bilgisayar takılması

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
toshiba a500 1 dn modeli

2009 da aldım hala kullanıyorum çok takılmaya başladı artık bıktırdı bazen günde 1 / 2 kere bazen 2 saaaate 10 kere takılıp donuyor

bugün sabahtan beri 10 kere oldu dondu takıldı
11 sene olmuş artık. HDD değiştir. Büyük ihtimalle HDD bozulmuştur artık. HDD taraması yaptır. Tamirciye götür içini açtır temizlesinler. Antivirüs ile sistemi tarat. Hiç sistemine bakım yaptın mı?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
11 sene olmuş artık. HDD değiştir. Büyük ihtimalle HDD bozulmuştur artık. HDD taraması yaptır. Tamirciye götür içini açtır temizlesinler. Antivirüs ile sistemi tarat. Hiç sistemine bakım yaptın mı?

batarya alınacak 150 tl cd rom alınacak 100 tl

senin dedikleriniz ne kadar tutar fiyat

bu özelliklere uygun eşit yeni bilgisayar düşünüyorum ne model marka önerirsiniz

oyun oynamam intenette gezinmek facebok v bunun gibi işler için

ama borsa programı kullanıyorum 1 gb yer kaplar en fazla
Mesaj birleştirildi:

Benim bilgisayar HDD 320 GB imiş yeni alınsa 1 TB alsaz nasıl olur

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Şu devirde orta seviye sıfır sistem almak için 4000 5000 lirayı gözden çıkarman gerekiyor. Özellikle laptoplarda bu fiyat daha yukarılara çıkıyor. Ben kendime oldukça uygun fiyata 2. El masaüstü kasa toplattım ve şu anda bütün oyunları sorunsuz çalıştırıyor. O yüzden bence alacaksan benim gibi ikinci el sistem al kendine. Yoksa şu anda sıfır bilgisayar çok zor alırsın.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Şu devirde orta seviye sıfır sistem almak için 4000 5000 lirayı gözden çıkarman gerekiyor. Özellikle laptoplarda bu fiyat daha yukarılara çıkıyor. Ben kendime oldukça uygun fiyata 2. El masaüstü kasa toplattım ve şu anda bütün oyunları sorunsuz çalıştırıyor. O yüzden bence alacaksan benim gibi ikinci el sistem al kendine. Yoksa şu anda sıfır bilgisayar çok zor alırsın.

2700 / 3500 arsında onlarca bilgisayar satılıyor onlar benim işimi görmez mi

PALA.

PALA.

Üye
Oyun oynamayacaksanız ve laptop istiyorsanız 2820 liraya bu ürünü araştırabilirsiniz, benim ürün hakkında bilgim yok.

i3 işlemci (10.nesil), 4 gb Ram, 1 tb hdd, ekran kartı yok (paylaşımlı), windows yüklü değil, yüklemeniz gerekir. Ekranı full HD
Bu arada biraz araştırdım;
Bu cihaza ileride m.2 ssd takılabiliyor, Ram de yükseltilebiliyor ancak kasayı açmak biraz zor, sağlam yapmışlar. Tabiki bunlar ek masraf demek...
Ekran kartı yok dedik ama GTA V gibi oyunları 30 fps de oynayanlar varmış. Yani şu birkaç yıldaki çoğu oyunu da oynatabilir, intel güzel iş çıkartmış.
Ram ve ssd takviyesi için en az +500 lira daha gözden çıkartmanız gerekir... Yani takviye oldumu 3,5 bin lirayı bulur.

Son düzenleme:
  • Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Oyun oynamayacaksanız ve laptop istiyorsanız 2820 liraya bu ürünü araştırabilirsiniz, benim ürün hakkında bilgim yok.

i3 işlemci (10.nesil), 4 gb Ram, 1 tb hdd, ekran kartı yok (paylaşımlı), windows yüklü değil, yüklemeniz gerekir. Ekranı full HD
Bu arada biraz araştırdım;
Bu cihaza ileride m.2 ssd takılabiliyor, Ram de yükseltilebiliyor ancak kasayı açmak biraz zor, sağlam yapmışlar. Tabiki bunlar ek masraf demek...
Ekran kartı yok dedik ama GTA V gibi oyunları 30 fps de oynayanlar varmış. Yani şu birkaç yıldaki çoğu oyunu da oynatabilir, intel güzel iş çıkartmış.
Ram ve ssd takviyesi için en az +500 lira daha gözden çıkartmanız gerekir... Yani takviye oldumu 3,5 bin lirayı bulur.

3500 tl masraf mı gerekecek yani

3500 eğer buna masraf yapacağıma yeni 4000 tl bilgisayar almak mantıklı
Mesaj birleştirildi:

toshiba a500 1dn benim bilgisayrın disk kapasitesi 320 gb yazıyor

senin verdiğin linkte bilgisayar disk kapasitesi 1 tb yazıyor
Mesaj birleştirildi:

bugün sabahtan beri 25 kez dondu takıldı kalıyor

2 / 5 dk sonra kendi kendine düzeliyor video izlemiyorum sadece internette geziniyorum

bilgisayar dolumu bakarmısınız ondan olurmu dolu değil gibi

Mesaj birleştirildi:

virüs taraması yapıyorum ondada bişey çıkmıyor

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
4000 TL paran varsa iyi bir masaüstü bilgisayar alırsın.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
PALA.

PALA.

Üye
3500 eğer buna masraf yapacağıma yeni 4000 tl bilgisayar almak mantıklı
Keyfiniz bilir. Bu zamanda 10. nesil işlemcili cihazı 2820 liraya bulmak zordur. M.2 ssd ve Ram takviyesi yapılırsa çok iyi olur, kesenin ağazını açın malum borsa ile uğraşıyorsunuz, ortalığın halini biliyorsunuz. Ayrıca ben size bir öneride bulundum, araştırıp karar kılmak size kalmış...
Ben bu cihazı üstün körü inceledim, fiyatına göre özellikleri güzel ama internet üzerinde araştırma yaparak, kafanızdaki soru işaretlerini aşabilirsiniz...
+4 gb ram 150 lira civarı, yine +8gb ram 300 lira civarı. M.2 nvme SSD ler 250 gb lıklar 400 liralardan başlıyor...

Af edersiniz ama M.2 nvme SSD olan bir cihaz normalden en az +1000 lira daha pahallıdır, siz 3500 liraya bu özellikleri almayı bırakın bulmazsınız.
Hem 250 gb ssd hem 1 tb hdd olacak, ram 8-12 gb olacak hemde 10. nesil işlemci olacak... Marketlere gelen çöp laptoplar bile 2000 lira ve içi boş.

Son düzenleme:
  • Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Keyfiniz bilir. Bu zamanda 10. nesil işlemcili cihazı 2820 liraya bulmak zordur. M.2 ssd ve Ram takviyesi yapılırsa çok iyi olur, kesenin ağazını açın malum borsa ile uğraşıyorsunuz, ortalığın halini biliyorsunuz. Ayrıca ben size bir öneride bulundum, araştırıp karar kılmak size kalmış...
Ben bu cihazı üstün körü inceledim, fiyatına göre özellikleri güzel ama internet üzerinde araştırma yaparak, kafanızdaki soru işaretlerini aşabilirsiniz...
+4 gb ram 150 lira civarı, yine +8gb ram 300 lira civarı. M.2 nvme SSD ler 250 gb lıklar 400 liralardan başlıyor...

Af edersiniz ama M.2 nvme SSD olan bir cihaz normalden en az +1000 lira daha pahallıdır, siz 3500 liraya bu özellikleri almayı bırakın bulmazsınız.
Hem 250 gb ssd hem 1 tb hdd olacak, ram 8-12 gb olacak hemde 10. nesil işlemci olacak... Marketlere gelen çöp laptoplar bile 2000 lira ve içi boş.

siz benim bilgisayara mı bunları takın diyorsunuz yoksa verdiğiniz linkte ki bilgisayaramı takın diyorsunuz onu anlamadım

PALA.

PALA.

Üye
siz benim bilgisayara mı bunları takın diyorsunuz yoksa verdiğiniz linkte ki bilgisayaramı takın diyorsunuz onu anlamadım
Yahu kardeşim senin bilgisayar antika, nasıl ona bağladın bilmiyorum :hmmm Yeni bilgisayarın performansını yükseltmek için ram ve ssd takviyesi...

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
tamam teşekkürler anladım
Şu tip olanlarıda var ama içinde sadece ssd var ve içindeki ssdnin özellikleri hakkında bilgi yok, eğer sata slotuna takılıysa ileride hdd takmak için mecbur optik sürücüyü sökmen gerekir yani dvd yi. O yüzden diyorum iyi araştır, soruştur, sonra madur olma, böyle şeyleri aldıktan sonra dönüşü olmaz.
8 gb ram 256 gb ssd var. Hdd yok. 3420 lira yani 1tb hdd li 4gb ramli olandan 600 lira daha pahallı.
Mesaj birleştirildi:

Neyse siz mesajlarımı tekrar okuyup, iktisadınızı yapın benim bu konuda size tavsiyelerim bu kadar.

Son düzenleme:

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
merhabalar bilgisayarın servisini aradım

bilgisayarım ram 4 gb desteklediği için ram üst gb ram takılamaz dedi

240 gb ssd 500 tl

termal macun temizlik 100 tl

bilgisayarın batarya ölü 200 tl onun için

toplam 800 tl vermeye değer mi

fazla mı fiyatı

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
SSD değil bir tane iş görecek harddisk al yeter sana. Eski bilgisayar için boşuna ssd yi 500 lira para verme.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Sizin yapacağınız en iyi şey yeni cihaz satın almak görünüyor.
Ayrıca borsacı olacaksınız piyasayı daha iyi analiz etmeniz gerekir, eski cihazlar sata bağlantıdır ve 286 liralık ssd fazla fazla iş görür. 500 nedir ?
Eski cihaza yapılacak en iyi şey ssd takviyesidir ama öyle 800 lira masraf çıkacaksa üstüne 2 bin daha ekleyip yeni cihaz alırsınız, mantıklısı budur.

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Sizin yapacağınız en iyi şey yeni cihaz satın almak görünüyor.
Ayrıca borsacı olacaksınız piyasayı daha iyi analiz etmeniz gerekir, eski cihazlar sata bağlantıdır ve 286 liralık ssd fazla fazla iş görür. 500 nedir ?
Eski cihaza yapılacak en iyi şey ssd takviyesidir ama öyle 800 lira masraf çıkacaksa üstüne 2 bin daha ekleyip yeni cihaz alırsınız, mantıklısı budur.

dediğiniz doğru 800 çok geldi banada

batarya ölü + temizlik macun termal + ssd +

ver 2500 daha iyi yeni blgisayar al en mantıklsı bu zaten

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt