bilgisayar takılması

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
dediğiniz doğru 800 çok geldi banada

batarya ölü + temizlik macun termal + ssd +

ver 2500 daha iyi yeni blgisayar al en mantıklsı bu zaten
Ee yarın başka arıza çıkacak yeni bir cihaz al bir on yıl kafan rahat kullan...

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Ee yarın başka arıza çıkacak yeni bir cihaz al bir on yıl kafan rahat kullan...

eğer kendim temizleyebilsem + ssd takıp çıkarmayı becerebilsem 400 tl işi hallerim anlamıyroum

zaten 12 taksitle alınabiliyor
Mesaj birleştirildi:

işlemci olarak intel mi amd daha iyi

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Daha yüksek depolama için HDD alman bence daha mantıklı olur.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Daha yüksek depolama için HDD alman bence daha mantıklı olur.
Hocam orasına katılıyorum. 500 liraya 2 TB HDD alabiliyorsun. Ben öyle yaptım. 256 gb Ssd + 1Tb hdd (eski) öyle kullanıyorum.

Ayrıca Depolama bileşenlerini şimdiden al derim arkadaşa fiyatlar artıyor . Ssd al , hdd al kullan. Sistem değiştireceğin vakit almazsın. Tak sök yaparsın olur biter.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
batarya alınacak 150 tl cd rom alınacak 100 tl

senin dedikleriniz ne kadar tutar fiyat

bu özelliklere uygun eşit yeni bilgisayar düşünüyorum ne model marka önerirsiniz

oyun oynamam intenette gezinmek facebok v bunun gibi işler için

ama borsa programı kullanıyorum 1 gb yer kaplar en fazla
Mesaj birleştirildi:

Benim bilgisayar HDD 320 GB imiş yeni alınsa 1 TB alsaz nasıl olur
200 mb hıza kadar çıkabiliyor lakin tepki süresi yine yavaş. 2 TB HDD 500 lira civarı . Ssd + HDD almayı düşün . Sistemi değiştirmek istediğinde yeni sisteme tak. Bilgisayarın depolama bileşenlerinden zarar etmezsin.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sizin yapacağınız en iyi şey yeni cihaz satın almak görünüyor.
Ayrıca borsacı olacaksınız piyasayı daha iyi analiz etmeniz gerekir, eski cihazlar sata bağlantıdır ve 286 liralık ssd fazla fazla iş görür. 500 nedir ?
Eski cihaza yapılacak en iyi şey ssd takviyesidir ama öyle 800 lira masraf çıkacaksa üstüne 2 bin daha ekleyip yeni cihaz alırsınız, mantıklısı budur.
Bu SSD ' nin incelemesi için Crucial BX500 240gb Ssd İnceleme

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve derya1978
PALA.

PALA.

Üye
eğer kendim temizleyebilsem + ssd takıp çıkarmayı becerebilsem 400 tl işi hallerim anlamıyroum

zaten 12 taksitle alınabiliyor
Mesaj birleştirildi:

işlemci olarak intel mi amd daha iyi
Eğer yapamam diyorsanız, baştan vazgeçin işlemci değişimi daha da zor. Yeni cihaz almanız taraftarıyım.
2 TB HDD 500 lira civarı
Yanlışın var kardeşim 2.5 inç 2 tb hdd parasına 1 tb ssd alınabilir ikiside 700-800 lira civarıdır.
Performans kavramına depolama olarak bakmak, bu konunun dışında tutulmalı, burada hızlanmayı konuşuyoruz.

Ben yapılması gerekeni daha önce söylemiştim. Böyle cihazlar kullanılacaksa 20 liralık aparat ile dvd yerine mevcut hdd takılır, boş kalan yerede ssd takılır. Böylece hem eski diskimizi değerlendirmiş oluyoruz ki, konu sahibinin 320gb hdd si var hemde hız sağlanmış oluyor. İşlemde 300 lirayı geçmiyor.
Açık konuşmak gerekirse konu sahibine 120 gb bir ssd bile yeter 180-190 liraya bile sistemi hızlandırmak mümkün, mevcut hdd ise depo olur...

Ama benim kendi görüşüm yeni cihaz alınmasından yana uzun vadede karlı çıkarsınız.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Eğer yapamam diyorsanız, baştan vazgeçin işlemci değişimi daha da zor. Yeni cihaz almanız taraftarıyım.

Yanlışın var kardeşim 2.5 inç 2 tb hdd parasına 1 tb ssd alınabilir ikiside 700-800 lira civarıdır.
Performans kavramına depolama olarak bakmak, bu konunun dışında tutulmalı, burada hızlanmayı konuşuyoruz.

Ben yapılması gerekeni daha önce söylemiştim. Böyle cihazlar kullanılacaksa 20 liralık aparat ile dvd yerine mevcut hdd takılır, boş kalan yerede ssd takılır. Böylece hem eski diskimizi değerlendirmiş oluyoruz ki, konu sahibinin 320gb hdd si var hemde hız sağlanmış oluyor. İşlemde 300 lirayı geçmiyor.
Açık konuşmak gerekirse konu sahibine 120 gb bir ssd bile yeter 180-190 liraya bile sistemi hızlandırmak mümkün, mevcut hdd ise depo olur...

Ama benim kendi görüşüm yeni cihaz alınmasından yana uzun vadede karlı çıkarsınız.

bu benim bilgisayar gittiği götürdüğü yere kadar kullanırım

o zman bilgisayar alırım

yardımlarınız için teşekkür ediyorum hepinizden .

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Ben şu fiyatları yanlış hatırlıyorum o zaman.

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
s.a arkadaşlar bilgisayar artık iyice takılmaya başladı ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz deli olacam günde 50 kere takılıyor artık

Nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

Nvıdıa Windows kernel mode driver version 342.01 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İmkanın varsa hiç uğraşma yeni bir bilgisayar al imkanın yoksa windows xp kur. Uyumsuz sürücü hatasından kaynaklanıyor o problem. Benim laptoptada da oluyordu. Windows 7 yüklediğim zaman sürücü yanıt vermeyi kesti sorunu çıkarıyordu. Bende xp kullanıyordum. O problemi kullandığın sistem ile uyumlu olmayan sürücüden dolayı kaynaklanıyor. Uyumlu sürücü yok sanırım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
İmkanın varsa hiç uğraşma yeni bir bilgisayar al imkanın yoksa windows xp kur. Uyumsuz sürücü hatasından kaynaklanıyor o problem. Benim laptoptada da oluyordu. Windows 7 yüklediğim zaman sürücü yanıt vermeyi kesti sorunu çıkarıyordu. Bende xp kullanıyordum. O problemi kullandığın sistem ile uyumlu olmayan sürücüden dolayı kaynaklanıyor. Uyumlu sürücü yok sanırım.

yeni bilgisayarlarda da bu hata olmuyor mu

yada ndvıda gt 230m eksi sürücü yüklersem de olurmu

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
yeni bilgisayarlarda da bu hata olmuyor mu

yada ndvıda gt 230m eksi sürücü yüklersem de olurmu
O konuda birşey diyemem ben. Ama benim laptopta da da aynı sorun oluyordu. Windows Xp kurup kullanıyordum. Ekran kartı çok eski olduğu için uyumsuz sürücüden kaynaklı bu hatayı alıyorsun. Güncel bilgisayarlarda böyle problem yaşamazsın. Benim şu anda kullandığım bilgisayar var yeni aldım sorun yok.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
s.a arkadaşlar bilgisayar artık iyice takılmaya başladı ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz deli olacam günde 50 kere takılıyor artık

Nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

Nvıdıa Windows kernel mode driver version 342.01 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.
formatın yolları taşlı : ) çak formatı bak yoluna evlat : )

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
ndıvıda 337,88 eski sürümü yükledim bakalım fark edecekmi

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Formatla alakası yok ekran kartı sürücüsü uyumsuz. Varsa imkanı yeni bilgisayar alsın.
Hangi Microsoft © Windows işletim sistemi sizin ekran kartınıza destek veriyorsa onu kurmalısınız. Eğer ekran kartınız güncel bir Microsoft © yazılımı desteklemiyorsa yeni bir donanım edinmeniz gerekebilir.
Satıcınızdan her zaman orijinal Microsoft © yazılımı isteyin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hangi Microsoft © Windows işletim sistemi sizin ekran kartınıza destek veriyorsa onu kurmalısınız. Eğer ekran kartınız güncel bir Microsoft © yazılımı desteklemiyorsa yeni bir donanım edinmeniz gerekebilir.
Satıcınızdan her zaman orijinal Microsoft © yazılımı isteyin.
Bende onu söyledim zaten. sürücüler uyumsuz.

• Beğen
Tepkiler: derya1978 ve gonyalı
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
12 senelik bilgisayar satıcısı mı kalır

artık toshiba bilgisayar da üretmiyor

servisi var ona sormak lazım
Toshiba Co. bünyesi dahilindeki Notebook Computer operasyonları Dynabook Inc. bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir. ancak kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda Dynabook © Resmi web sitesinde destek talepleri karşılık bulamamıştır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt