Baykuş almak istiyorum besleyen varsa yardımcı olabilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ea55trwof

ea55trwof

Üye
    Konu Sahibi
Baykuş almak istiyorum besleyen varsa yardımcı olabilir mi?
merhaba arkadaşlar.öncelikle yavru bir baykuş alıp beslemek ve kendime alıştırmak istiyorum.besleyen arkadaşlara birkaç sorum olacak.
1-bu hayvan ne yer ne içer yani ne ile besleyeceğiz?
2-ev içinde bakılabilir mi?( uğultuya benzer sesler felan çıkartır mı gece?)
3-maliyeti (yavru ve özel cins olmayan) ne kadara patlar?
4-samsun içi satan varsa görüşebilirim ( özellikle yavru arıyorum)

şimdiden teşekkürler.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Baykuşlar canlı fare yer

ebuş...

ebuş...

Üye
baykuş beslemeni tavsiye etmem bir sürü problemle karşılaşırsın :D

kemirgen kurbağa böcek filan yiyiyolar ama türkiyede canlı yem bulmak çok zor ...

gündüzleri uyur uyur, tam sen yatarsın evin içinde UUUU UUUU diye sesler başlar :D

ayrıca baykuş evcil bi hayan değil evcilleştirmekse imkansız gibi bişey ... avlanması evde beslenmesi yasak biri şikayet ederse hem hayvanı alırlar elinden hemde ceza keserler

kıyma filan veriliyomuş belki ozaman az bi derece evcilleşme şansı var ama hayvana eziyetten baska bişey olmaz ilerde salmak istersin ozaman beslenemez filan hemen ölür :(

dediğim gibi aldığına pişman olursun ama...evde beslemenin yasak olması, yem sorunu, geceleyin çıkardığı seslere katlanıp illaki alıcam diyosan yiyeceğini dan temin edebilirsin yavru pinky ler satılıyo ama baykus yılanlar gibi 7-10 günde bir pinky yemiyodur heralde günlük besleniyo olsa gerek ...

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
baykuş beslenir mi abi ya .)

cargo3230

cargo3230

Üye
TİMSAH BESLE DAHA KOLAY HEM BELKİ EVCİLLEŞİR :ehe:ehe:ehe

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
haydaravısyon ve ebuş... un dediği gibi kemirgen küçük hayvanlarla beslenirler dolayısıyla dışkılarıda rahatsız edici şekilde çok pis koku yapar

ucanpanda

ucanpanda

Üye
merhaba arkadaşlar.öncelikle yavru bir baykuş alıp beslemek ve kendime alıştırmak istiyorum.besleyen arkadaşlara birkaç sorum olacak.

şimdiden teşekkürler.

1-kuşun ne yediği alacağınız cinse göre değişir...ishakkuşu cinsi 19 cm boyunda olur yani yediği bişey tutmaz, ama puhu cinsi ise 60 ila 70 cm arası değişebiliyor,büyük kuştur ve günde 100-200 gram etle doyuramazsınız...
2-ev içinde bakılabilir fakat bu sizin yanlız veya ailenizle oturmanıza göre değişir...Bazı baykuşlar yumurtlama döneminde çok agresif olurlar..çocuk vs. akrabalarınızın bu zamanlarda yanlarına yaklaşmasını emin olun istemezsiniz...
3-fiyatı hakkında bilgi verebilecek birini zannetmiyorum ki bu hayvanların satışını yapan yerler bir elin parmak sayısını geçmez...

ben ishakkuşu cinsi baykuşa baya bi süre baktım güvercin kadar bir boyutu var tahmin edersiniz...insan oğluna hemen hemen en yakın baykuşlardan bir tanesidir...
ama unutmamak lazım baktığınız hayvan sonuçta yırtıcı bir hayvan...%80 ehlileştiğini duydum....

ses konusunda baykuşların gözlerini tamamen kapattığı bir kafa bandı var...bunu takınca hayvan tamamen susuyor...
benim size bahsettiğim ishakkuşu cinsi normalde böcekle beslenen bi cins ama küçük parçalanmış şekilde et verebilirisiniz...

calkali07

Üye
Baykuş beslemek istiyorsan belli bir miktar parayı düzenli olarak gözden çıkarmalısın.

serinaga

serinaga

Üye
Dayı başka kuş mu bulamadın yaw ? BİZİM ORALARDA UĞURSUZLUK getirir derler, sevimsiz bi yaratık zati ve garip garip sesler çıkarır ...

----------Eklendi @ 22:31:07 ---------- Yazıldı @ 22:28:59 ----------

Yaw get bi ördek al olsun bitsin :)

668001

Üye

şimdiden teşekkürler.

Arkadasim bbenim elimde 6 adet peçeli baykus var yavrular fiyati gorusuruz 05433786893 ara beni satilik baykus fiyat uygun netteki ucuk fiyatlar degill gercekci arayin elden veya otobusle nasil isterseniz teslimat o sekilde 05433786893

mucahitherken

mucahitherken

Üye
Yaw bi get.Baykuş alıp napcan?Al sevimli bi muhabbet kuşu.Hem bakımı zor da değil:)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
Adamın zevkinden sizene yav ister baykuş besler ister ayı besler :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Silinen Üye 2609052
.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
hem bende zebra alcam hafta sonu:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Baykuş ölüm habercisi diye betimlenir edebiyatta bile öyle geçer. Uğursuz olduğu söylenir:)

Bluetoooth

Bluetoooth

Üye
Dayı başka kuş mu bulamadın yaw ? BİZİM ORALARDA UĞURSUZLUK getirir derler, sevimsiz bi yaratık zati ve garip garip sesler çıkarır ...

----------Eklendi @ 22:31:07 ---------- Yazıldı @ 22:28:59 ----------

Yaw get bi ördek al olsun bitsin :)

yoo bence çok sevimli :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2609052
aleranol

aleranol

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2609052
benighted

benighted

Üye
bak kafama takildi ben de mi alip beslesem bu aralar evde yapayalniz kaliyorum arkadas olabilir.

- - - Eklendi - - -

ek:bu hayvan iguana ya saldirir mi ki acaba.

turaniaCCC

turaniaCCC

Üye
eğer bakabileceksen her sıkıntısına katlanacaksan her hayvanı besliyebilirsin. Ama Unutma evcil hayvanda çocuk gibidir sürekli ilgi ister.gerçi seninki pek evcil değil ama.

tyc06

tyc06

Üye
bu konuyu bende cok arastırmıstım
white owl yada snow owl cinsine bak bence bikac yerde görmüstüm satılık oldugunu ve evde besleyenler varmıs...
puhu kusunu evde beslemek imkansız gibi cok büyük ve cok sesli bi hayvan olarak biliyorum
alacagın baykus yurt dısından alırsan eger bi bakıma evciller aslında et ile rahatca doyurabilirsin bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt