.
eğer bişey olmazsa kaldır,
2) Kaspersky antivirus security kullan yani bu 2 si büyük ihtimal bulur uyarır siler.
oda olmazsa
3) 360 security - Antivirus Boos uygulamasını indir, hem cleaner hemde antivirus. Temizlik yaparken Reklamlarıda siliyor
Buda olmazsa
4) Anti-Malvare playstorda mavi siyah ikonlu bu kötü amaçlı yazılım programı bununla tarattır...
yine olmuyo mu ?

5) Telefonun kendi internet sitesine gir. son sürüm stock rom u indir. bilgisayardan yüklersin.
yüklemeden önce programda reset yani fabrika ayarları getirme yoksa.
recovery mod a gir ordan format at. teli kapat sonra yükle...
stock rom yükleyince tüm sorunlar gider :)

Son düzenleme:

deneysim

Üye
Telefonu bilgisayara bağla orjinal yazılımını at gider. Boşuna farklı yollar deneme. Çözümü bu.

Üst Alt