Bilgisayarınızı cep telefonundan açın!

Sponsorlu Bağlantılar

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarınızı cep telefonundan açın!
Symbian’ın sıra dışı dünyasından yine sıra dışı bir yazılım. Symbian işletim sistemine sahip cep telefonunuzu kullanarak kablosuz ağ üzerinden bilgisayarınızı açmak ister misiniz?

Symbian işletim sistemine sahip mobil cihazınızdan kablosuz ağı kullanarak bilgisayarınızı açmak, yeri geldiğinde çok kullanışlı olabilir. Yazımızda sizelerle paylaşacağımız program ile bu işlemi gerçekleştirmeniz artık mümkün.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bir kez girdiğinizde ayarlarınız kaydediliyor.

Python tabanlı çalışan bu küçük uygulama, meşhur "magic packet" gönderimini Symbian'da kablosuz ağ (wireless) üzerinden gerçekleştiriyor.

"Wake On Lan" Nasıl Kullanılır?

Kablosuz ağınıza ethernet kartından dahil olan herhangi bir bilgisayarı; girilen IP, MAC adresi bilgileriyle ayırt ederek; "Wake Up Lan" - "Ağ Üzerinden Başlatma" özelliğini kullanarak açıyor. Tabi uygulamanın gönderdiği paketleri bilgisayarınızın alabilmesi için BIOS içersindeki "Wake Up Lan" özelliğinin açık olması gerekiyor.

Bu uyarıyı görmeniz, işleminizin başarıyla tamamlandığının göstergesi.

buradan indirebileceğiniz uygulama Python 1.4.5 ve üzeri yüklü Symbian S60 3. sürüm cihazlarla çalışıyor. Uygulama Python'un kurulu olduğu dizine kurulmadığı takdirde hata veriyor.

(Alıntıdır)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bareto, gezegen5271, gogo26 ve 6 diğerleri

thehallowman

Üye
Bunu zamanında Pc den de olsa farkedemediğim için bir çok şey kaçırmıştım :( .. Çok faydalı bir olay

husoow

Üye
bende olmadi program yani bilgisayar acilmiyor..

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
kardeş bilgisayar tam kapalı iken açabiliyor mu?

memolim83

memolim83

Üye
iyi bişey

CİHAT EMRE

Üye
kardeş

ffatihh23

ffatihh23

Üye
iyi düşünce ama zoor iş :(

thehallowman

Üye
iş zor değilde sadece anakart'ınızın bu durumu desteklemesi gerek, birde bunun olabilmesi için bios tan gerekli ayarın yapılmış olması lazım

turkuazist

Üye
Adı üstünde bu program bilgisayarı uyandırma programı. (Sanırım uyku modundan) Açma programı olması için Wake-On olması lazım. tabii biosunda desteklemesi lazım.

lord3r

Üye
Adı üstünde bu program bilgisayarı uyandırma programı. (Sanırım uyku modundan) Açma programı olması için Wake-On olması lazım. tabii biosunda desteklemesi lazım.
kapalı bilgisayarları ağ üzerinden açma işini ben çok yaptım ve genel terimi wake up/on ine benzeri isimler. evet wirelessi olan bir pc yi ağ üzerinden açma sinyali gönderebilirsiniz. bu herhangi bi cihaz üzerinden olabilir. Fakat uyandırılacak pc nin anakartının bu olayı desteklemesi şart. Ve elbette o anakartın biosuna girip wake on line gibi benzeri bi isimde olan özelliği açmak lazım. bu zor bi iş değil isteyen anakartın modelinden kitapçığı ile veya sitesinden .pdf uzantılı anakart kitapçığını indirip orda tabi bi miktae ingilizce ile :) ayarları halledebilirsiniz.

johnny_bravo

johnny_bravo

Üye
tesekkurler

xxantihackersxx

Üye
PSU'nun anahtarı outputta iken açamaz. :)

Eline sağlık.

icecrash

icecrash

Üye
Pc yi açtıktan sonra cepten yönetebiliyorsak muhteşem bir uygulama ama sadece açmak içinse boşuna yapılmış saçma bir uygulama emek için teşekkürler..

asgz

asgz

Üye
gerek yok JwakeMe isimli programı google dan bulup indirin piton miton gerekmeden uzaktan bilgisayarı açabilirsiniz.

berk bilgin

berk bilgin

Üye
Teşekkür

pro.engineer

pro.engineer

Üye
eyvallah

Üst Alt