Bir Garip Virüs Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Bir Garip Virüs Problemi
Merhaba arkadaşlar geçenlerde tablete yazılım indirmek için program yüklemiştim .

Bu sabah baktım ekrandaki bazı ögeler silinmeye başladı. Avast premium yüklü lakin bu virüsü görmedi.

Kaspersky yükleyip tarattırınca virüsü buldu ve sildi yeniden başlattım gene aynı. Bu sefer indirilenler bölümüne dahi girmiyor. Dosyaları göremiyorum.

Trojan remover yükledim denedim ,virüsleri bulup silmek için lisans istedi.
Hangi programı deneyeyim ? Formata gerek kalmadan.
Malwarebytes deneyeceğim yarın.

Windows 7 64 bit Ultimate

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bilinmeyen Kaynaklar Açık MI Belki Ondan Yapıyordur?

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bitdefender live CD varsa onla taratabilirsin usb den boot edip
Tabi ISO formatlı olur bu bitdefender CD ye yazar gibi USB ye ayarla rufus yada başka programla bios dan USB seç tarat PC açılmadan tarar daha güvenli

PALA.

PALA.

Üye
Avastı yüksek ayarlara al ve açılış taraması yaptır ne varsa siler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Eset i dene yanına da malwarebytes kur

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Ayrıca yazılımı yüklemek yetmez, virüs motorunu güncelleki güncel virüsleri yakalasın.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Telefonda Antivirüs Olayı Pek Şey Gelmiyor Bana :bilmm

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
WİNDOWS DEFENDER KUR TERTEMİZ OLUR

arslan3332

arslan3332

Üye
Bu tür sorunlarda tek önerim her zaman 👍

• Beğen
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Proğramların siliniyorsa bu Sality AA virüsüdür. Bunu Malvarebayts,Defender,Eset vb.. gibi proğramlar silmez. Kasparsky etkilidir bunda. PC'ni güvenli modda açı, Kasparsky ile tarat ve sime işlemini yap. Yalnız Kasparsky proğramını başka bilgisayardan indir, çünkü proğramların içeriğinde değişiklik yapan virüs, kendini arkaplanda korumaya almaktadır.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Proğramların siliniyorsa bu Sality AA virüsüdür. Bunu Malvarebayts,Defender,Eset vb.. gibi proğramlar silmez. Kasparsky etkilidir bunda. PC'ni güvenli modda açı, Kasparsky ile tarat ve sime işlemini yap. Yalnız Kasparsky proğramını başka bilgisayardan indir, çünkü proğramların içeriğinde değişiklik yapan virüs, kendini arkaplanda korumaya almaktadır.
Programları silmiyor yandex tarayıcıdan indirmeyi engelliyor. Dosyaları gizliyor.

Dediğin programı deneyeceğim . Teşekkürler

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Virüs programlarını denedim virüsü kaspersky buldu ve temizledim. Yeniden başlatınca masaüstü simgeleri eksikti. Ayrıca karşıdan yüklenenler menüsüne girmiyordu . Sistem geri yükleme yaptım. Şimdilik sıkıntı yok

PALA.

PALA.

Üye
Virüs programlarını denedim virüsü kaspersky buldu ve temizledim. Yeniden başlatınca masaüstü simgeleri eksikti. Ayrıca karşıdan yüklenenler menüsüne girmiyordu . Sistem geri yükleme yaptım. Şimdilik sıkıntı yok
Ekran alıntısı var mı ?

PALA.

PALA.

Üye
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Kendimi kandırmışım yeniden başlattım sonuç yine aynı . Nerede bu virüs çıkmıyor ? :duvar2: