bizbizekamu heryöne 1200 değişiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blueboytr

Üye
    Konu Sahibi
bizbizekamu heryöne 1200 değişiyor
BizBize Kamu Her Yöne 1200 dakika paketinin paket dakikaları 20.09.2009 faturalama döneminden itibaren Turkcell-Diğer operatör ve sabit hatlarla 500'er dakikadan toplam 1500 dakikaya çıkarılmıştır.

aylık 35 tl ye. turkcell ile 500 dakika sabit hatlarla 500 dakika diğer operatörler ile 500 dakika konuşma hakkı olacak

darülmendep

darülmendep

Üye
Bu ne ya kardeşim ben dakikalara sınırlama diye birşey mi olur? Ne yani ben şimdi bir Turkcell'liyi ararken 500'ü geçemeyecek miyim :bann:

pitbull112233

pitbull112233

Üye
amac aboneleri 45 liraya 1500 dakikalik pakete gecirmek.turkcell iyi guzel hos da benzer 5 tarife cikarip sonra tarifeleri zaman icinde saga sola egip bukunce cakal operator konusunda da en ust siraya yerlesiyor

paradox1026

paradox1026

Üye
saçmalık ve 45liğe geçirme konusunda zorluyor aboneleri mail kampanyası yapmamız gerekiyor!

darülmendep

darülmendep

Üye
Yapan yok ki; lunca ben, sen artı 5 10 üye başka kimse yok:bann:

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Haber için Teşekkürler blueboytr

kanka5000

kanka5000

Üye
Ah avea ah. Adam gibi dursaydında ortalığı cakallara bırakmasaydın ya:(

AYBARS TÜRK

Üye
ADİ TÜRCELLL 1200 DAKİKA HERYÖNE NEDEMEK SINIRLANDIRMAK NE DEMEK DAVA ACSAK KAZANIRIZ ARKADAŞLAR BİZ BUNLARLA BU ŞEKLDE KONTRAT İMZALAMADIK Kİ KİME SORDULARDA BU ŞEKİLDE KAFALARINA GÖRE 1200 DAKİKA YI OPARATÖRLERE BÖLÜYORLAR BEN KARDEŞİM SABİT HİÇ BİR HAT ARAMIYORUM BEN HERYÖNE ALDIM SABİT HATLARLA 500 DAKİKA DEĞİLDİ BENİM ALDIĞIM:vur:vur:vur:vurİNSANI PİŞMAN EDİYORSUNUZ GECTİĞİMİZE GECECEĞİMİZE:bann:

Catty

Catty

Emekli Yönetici
ADİ TÜRCELLL 1200 DAKİKA HERYÖNE NEDEMEK SINIRLANDIRMAK NE DEMEK DAVA ACSAK KAZANIRIZ ARKADAŞLAR BİZ BUNLARLA BU ŞEKLDE KONTRAT İMZALAMADIK Kİ KİME SORDULARDA BU ŞEKİLDE KAFALARINA GÖRE 1200 DAKİKA YI OPARATÖRLERE BÖLÜYORLAR BEN KARDEŞİM SABİT HİÇ BİR HAT ARAMIYORUM BEN HERYÖNE ALDIM SABİT HATLARLA 500 DAKİKA DEĞİLDİ BENİM ALDIĞIM:vur:vur:vur:vurİNSANI PİŞMAN EDİYORSUNUZ GECTİĞİMİZE GECECEĞİMİZE:bann:

Size ilk başta diyor, "XXX şirketi kampanyanın süresiyle içeriğiyle oynamasını gizli tutar..." diye.

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Mesajlardaki kelimelere dikkat edelim. Aksi taktirde ceza almanıza neden olabilir.

elive

elive

Emekli Yönetici
bence çok kötü olmuş.. tarifenin büyüsü gitti...

paradox1026

paradox1026

Üye
Yine Yeniden Vodafonelu Olmanın Zamanı:) En iyi Sınırsız Tarife şu an itibariyle Vodafone'da

george323

Üye
Arkadaşlar bi turkcell çalışanı olarak konuyu bende eleştiriyorum belki ama tarifenin içeriğinin değişmesi aboneleri 45 tl ye çekmek değil kamu tarifesinde 1200 her yöne olan kurgusunda bi çok ki şinin paket aşımı tespit edildiğinden kabarık faturalar geldiği görüldü bundan dolayı dileyen kişi 45 tl ye geçebilir. Bir genelleme yapmak gerekirse 250 kontör ücretine 1500 dk her yöne konuşuyo bakmış olduğunuzda gene en hesaplı tarife bu bi kamu çalışanı nerden baksanız 1.500 2.00 arası geliri olan kişiler ve nedense cep tel faturası lüx olarak sayılıyo ama %18 kdv ve %25 unutuluyo ben turkcell kontörlü hat kullanıyorum 250 kontör yüklememe rağmen her ay 400 500 dk konuşamıyorum yani demem odurki turkcell 1200 dk sı var diye rahat rahat konuşanların ceremesini sizler çekiyo olabilirsiniz buyrun şimdi 1200 dk yı aşıcam korkusuyla değilde rahat rahat konuşmalara devam edin:oke:

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Arkadaşlar bi turkcell çalışanı olarak konuyu bende eleştiriyorum belki ama tarifenin içeriğinin değişmesi aboneleri 45 tl ye çekmek değil kamu tarifesinde 1200 her yöne olan kurgusunda bi çok ki şinin paket aşımı tespit edildiğinden kabarık faturalar geldiği görüldü bundan dolayı dileyen kişi 45 tl ye geçebilir. Bir genelleme yapmak gerekirse 250 kontör ücretine 1500 dk her yöne konuşuyo bakmış olduğunuzda gene en hesaplı tarife bu bi kamu çalışanı nerden baksanız 1.500 2.00 arası geliri olan kişiler ve nedense cep tel faturası lüx olarak sayılıyo ama %18 kdv ve %25 unutuluyo ben turkcell kontörlü hat kullanıyorum 250 kontör yüklememe rağmen her ay 400 500 dk konuşamıyorum yani demem odurki turkcell 1200 dk sı var diye rahat rahat konuşanların ceremesini sizler çekiyo olabilirsiniz buyrun şimdi 1200 dk yı aşıcam korkusuyla değilde rahat rahat konuşmalara devam edin:oke:
kesinlikle katılıyorum ,
Bende 1 aydır kamucelliyim 1500 dk her yöne çok rahat valla zaten kontrlü iken 350yi buluyordu yani 65 civarında para harcıyodum bu çok iyi oldu 45 tlye her yöne..:oke:

blueboytr

Üye
    Konu Sahibi

demişsiniz ki 1200 dakika da paket aşılıyo insanlar fazla fatura ödüyor. pkaet aşımında şebeke içi dakikası 64 kuruş diğer yönlere 24 kuruş gibi mantıksız bir ücretlendirme var. ikincisi artık paketi daha rahat aşacaklar çünkü 500erden 1500 dakika veriliyor. şebeke içi çok konuşan turkcele 500 dakikayı rahat aşar. diğeroperatörle çok konuşan 500 dakika sınırını rahat aşar. sabit hatlarla fazla konuşmayan ise 500 dakikası boşa gidecek. kontörlü hatları örnek vermişsiniz. hiçbir kontörlü hat tarifesi ucuz değildir faturalıya göre bunu biliyoruz. kıyaslama yapmak doğru değil bence. burda kamu tarifesindeki değişiklikten bahsediliyor. turkcellin sözünde durmamasından bahsediliyor. 45 lik 1500 tarifesi de uygun bir tarife lafımız yok. ama açıkça belli ki turkcell herkesin bu tarifeye geçmesi için yaptı bu değişikliği.

paradox1026

paradox1026

Üye
demişsiniz ki 1200 dakika da paket aşılıyo insanlar fazla fatura ödüyor. pkaet aşımında şebeke içi dakikası 64 kuruş diğer yönlere 24 kuruş gibi mantıksız bir ücretlendirme var. ikincisi artık paketi daha rahat aşacaklar çünkü 500erden 1500 dakika veriliyor. şebeke içi çok konuşan turkcele 500 dakikayı rahat aşar. diğeroperatörle çok konuşan 500 dakika sınırını rahat aşar. sabit hatlarla fazla konuşmayan ise 500 dakikası boşa gidecek. kontörlü hatları örnek vermişsiniz. hiçbir kontörlü hat tarifesi ucuz değildir faturalıya göre bunu biliyoruz. kıyaslama yapmak doğru değil bence. burda kamu tarifesindeki değişiklikten bahsediliyor. turkcellin sözünde durmamasından bahsediliyor. 45 lik 1500 tarifesi de uygun bir tarife lafımız yok. ama açıkça belli ki turkcell herkesin bu tarifeye geçmesi için yaptı bu değişikliği.
kesinlikle katılıyorumm:)

george323

Üye
sonuç olarak gene 45 tl 1500 dk her yöne gene en avantajlı tarife maksat illa köküne kadar harcamak anlıyorum ama... :) kontörlü hatlarla ilgili kıyaslamayı ücret bazında yaptım ben zaten gsm operatörü sana 1500 dk her yöne konuşma süresi veriyosa bunu sonuna kadar kullanmak durumunda değilsin yani demem şu herkes dakikası bitene kadar kullanmaya kadar kalksa suistimaller doğar örnek veriyorum avea nın sınırsız hattı olan biri lokantasından yemek yiyene 10 dk bedava konuşma veya al bende bedava var konuş gibi vs.Tabiki bu dk lar size verilmiş istediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama insanlar bedavası var diye konuşma standartlarının kat be kat üstüne çıkmamalı bence http://www.maxicep.com/uyeler/uye-56281/blueboytr/

blueboytr

Üye
    Konu Sahibi
aveanın sınırsız tarifesiyle turkcellin kamu tarifesi karşılaştırlırsa böyle bir sonuca varabilirsiniz. ancak aveanın sınırsızı 3000 den başlıyor 10000 bine çıkıyor sınırsıza varıyor.

turkcell de sınırsız yok( limon hariç 5000 dakika) 35 tl ye verdiği 1200 dakika zaten bir çok kullanıcı için uygun bir süreydi.süre olarak uygun.

evet kimse sonuna kadar kullanmak mecburiyetinde değil ama bu 35 lik tarifenin neden değiştirildiğini anlatmıyor. ve bu olayın insanların süresini sonuna kadar kullanmasıyla hiç ve hiç ilgisi yok.

XaRFaX

XaRFaX

Üye
sonuç olarak gene 45 tl 1500 dk her yöne gene en avantajlı tarife maksat illa köküne kadar harcamak anlıyorum ama... :) kontörlü hatlarla ilgili kıyaslamayı ücret bazında yaptım ben zaten gsm operatörü sana 1500 dk her yöne konuşma süresi veriyosa bunu sonuna kadar kullanmak durumunda değilsin yani demem şu herkes dakikası bitene kadar kullanmaya kadar kalksa suistimaller doğar örnek veriyorum avea nın sınırsız hattı olan biri lokantasından yemek yiyene 10 dk bedava konuşma veya al bende bedava var konuş gibi vs.Tabiki bu dk lar size verilmiş istediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama insanlar bedavası var diye konuşma standartlarının kat be kat üstüne çıkmamalı bence
şimdi canım kardeşim şöyle bir durum var.avea 10.000 dk'lık kampanyasında değişiklik yapıp çok büyük tepki aldıktan sonra turkcell'in kamu tarifesinin cazibesi arttı diye düşünüyorum.sağolsun turkcell de bunu çok güzel kullanıp 1200 dk'lık (benim de abonesi olduğum tarife) tarifesini 500'er dk'ya çevirdi.çünkü abonelerini 1500 dk'lık tarifeye yönlendirmek istiyor.
benim aylık konuşma sürem aşağı yukarı 800 dk'yı geçmez.pek aşağı da düşmez.şimdi benim çevrem geniş ve turkcell'li olduğu için ben konuşma sürem 500 dk'ya çekildi diyebilirim.ya ben bir tarife seçmişim işte.1200 dk. 35 milyon diye.arkadaş sen niye diğer operatörlerin de tarifelerindeki duruma göre oynayıp duruyorsun benim tarifemle!!!
tamam imza attığımız sözleşmede tarifenin şartlarının veya ücretlendirmenin değiştirilebileceği yazıyor ama sen her fırsatı değerlendirmek zorunda değilsin ki!
kaldı ki sen bana 1200 dk. konuşma hakkı vermişsin belli bir ücret karşılığı.kardeşim ben bu süreyi istediğim gibi kullanma hakkına sahibim.istersem tel.i açık bırakırım gene doldururum süremi.kimse de karışamaz.ha kota doldu mu tamam o zaman.sen zaten kota aşımında uygulanacak ücretleri belirtmişsin.hesapla gönder kardeşim benim faturamı.sana ne ben az mı konuşmuşum çok mu konuşmuşum.
turkcell'e de şikayet mail'i attım bu konuyla ilgili.ipe sapa gelir hiçbişi demediler cevaben.sitelerinde belirttikleri aynı metni gönderdiler gerekçe olarak.
ha bu arada konuşma standartlarını da aboneler belirlemiyor direk operatörler belirliyor bence.insanlara konuş ya da konuşma diyen operatörlerin ta kendisi.

george323

Üye
dostum ben 1 ay içinde kamu tarifesinden 1 ay içinde yaklaşık 50 tane fatura şikayeti alıyorum aboneler inatla ben geçmedim konuşma süremi ya geçmişin işte sistem sana yapmadığın bir görüşme süresini neden yansıtsın herneyse konuya gelirsek şikayetler çok olduğundan turkcell dediki 1200 dk yetmiyomu sana 1500 dk seçeneği sunuyorum yada 35 tl de kal cebine göre kısıtlı konuş 1000 dk turkcell ve d.operatör toplam konuşma süresi bana göre gene ideal (sabit hat görüşmeleriniz yanabilir onuda artık istediğiniz gibi kullanabilirsiniz boş vakitlerinizde telefonunuzu yakın bi kuruyemişçi vs tanıdığınız varsa sabit hatları aramak için kiralayabilirsiniz o halde 10 tl de ordan kar edersiniz 25 tl ye gelmiş olur faturanız :oke:)yani demem o ki kişiye özel bi tarife uygulamıyo turkcell mağdur olan fatura tutarlarına nazaran 45 tl 1500 dk sınırsız sunulmuş he sen geçmiyosun konuşma dk nı aferin sen gene aynı tarifende kal dicek hali yok ayrıca tekrardan üstünü çiziyorum turkcell in seni 45 tl ye yönlendirmesinin sebebi seni 10 tl daha fazla faturaya kitlemek değil turkcell fatura şikayetleri alıpta itibarını neden sarsmak istesin belirttiğim gibi bi ay içinde en az kamu tarifesinden 150 200 ve 500 tl arası fatura şikayetleriyle karşılaşıyorum bu durumun krize dönüşmeden çözülmesi amaçlı yapılan bi değişiklik olduğunu düşünmekteyim yoksa turkcell in 10 tl için böyle bi yaptırıma gitceğini düşünmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt