Tavsiye Batarya tavsiyesi...

Sponsorlu Bağlantılar

arslan3332

arslan3332

Üye
    Konu Sahibi
Batarya tavsiyesi...
Slm herkese benim telefonun bataryası biraz şişti ama önemli performans kaybı yok güzel çalışıyor sormak istediğim konu batarya kaplamasında biriken havayı risksiz şekilde tahliye edebilirmiyim batarya işleri ciddi olduğunu biliyorum o yüzden bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim telefon eski olduğu için yeni bataryalar şuan ki orjinalinden fazla performans vermeyeceğini biliyorum hatta piyasada çok fazla çakma ürün var onlardan takıp başıma iş açmakta istemiyorum olmazsa deji marka batarya almayı düşünüyorum bu marka hakkında da bilgi tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim

PALA.

PALA.

Üye
Her batarya bir olmuyor, bazılarında o hava tahliye ediliyor ama hücreler değmeden sadece şişkinliğin tepe noktasına çok minik delik açıyorlar ve hava iniyor ama tavsiye etmiyorum kullanımı çok riskli olur, hiçbirşey candan önemli değil...

Deji bataryanın ise her çıkarttığı batarya bir değil.
Kimisi orjinalden farksızken, kimiside bir tık üstü /altı olabiliyor...
Firma %15 daha fazla gittiğini söylüyor ama bu her zaman böyle değil tam terside olabiliyor...
Bu yıl galaxi j7 için bir tane deji batarya aldım. Ama orjinalden 1-2 tık düşük performansı var yani %85 var yok...
İade etmedim, çünkü piyasanın en iyi bataryası bence. Sağlam ve kolay kolay şişmez.
Diğer muadillerinden kat kat daha iyi. Fiyatıda oldukça uygun. Tek kötü yanı bazı modellerde beklenen performans alınamıyor.

C6-01 de 4 yıl civarı oldu kullanıyorum, herhangi bir sorun yok. Şişme yok...
Bu batarya normal kullanımda uzun gidiyor ama aşırı yüklendimi çabuk bitiyor.
Orjinalden iyi ama zamanla performans düşüyor ben ilk 6 ay inanmansı güç ama seyrek kullanımda 9 günü gördüm.
Şuan yoğun kullanıyorum günde 2 defa şarj ediyorum :)
Orjinali 1050 mah iken deji 1600 mah idi. Farkı zaten buradan anlıyoruz...

Telefonunuz için deji batarya varsa internetten araştırın, yakın tarihte alıp memnun olan varsa alın, memnun kalmazsanız iade edersiniz. Zaten 1 ay sonra kendini belli ediyor, piyasanın en iyi yan sanayi ürünü bence.
Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur...

• Beğen
Tepkiler: Symbianist ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
    Konu Sahibi
Çok açıklayıcı ve güzel cevap olmuş tam olarak aradığım yanıtları aldım batarya performansını beğensemde telefon ısındığında şişlik gerilme yapıyor dediğin gibi riske atmaya değmez telefon neredeyse 5.senesinde sony z3 hakkını vermek lazım batarya kalitesi üst düzey telefon sağlamlığıda güzel internette deji yorumları iyi ağırlıklı alıp deneyeyim orjinal batarya performans değerlerini kaydettim bakalım nasıl performans verecek çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA.
Symbianist

Symbianist

Üye
Lityum bataryalarla epey haşır neşir oldum. Kesinlikle oyle delme vs gibi seyler yapmayın. Bir sure sonra o delikten kimyasal sizarsa telefonu mahveder. Havasini alip kapatirsiniz deliği ama yine de aslinda batarya size benim kimyasal yapim bozuluyor ve kararsizlasiyorum patlama riskim de var diyor.

Dejiyi en son 5 sene kadar önce samsung s4 te kullanmıştım idare ederdi. Herhalde yan sanayide en cok ismi bilinen de odur.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
    Konu Sahibi
Lityum bataryalarla epey haşır neşir oldum. Kesinlikle oyle delme vs gibi seyler yapmayın. Bir sure sonra o delikten kimyasal sizarsa telefonu mahveder. Havasini alip kapatirsiniz deliği ama yine de aslinda batarya size benim kimyasal yapim bozuluyor ve kararsizlasiyorum patlama riskim de var diyor.

Dejiyi en son 5 sene kadar önce samsung s4 te kullanmıştım idare ederdi. Herhalde yan sanayide en cok ismi bilinen de odur.
Doğru diyorsun konu batarya olunca hiç riske girmemek en mantıklısı telefon konusunda eskisi gibi seçici olmadığım için gittiği yere kadar gitsin modundayım bunuda artık emekli etmem lazım ama hep erteliyorum bakalım müsait zamanda alternatif bulursam bu telefonda benden kurtulmuş olur :) cevabın için teşekkür ederim

Üst Alt