Bu da 'Elbistan İmpalası'


x-scarface

x-scarface

Üye1983 model aracın tavanını kesip spor araba yaptı, şimdi tarlaya gidiyor.


Spor otomobil meraklısı Elbistanlı genç, üstü açık araba hayalini 3 gün geceli gündüzlü çalışarak gerçekleştirdi. Trafiğe çıkamadığı için köy içinde tarla ve bahçeye giderken kullanan azimli genç, arabasına 'Elbistan İmpalası' adını verdi.

Ayhan Can, 26 yaşında ve kaynakçılık yaparak geçimini sağlıyor. Çocukluğundan beri spor araba sahibi olma hayali kuran Can, 1982 model Reno marka bir araç alarak bu hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. 3 gün, 3 gece çalışan Can, önce aracın tavanını kesti, ardından tavandan artan parçalarla arabanın arkasına rüzgarlık ve bagaj yaptı. Ön bölümünü yeniden elden geçirerek aracın tamamını da yeşile boyadı. Trafik onayı olmadığı için aracıyla köy içinde gezen Can, aracıyla yollarda olmasa da köy içinde, tarla ve bahçe de keyfini çıkarıyor.

Spor otomobil hayalini gerçekleştirmeye bir yıl önce karar verdiğini anlatan Ayhan Can şöyle konuştu: "Ben otomobil yarışı meraklısıyım. Yarış arabalarından üstü açık arabalardan çok etkileniyorum. O yüzden hep benimde bir üstü açık arabam olsun istiyordum. Aracın tavanını kestim benimde oldu. Vatandaşın ilgisi çok fazla. Hemen hemen her gün fotoğraf çektirmeye geliyorlar. Satın almak isteyen oluyor ama benim niyetim yok. Biraz hevesim geçsin diyorum. Araçta yaptığım değişiklikler ruhsatta yer almadığı için yola çıkamıyorum. Böyle bağ, bahçe yollarında ava giderken kullanıyorum. Araba normalde 4 kişilik. Ama 7-8 kişi binebiliyor. "
 
Joker

Joker

Emekli Yönetici
Eline sağlık abi :) demekki azmin elinden hiçbişey kurtulmuyor adam yapacam demiş yapmış helal olsun :oke:
 
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Reno bu adamı arge ekibine katmalı :ehe
 
fk555897

fk555897

Üye
Rengi berbat olmuş.
 
kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
rengini kirmiziya boyasaydi.!
 
muratalperr55

muratalperr55

Moderator
:tşk:
 
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
reng bozuyor
 
Üst Alt