Ben devleti çözemedim

Sponsorlu Bağlantılar

garb02

Üye
    Konu Sahibi
Ben devleti çözemedim
Bizim zamanımızda Öss üniversite tek giriş vardı.

2000 yılının sonlarında devlet yasa çıkardılar E.M.L İ.H.L plus F. lisesi ve A. Liselere puanları okul tarafından puanları veriliyordu çok güzel bir şey

2 yıllık üniversite 140 puan otomatik cepte çocuklar üniversiteye girebiliyordu 0 çekse bile.

Şimdi 2019 sınav takvime bakıyoruz medya şu kadar 0 çekti diyor ! Devlet 2 yıllık geçiş hakkını kaldırdı eğitim sistemi 80 yılından beri kötü yani benim doğduğumdan beri

2017 yılında devlet yeni yasa çıkardı. Suriye'lilere 4 yıllık sınavsız geçiş hakkı veriliyor. Bizim çocuklar 0 çekiyor neresi adalet bunun ! Onca medya şu kadar kişi girdi bilmiyorum şu an puan kaçla 2 yıllık giriliyor bilmiyorum ama; o kadar kişi 0 çıktı diye bangır bangır reklam ediyor.

Devleti niye anlamıyorum 2000 yılından sonrası o geçiş hakkı neden kaldırıldı ? Benim şu kadama takıldı: 2 yıllık kalkma sebebi asker ocağında herkes askere gitmek istemediğinden olayı mı kaldırıldı. Benim dönemde bile tecil ettirme hakkı vardı. Böyle bir şey varsa devletin aklında saçma düşünceye kapıldılar.

Eğitim sistemi çok kötü Reform gelmesi lazım ! bu çözüm değil müfredatlar değişmeler.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Üniversite mezunu boş kalınca kimse girmesin politikası başladı .

Baydırman

Baydırman

Moderator
Bildiğim kadarıyla 150 puan olmadan girilmiyor. Direk geçiş hakkı da var diye biliyorum son 2-3 senede kalkmadıysa. Tecil de ettirilebiliyor diye biliyorum.

garb02

Üye
    Konu Sahibi
Yarın birgün başka parti gelip yine limon sıkacak eğitime müfredatlar vs vs. Benim çocuğum yok o bakımdan şanslıyım kaygım yok.
2000 sonrası milli eğitim bakanı limon sıkanlar:
Hüseyin Çelik, nimet baş, ismet yılmaz, nimet, Nabi Avcı, ziya selçuk kaç bakan oturdu. bi halta yaramadılar.

Dediğim gibi ali veli gelir o'nu çıkarır müfredatı plugin yapar saçma sapan. Bu bakanları hepsini getirsem Matematik'ten 75 işlemli sorular sorsam toplama bilemeyecekler. Çünkü kendileri de bilemeyecekler hesap makinesıyle telefonla toplarlar hepsini

Haberler de okudum. Amerika, almanya,Fransa, eğitim sistemi iyi olduğunu öğrendim twitter'dan

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aynen Ben Rahattım Valla Millet Üni Sınavına Geçişte Heyecanlıydı Ben Koymuştum Gözüne Rahat Rahat Girdim Kaldım :D Sonrada Yatay Geçiş Hakkımı Kullandım :D Her Sene Birini Atıyorlar Birşeyleri Değiştiriyor ve Sonuç Ortada Lys Sbs Bilmem Ne Şaçma Sapan Şeyler.

yancık çınkası

Üye
Suriyelilere sınavsız geçiş var ama şöyle yağdaylar ortaya çıkabiliyor: Suriye'den ülkemize geçiş yapan talebe kendi ülkesinde 3. sınıfa geçebilecek vaziyetteyken Türkiye'de önce Türkçe hazırlık okuyup arkasından 1. sınıftan itibaren dersleri alabiliyor. Yani kendi ülkesinde devam edebilse 2 yılda birdemi bitirme ihtimali varken Türkiye'de 5 yılda bitirme ihtimali olabiliyor.

• Beğenmedim
Tepkiler: DarkredBlue61

Üst Alt