Bios Güncellemesinin Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

mUsTaFazOrLu

Üye
arkadaslar yeni diz üstü bilgisayar aldım format atmak istedim attım ama starding eindows yazı sı geldiğinde tekrar geri dönüyor yeniden baslatıyor yazılım windows 7 home basic ) cd yi takıp ön yükleme yapmak istedim biosa girdim ama benim bios ayarları diğer pc lere göre cok farklı ((ınsyde bios)) ve ben bunu yapmadım 2 gündür arastırıyorum benim sorunumla alakalı hiç bişi bulamadım lütfen yardımcı olurmusnuz..

mrtky35

Üye
arkadaslar burası yerımıdır bılmıyorum hatalıysam kusura bakmayın ama ben cok arastırdıgım ve kımsenın tam olarak bı cozum bulamadıgı lg x130 a.asb8t modelı bılgısayarın wireless ve ses sorunu ıle ılgılı bıseyler paylasmak ıstıorum.ben kendı bılgısayrıma starter yukluyken ultımate yukledım.sonrasında bazı sorunlar cıktı ses hoperlorden gelmıyordu,ama kulaklıktan gelıodu,wireless bazen calısmıyor kendılıgınden gıdıyordu.sonunda herseyı denedıkten sonra bıos a kadar geldı konu.ve sonunda ıse yaradıda.lg nın sıtesınden bıos surumunu ındırıp kurdum ve sorun halloldu bu sayfadan dedıgım bıos u ındırıp kursunlar.umarım yararlı olur dıger arkadaslara .saygılar.not:bıosunuzun surumunu bılıosanız dırek oyle arattırabılırsınız her bılgısayarın modelının bıos surumu farklı olacaktır halıyle.

Teom@n

Teom@n

Üye
arkadaslar yeni diz üstü bilgisayar aldım format atmak istedim attım ama starding eindows yazı sı geldiğinde tekrar geri dönüyor yeniden baslatıyor yazılım windows 7 home basic ) cd yi takıp ön yükleme yapmak istedim biosa girdim ama benim bios ayarları diğer pc lere göre cok farklı ((ınsyde bios)) ve ben bunu yapmadım 2 gündür arastırıyorum benim sorunumla alakalı hiç bişi bulamadım lütfen yardımcı olurmusnuz..

CD yada DVD'den mi başlatmak istiyorsun tekrar? Bilgisayarını yeniden başlattığında açılış ekranını görür görmez F12'ye basarsan Boot seçenekleri gelir karşına. Oradan istediğin aygıtı seçerek boot edebilirsin.

FIRAT USTA

Üye
benim anakart modelim asrock p4vt8+ asrock sitesinden indirdiğim zip içeriğinden 2 adt dosya çıkıyor 1 asrflash.exe dieri p4vt8p1.50
yani rom veya bin deil diskettet başlatım her şey yolunda gittti ama gele gelelim rom dosyası yok
dosya uzantısı 50 die gösteriyor sonuna nokta katıp rom yazdım yine de olmadı bilgili arkadaşlardan yardım ?

FIRAT USTA

Üye
benim anakart modelim asrock p4vt8+ asrock sitesinden indirdiğim zip içeriğinden 2 adt dosya çıkıyor 1 asrflash.exe dieri p4vt8p1.50
yani rom veya bin deil diskettet başlatım her şey yolunda gittti ama gele gelelim rom dosyası yok
dosya uzantısı 50 die gösteriyor sonuna nokta katıp rom yazdım yine de olmadı bilgili arkadaşlardan yardım ?

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
bende lenovo g570 var bios şifresini unuttum yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Skysis

Üye
Teşekkürler

somurtukk

somurtukk

Üye
yardımınız ıcın tşk

Software95

:tşk:

erorrr

Üye
formatta Usb klavye kullanımınıda anlatsan fena olmaz hani

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
disket devri kapandı benim pcde yok flopy napcaz o zaman

manialog

manialog

Üye
notebook da işlemci değiştirmiştim 1 haftadır çalışıyordu şimdi açılmıyor fan çalısıyor görüntü yok bios mu gitti acaba

yusuf1998x

Üye
teşekkürler

Selsdulul

Üye
Ben laptoba biosun eski sürümünü yanlışlıkla yükledm sonra açtm 1veya 2 gün sonra windows etkinleştirme anahtari iste ddi ben de blmedm için şuan sağ alt köşede windows kopya felan yazıyo ,yardm edecek varmı?

schindler2013

Üye
hassas bi işlem dikkatli yapmak lazım :)

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
bios neden güncellenir :)

THEKANS

THEKANS

Üye
tum herkese gigabyte anakartini oneririm dual bios sayesinde bios bozulmaz
Ben laptoba biosun eski sürümünü yanlışlıkla yükledm sonra açtm 1veya 2 gün sonra windows etkinleştirme anahtari iste ddi ben de blmedm için şuan sağ alt köşede windows kopya felan yazıyo ,yardm edecek varmı?
windows surumu nedir ?
notebook da işlemci değiştirmiştim 1 haftadır çalışıyordu şimdi açılmıyor fan çalısıyor görüntü yok bios mu gitti acaba
pili cikar pc icini biraz temizle ine olmazsa anakart a bir problem var bence sen direkmen islemciyi takan yere git sor hesabini
bak kardesim sen pc acilirken surekli f8 bas windows secenekleri gelecek ordan bilgisiyari onar var ona bas bekle biraz sonra baslangici onar bas dostum is halolur

0MG90

0MG90

Üye
Yazılar bozulmuş saçma sapan şeyler yazıyor ben hangisini yapıcam?

fnldstntn

Üye
Yazılar bozulmuş saçma sapan şeyler yazıyor ben hangisini yapıcam?
Güncel donanımlarda bu işlem artık daha kolay fakat hâlâ riskli... Bu yüzden sorun yaşamıyorsannız bulaşmayın... Eğer laptop kullanıyorsanız laptop firmasının resmi drıver sitesinden laptopa uygun en güncel biosu indirip sadece programı çalıştırmanız gerisi otomatik halloluyor.. Eğer masa ustu ise anakart firmasının sitesinden uygun biosu indirep güncelleyebilirsiniz... Güncel grafik bios tabanlı ana kartlar USB üzerinden bios içerisinden güncelleniyor...

0MG90

0MG90

Üye
Güncel donanımlarda bu işlem artık daha kolay fakat hâlâ riskli... Bu yüzden sorun yaşamıyorsannız bulaşmayın... Eğer laptop kullanıyorsanız laptop firmasının resmi drıver sitesinden laptopa uygun en güncel biosu indirip sadece programı çalıştırmanız gerisi otomatik halloluyor.. Eğer masa ustu ise anakart firmasının sitesinden uygun biosu indirep güncelleyebilirsiniz... Güncel grafik bios tabanlı ana kartlar USB üzerinden bios içerisinden güncelleniyor...
Başka siteden hallettim tamam.
Msi otomatik taradı güncelmiş.