Bilgisayara 5+1 Sinema Sistemi Bağlamak

Sponsorlu Bağlantılar

DqKaNn

DqKaNn

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayara 5+1 Sinema Sistemi Bağlamak
LG marka HT1100BB modeli 1100w ev sinema sistemim var. Fakat sıkıntı çektiğim iki farklı konu var. Ilk olarak ses sistemimin anfisinin üstünde usb okuma felan mevcut. İçinde şarkı olan flash belleği takıp şarkı açtığımda son sesi açıkken bile bana 1100w denilince akla gelen ses gücünü vermiyor gibi geliyor yoksa benim beklentilerim mi çok bilemedim. Bir diğer sıkıntım bu ses sistemimi bilgisayara optik kablo ile bağlıyorum. Araştırdığım kadarıyla şuan ki en iyi ses çıkış bağlantısı bu. Fakat bilgisayardan şarkı açtığımda sadece 2+1 hoparlör etkin olup 5 hoparlöre bu sesi paylaştırıyor buda sesi iyice öldürüyor. Halbuki direk muzik setimden açınca pcden aldığım sesten daha fazlasını alıyorum. Anfide 30 levellik ses yukseltme var birde bilgisayarda da ses acma mevcut ben hepsini son ses açtığımda aldığım ses flash bellekten aldığım sese anca yetişebilir. Direk sinema sisteminden yada bilgisayardan son ses şarkı açtığımda seste bozulma cizirti hiç yok çok net. Ses kartım yok on board kullanıyorum. Ana kartimda HDMI - DVI - Optik gibisinden bir çok çıkış mevcut. Bu konuda bana yardım ederseniz cok sevinirim.

Üst Alt