BIS/BES Paketi Olmadan Internete Bağlanmak [Denendi Sorunsuz Çalışıyor]

Sponsorlu Bağlantılar

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
BIS/BES Paketi Olmadan Internete Bağlanmak [Denendi Sorunsuz Çalışıyor]
Arkadaşlar merhaba,

BIS / BES aboneliği , Wifi olmadan Blackberry browseri kullanabileceğiniz, OTA ve Barcode linklerinden yükleme yapabileceğiniz, Shangmail gibi uygulamalar ile mail alışverişi yapabileceğiniz daha önce denediğim ve çalışan bir yöntemi sizlerle paylaşmak isterim..

Öncelikle sistem yedeğinizi, en azından Servis kitaplarınızın yedeğini almanızı öneririm.

Blackberry cihazında;

Seçenekler > Cihaz > Gelişmiş Sistem Ayarları > Servis Kitapları

Servis kitapları açık durumdayken,

[ALT] basılı tutarak sırasıyla "S B E B" tuşlandığında ve ekranda "Legacy SB Restore Enable" mesajı beliriyor.

9550 için:

" legacy SB restore " yi enable yapmak isteyenlerin !?123 tuşuna basılı tutmak yerine her seferinde tek tek " !?123 " " 4 " , " !?123 " " ? " , " !?123" " 2 " , " !?123 " " ? " tuşlarına basmaları gerekmektedir.

Cihazı Blackberry Desktop Manager'a bağladıktan sonra,

Blackberry Desktop Software' de "Cihaz" sekmesinde "Geri Yükle" ye tıklayarak geri yükleme arayüzünü açıyoruz.

"Klasörü değiştir..." butonuna tıklayarak altta indireceğiniz ekli dosyadaki .ipd uzantılı Servis kitapları yedeğinin yükleneceği konumu gösterdikten sonra "Geri Yükle" ye tıklayarak işlemin tamamlanmasını sağlıyoruz.

"Wifi_Gprs_email.ipd" adlı servis kitabı cihaza kopyalanmış oluyor.

Daha sonra Cihaz ayarlarından APN ayarlarını yapacağız.
Seçenekler > Cihaz > Gelişmiş Sistem Ayarları > TCP IP ayarlarında,
APN ayarlarını aktif duruma getirerek kullandığınız şebeke için geçerli olan APN' yi (Vodafone ve Avea için; "internet" ) girdikten sonra kayıt ederek çıkabilirsiniz.

Bunun ardından hemeen deneme yapabilir Blackberry Browserinizi Güle Güle Kullanabilirsiniz :)

NOT: Bu yöntem 9800 Torch modelinde ve Avea Hattında tarafımdan denenmiştir sağlıklı bir erişim Mümkün..

Ayrıca Bu erişim ile eğer herhangi bir internet paketi üyeliğiniz yok ise Data kullanım ücretinin size yansıyacağını hatırlatırım.(Bilge Sabri Işıl' a önemli hatırlatmaları için Teşekkür ederim :) Konu Alıntıdır.. )

Rar Sifresi : Maxicep - NobLe

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ismail9090, mess555 ve mr_lee

emre400642

Üye
teşekkürler

tempestshine

tempestshine

Üye
Bıs/Bes aboneliği buymuş demek.:tşk:

[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
Tesekkurler cok isime yaradi

[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
Kardes tamam giriyor da. Daha wireless den baglanmiyor.hep sebeke baglantisi istiyor.

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
Bıs/Bes aboneliği buymuş demek.:tşk:
BIS : Blackberry İletişim Servisi demektir. Blackberryler için özel tanımlanmış internet paketidir. BES: Blackberry Erişim Servisidir..
[_ATHENA_];4406319' Alıntı:
Kardes tamam giriyor da. Daha wireless den baglanmiyor.hep sebeke baglantisi istiyor.
Hangi model telefona ile bu sorunu aldınız ?

[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
Kardesim BB 9800 da cozum use opera wilan Ile tarayici sebeke ile baglaniyor.dedigim gibi wlan olsa da tarayici sebeke istiyor. Sebekeyi kapatinca da bu sefer sebeke kapali acin diyorm bi yardimci olabilirsen sevinirim. Yeni aldim pek anlamiyorum.

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
[_ATHENA_];4406840' Alıntı:
Kardesim BB 9800 da cozum use opera wilan Ile tarayici sebeke ile baglaniyor.dedigim gibi wlan olsa da tarayici sebeke istiyor. Sebekeyi kapatinca da bu sefer sebeke kapali acin diyorm bi yardimci olabilirsen sevinirim. Yeni aldim pek anlamiyorum.
Bende de 9800 var ve Wlan ile baglanabiliyordum sorunsuz bir şekilde. İlk adım olarak telefonu kapatıp bataryasını çıkarın. Sonra tekrar takın ve tekrar deneyin. İşe yaramazsa yukarda yazıldıgı gibi aldıgınız kopyayı desktop manager ile yükleyip tekrar bu yöntemi yapınız..

[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
Geri verdim icinden cikamadim. İlgin için teşekkürler.

ByAqustiC

ByAqustiC

Üye
ihtiyacı olanlar için güzel paylaşım eline sağlık ama ben forever BIS :p

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
ihtiyacı olanlar için güzel paylaşım eline sağlık ama ben forever BIS :p

Bencede Vodafonede fiyat uygun özellikle faturasız hatlar için. Fakat Avea ve turkcellde pahalı ve alamayanlar için alternatif çözümler üretmeye çalışıyoruz :)

delta4598

delta4598

Üye
" legacy SB restore " yi enable yapmak isteyenlerin !?123 tuşuna basılı tutmak yerine her seferinde tek tek " !?123 " " 4 " , " !?123 " " ? " , " !?123" " 2 " , " !?123 " " ? " tuşlarına basmaları gerekmektedir.

bu kısmı anlamadım :(((

- - - Eklendi - - -

bu kısmı anlamadım :(

apilogic

Üye
ellerinize sağlık :) cidden çalışıyor...

ozelayyildiz

Üye
çok teşekkürler. wifi ile bağlanmıyordu zaten hiç olmazsa hattan girebiliyorum şimdi

ibo_Star

ibo_Star

Üye
BB 9700 cihazim var.
Yazilimi 5.0 dan 6.0.330 guncelledim
Yazacagim yontem ile sadece oera Mobil 3G uzerinden baglaniyordu.
6.0.860. Yukledim Vodafon sitesindenm
Kendi Tarayicisi+Opera
App World sorunsuz calisiyor.
Vodafon Cepnet 100 Aylik SINIRSIZ var 9 Lira.
Ayarlardan Servis Kitapligi seceneginin oldu menude
Tc/Ip secenegini aktif edin
Internet sifreye Vodafone yazdim.
Sag ust menuden mobil veri Acik sectim
Tamam
Blackberry Messenger bile calisiyor

crawnollo

Üye
parola yı çözemedim acaba ekli dosya bozulmus yada degısmıs olabılır mı ?

poyrazkayaa

Üye
Arkadaslar ben bıseyı anlamadım su Blackberry Desktop Managera bagladıktan sonra geri yukle secenegınde o yukleyecegıımz dosyayı ne yapıcaz ya ordan ıtıbaren ayrıntılı anlatırmısınız?

e.saylisoy

Üye
dostum bu anlattıklarını uyguladm fakat,şu an telefonun normal tarayıcısında hiçbir şekilde internete bağlanamıyorum...acil yardım

kayserigfb

Üye
kardeş link ölü dosya inmiyo

bugrauludag

Üye
teşekkürler işe yaradı . uygulaması cok basit ve kısa bir işlem.sayenizde büyük bir sıkıntıdan kurtuldum

Üst Alt