Bir Uygulamanın Cihazın Rootlu Olduğunu Görmesini Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Bir Uygulamanın Cihazın Rootlu Olduğunu Görmesini Engelleme
Cihazım Rootlu. Herhangi bir uygulamanın cihazın Rootlu Olduğunu görmemesini nasıl sağlayabilirim? Bazı uygulamalar Rootlu olduğu için çalışmıyor.

vedat1966

vedat1966

Üye
Süpersu yerine Magisk kullanın. Recover menüden yükleme yapmanız gerekir.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Süpersu yerine Magisk kullanın. Recover menüden yükleme yapmanız gerekir.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu anda supersu yüklü. Bunun için bir uygulama falan yok mu acaba?

turancen

turancen

Üye
Supersu girin ayarlardan rotu kaldır seçeneği ile supersu kaldırın, sonra recovery ile magisk rotu yükle. kullanmaya başla.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Supersu girin ayarlardan rotu kaldır seçeneği ile supersu kaldırın, sonra recovery ile magisk rotu yükle. kullanmaya başla.
O şekilde yapmasını biliyorum ama magisk uygulamasını sevmiyorum. Supersu kadar etkili çalışmıyor benim telefonda. Bu işlemi yapabilecek bir uygulama falan yok mu acaba?

vedat1966

vedat1966

Üye
O şekilde yapmasını biliyorum ama magisk uygulamasını sevmiyorum. Supersu kadar etkili çalışmıyor benim telefonda. Bu işlemi yapabilecek bir uygulama falan yok mu acaba?
Daha önceleri sanırım uygulama ile yapılabiliyordu. Eğer android 5 veya öncesi bir ROM kullanıyorsanız bir araştırın.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dereck

Dereck

Üye
Bunun kolay kolay önüne geçebileceğinizi pek sanmıyorum. Bir cihazın rootlu olduğunu öğrenebilmenin javada bir çok yolu var. Mesela bankacılık uygulamalarında root izni vermediğiniz zaman telefonunuzun root olduğunu anlamıyor ama mesela yeni klavye yazılımı tam bu uygulamasında farklı bir tespit yöntemi kullanılıyor telefonu unroot yaptığım halde yemedi. Bunun üzerinde bende çalışıyorum şu an çözüm bulduğumda tekrar yazarım.
not : suhide uygulamasını denemeni tavsiye ederim. Ben henüz denemedim. flashlama gerekiyor.

vedat1966

vedat1966

Üye
Bunun kolay kolay önüne geçebileceğinizi pek sanmıyorum. Bir cihazın rootlu olduğunu öğrenebilmenin javada bir çok yolu var. Mesela bankacılık uygulamalarında root izni vermediğiniz zaman telefonunuzun root olduğunu anlamıyor ama mesela yeni klavye yazılımı tam bu uygulamasında farklı bir tespit yöntemi kullanılıyor telefonu unroot yaptığım halde yemedi. Bunun üzerinde bende çalışıyorum şu an çözüm bulduğumda tekrar yazarım.
not : suhide uygulamasını denemeni tavsiye ederim. Ben henüz denemedim. flashlama gerekiyor.
Tambu klavyesinde Magisk iş görüyor. Çekilişe katılmak için kullandığım zaman sorun olmadı.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Dereck
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Onu bende görmüştüm ama riskli olduğu için denemedim. Şu an yanımda pc olmadığı için. Herhangi bir çökme durumunda telefonu düzeltemem pc olmadığı için

Symbianist

Symbianist

Üye
Mesela çalışmayan hangi uygulamalar var?Bir yöntem deneyeceğim ondan soruyorum

Son düzenleme:
cepadresim

cepadresim

Üye
Arkadaşlar sizden bir yardım istiyorum tabi ki anlayanlarınız dan,tlf xperia z
yüklü öncelerden tlf root yapmıştım bu yüklediğim yazılımdanda da root yetkisi vardı geçen bir sorun oldu hoperlör çıkarttım taktım romu tekrar yükledim root yetkisi kalkmıştı birdahada vermedi ne yaptımsa pc olsun telefondan olsun bütün yolları denememe rağmen root olmuyoru sizce yanlış giden ne ola?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ilginç . Hopörler çıkarttım derken orasını anlamadım neyse kingroot denediniz mi ?:
@Buğra

cepadresim

cepadresim

Üye
Aslında cihazı parçaladım tekrar taktım kamera çalışmadı yazılımı tekrar yükledim root izni vermedi sistemde dolaşan tüm uygulamarla denedim olmadı trust diye güvenlik uygulaması var kanımca o izin vermiyor (ismini tam öyle olmıya bilir) ondan şüpheleniyorum bakalım.

Buğra

Buğra

Admin
Cihazda recovery yüklü ise ( rom attığınıza göre yüklü diye varsayiyorum)

Buradan en güncel magisk indirip bunu da rom yükler gibi sadece yuklerseniz root olacaktır cihaz çok büyük ihtimalle

cepadresim

cepadresim

Üye
Cihazda recovery yüklü ise ( rom attığınıza göre yüklü diye varsayiyorum)

Buradan en güncel magisk indirip bunu da rom yükler gibi sadece yuklerseniz root olacaktır cihaz çok büyük ihtimalle
Ardaşım uygulamayı recovery modun da yükledim oldu Çok sağol:thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Buğra
cepadresim

cepadresim

Üye
Sağol teşekür ederim

• Beğen
Tepkiler: Buğra
mersimersi33

mersimersi33

Üye
Geç cevap veriyorum Umarım bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar için Çözümü şu şekilde apk edit ile classes dosyasında veya birden fazla classes.dex dosyasında "su" "supersu" "superuser" "apk" olarak arama yaparak arayınız HEX leme yaparak terimleri değiştiriniz sorun ortadan kalkar örnek verecek olursam HEX leme yaparak "su" yerine "us" yapabiliriz

Üst Alt