Boğaların yeni kralı daha güçlü, hafif ve hızlı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
'Davut

'Davut

Üye
BOĞALARIN YENİ KRALI DAHA GÜÇLÜ, HAFİF VE HIZLI Automobili Lamborghini model yelpazesini, yeni, sıra dışı ölçüde sade ve daha uç düzeydeki bir modelle genişletti: Murciélago LP 670-4 SuperVeloce. Bu sıra dışı otomobilden sadece 350 adet üretilecek... Yeni Murcielago, LP 640’a göre daha da güçlü, hafif ve hızlı bir otomobil. 6.5 litrelik V12 motor gücünü 670 beygire çıkardı ve 100 kg’lık bir ağırlık azaltımı ile Murciélago LP 670-4 SuperVeloce’un güç-ağırlık oranı beygir gücü başına 2,3 kg. oldu. Bu veri, aracı 0’dan 100 km/s’e nefes kesici bir süre olan 3,2 saniyede ulaştırıyor. Otomobilin azami hızı da 342 km/s.
Murciélago LP 670-4 SuperVeloce’nin aerodinamik özellikleri yeniden geliştirildi. Genişletilen ön spoyler ve ikiz arka difüzörün yanında yeni sabit arka spoyler araçta önemli bir rol oynuyor. Müşteriler, yüksek hızlarda artırılmış bir bastırma kuvveti temin eden küçük arka spoyleri standart olarak alabiliyorlar. Murciélago LP 670-4 SuperVeloce, iki karbon fiber desteğin üzerine monte edilen geniş ve sabit karbon fiber bir kanat olan “Aeropack Kanat” ile de tercih edilebilir. Yeni aerodinamik tasarım çok yüksek hızlarda dengeyi önemli ölçüde destekliyor.
Murciélago LP 670-4 SuperVeloce, olağanüstü gücünü yola büyük bir güvenilirlikle, sürekli dört tekerlekten çekiş güvencesi altında aktarır. Arka tekerlekler dönmeden önce viskoz bağlantı, sürüş kuvvetinin yaklaşık yüzde 35’ini ilave şaftı aracılığıyla ön tekerleklere gönderiyor. Ön ve arka limitli kaymalı diferansiyeller yüzde 25 ve 45 oranına sahip. Sürekli dört tekerlekten çekişe sahip Murciélago, konu virajlarda hızlanmaya gelince azami dengeyle birlikte arkadan çekişli spor otomobillere karşı belirleyici bir avantaj sergiliyor. Arka aks toplam ağırlığın yüzde 58’ini taşıyor.
 
Salihyet

Salihyet

Üye
henüz konsept sanırım :hmmm
 
'Davut

'Davut

Üye
evet sadece 350 adet üretilecek
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt