Bu eklenti konuşturuyor;İndirin!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Perfect!

Üye
    Konu Sahibi
Bu eklenti konuşturuyor;İndirin!
Siteleri okumaktan sıkıldıysanız, dinleyin!

Sitelere girip yazılanları okuma devri bitti: Bu Firefox eklentisi ile okumayın, siteleri dinleyin!

Pek çok kişi monitör üzerinden okumanın pek kolay olmadığı konusunda hem fikir. Eğer siz de aynı görüşteyseniz, artık web sitelerini okuma işini bilgisayarınıza bırakabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan ücretsiz bir Firefox eklentisi.
7 MB'lık FoxVox adlı eklentiyi Firefox'a yükledikten sonra bir web sitesindeki seçili olan bölümü sesli bir şekilde dinlemek için tek yapmanız gereken, Araçlar menüsünden "Speak Text" satırına tıklamak. Alternatif olarak seçili metne sağ tuşla tıklayarak da FoxVox menüsünü görebilirsiniz.

Eklentinin yaptıkları ve indirme bağlantısı burada

Eski bilim kurgu filmlerindeki robotların sesini andıran bir şekilde okunan bu metinleri dilerseniz wav, mp3 veya ogg formatınlarda bilgisayarınıza da kaydedebilirsiniz. Bunun için FoxVox menüsündeki "create audiobook" seçeneklerinden birini seçmeniz ve oluşturulan dosyayı nereye kaydedeceğinizi belirlemeniz yeterli. Fakat mp3 ve ogg dosyaları için ek bileşenler indirmeniz gerekebilir.
Fakat bir uyarı: Tahmin edebileceğiniz gibi FoxVox İngilizce konuşuyor. Türkçe metinlerde çok başarılı olmadığını söylemek zorundayız. Yine de bu ilginç eklentiyi denemek isterseniz link aşağıda.

link:

+ chip online

byl82

Kapalı Hesap
teşekkürler türkçe yok hehalde

Perfect!

Üye
    Konu Sahibi
evet biraz kötü o yüzden

izmirligenc

izmirligenc

Üye
turkesi yok zaten ne zaman neyin tr si olduki

Rich4arD

Rich4arD

Üye
turkesi yok zaten ne zaman neyin tr si olduki

Evet kesinlikle katılıyorum sana kardeşim :oke: Ayrıca kullanmayı düşünüyordum bunu ama konuyu okuyunca okuyunca türkçe olmadığını gördüm !! O halde bu bizim neyimize yaramış olacak ki ?? :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt