Baştan sona 5800 a özel c6 fw kurulum işlemi anlatımı resimli ve ayrıntılı %0 hata !

Sponsorlu Bağlantılar

Rich4arD

Rich4arD

Üye
    Konu Sahibi
Baştan sona 5800 a özel c6 fw kurulum işlemi anlatımı resimli ve ayrıntılı %0 hata !

Düşündüm taşındım ve sonunda güzel bir anlatım yapmaya karar verdim :oke:
Benim burda yapacağım tek şey anlatım yapmak olucaktır ve linkleride forumdaki konulardan alıntı yapabilirim :hmmm İlk öncelikle bize gerekli olan programları indirelim ondan tüm ayrıntıları size anlatıcam ve göstericem .
Ben işleme başlamadan önce verdiğim tüm linkleri indirin sadece tüm gerekli araç gereçleri indirin sonra işimize başlayalım :oke:

Jaf Programı ve Ogm jaf pkey emulator v3 >> İNDİR

NOT : LinkLer alıntıdır .. sadece ogm jaf pkey emulator v3 bana aittir !!

Ben burda sadece anlatım yapıyorum mod hack paylaşmıyorum Nokia c6 nın 5800 için çıkarılmış fw sini nasıl yapacağınızı anlatıyorum çünkü benden bi kaç arkadaş böyle bi konu açmamı istedi bende güzel bi konu hazirlicam anlatıcam dedim . Çünkü en çok takılan nokta bu diğer bütün işlemler forumda mevcut zaten :evet:

İlk oLarak teLefonunuzu kapatın . Bütün programları indirdikten sonra jaf programını kuruyoruz ve jaf programı v1.95.65 yamasından çıkan kurulumu okuyup aynını yapıyorsunuz ! Ondan sonra indirmiş olduğumuz c6 fw dosyalarını hem buraya >> C:\Program Files\Common Files\Nokia\Data Package\Products\RM-356
hemde buraya >> C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 kopyalayın .
Eğer böyle klasörler yoksa siz kendiniz oluşturun .
Sonra telefonu usb kablosu ile kasaya takın . Bundan sonrasını 10 numara resimli anlatım ile devam edecektir .. :oke:

İşiniz bittikten sonra teLefona bi hard format atmanız yeterLidir ! GerekLidir :)
İşiniz bittikten sonra teLefonunuzu rahat rahat kuLLanabiLirsiniz :)
Bence 1o numara bi anLatım yaptım yani sizler için bu kadar uğraştım =) Teşekkürleri esirgemezsiniz herhalde :oke: Hak ettim diye düşünüyorum .d Halen yapamayanlar varsa çekinmeden yorum olarak atabilirler :) Elimden geleni yaparım :)

NOT (16.07.2011 - 02:04): Şunu söylemek zorundayım.Konumdaki görüntüler sizlere yardım amaçlı halaa durmakta.Onun dışında silinmiş linkler ile ilgili birşeyler yapamam.Çünkü bu konuyu kendi telefonumda çalışır durumda olduğunu görerek açtım ve şu anda artık 5800 kullanmıyorum.O nedenle test etme imkanım yok.Size yardım olacak tek şey zaten görüntüler ve yazdıklarım.Linkleri başka yerlerden bulabilirsiniz.İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: SakirtAbiler, Turkishdream90, elbar ve 236 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler.

mustafa

mustafa

Üye
ooo merak ede ede öğrenip konuyu hazırlamışsın helal olsun ellerine sağlık kardeşim ;)

MegaloManiaX

MegaloManiaX

Üye
Yanlız use ini kullanırsan C6 fwsinde telefon beyaz ekranda kalıyo ve kapanıyor. Use ini kullanmayacaksın.

Paylaşım için teşekkürler

Rich4arD

Rich4arD

Üye
    Konu Sahibi
:) Önemli değil :)

ooo merak ede ede öğrenip konuyu hazırlamışsın helal olsun ellerine sağlık kardeşim ;)
Yaptık işte bişeyler elimden geldiğinde açık hazırladım tüm ayrıntısını gösterdim anlattım :) Teşşekkür ederim kardeşim beğendiyseniz ne mutlu bana :)

--------------- Ekleme ---------------

Yanlız use ini kullanırsan C6 fwsinde telefon beyaz ekranda kalıyo ve kapanıyor. Use ini kullanmayacaksın.

Paylaşım için teşekkürler

Anlayamadım ? :)

MegaloManiaX

MegaloManiaX

Üye
:) Önemli değil :)

Yaptık işte bişeyler elimden geldiğinde açık hazırladım tüm ayrıntısını gösterdim anlattım :) Teşşekkür ederim kardeşim beğendiyseniz ne mutlu bana :)

--------------- Ekleme ---------------

Anlayamadım ? :)

C6 fwsini kendime bende use ini yi kullanarak atmıştım. Ama sonra çoğu kişi use ini kullandık tel beyaz ekranda kalıp kapanıyo demesi üzerine anlatımımı değişmiştim. Senin bu anlattığın yöntem normal fw atimi. C6 fwsini bu yolla atanlardan çok az kişinin teli çalıştı. Genelde bu yolla kimse fwyi kuramiyor. Istisnalar hariç. Sen ve ben gbi mesela. Oda product codedan kaynaklanıyor

Rich4arD

Rich4arD

Üye
    Konu Sahibi
C6 fwsini kendime bende use ini yi kullanarak atmıştım. Ama sonra çoğu kişi use ini kullandık tel beyaz ekranda kalıp kapanıyo demesi üzerine anlatımımı demiştim. Senin bu anlattığın yöntem normal fw atimi. C6 fwsini bu yolla atanlardan çok az kişinin teli çalıştı. Genelde bu yolla kimse fwyi kuramiyor. Istisnalar hariç. Sen ve ben gbi mesela. Oda product codedan kaynaklanıyor

bakalım o zaman kurabileceklermi kuramayacaklarmı :)

mustafa

mustafa

Üye
C6 fwsini kendime bende use ini yi kullanarak atmıştım. Ama sonra çoğu kişi use ini kullandık tel beyaz ekranda kalıp kapanıyo demesi üzerine anlatımımı demiştim. Senin bu anlattığın yöntem normal fw atimi. C6 fwsini bu yolla atanlardan çok az kişinin teli çalıştı. Genelde bu yolla kimse fwyi kuramiyor. Istisnalar hariç. Sen ve ben gbi mesela. Oda product codedan kaynaklanıyor

beyaz ekranda kalması programla win7 arasındaki bi sorundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum kardeşim. yüklerken bi kaç kere bende de beyaz ekranda kaldı ama kabloyu farklı bi usb ye takınca düzeliyor. sadece c6 yazılımı için değil diğer modlu yazılımlarda da oluyor bu.

furkan142

furkan142

Üye
Teşekkür ederim kardeşim :)

Progressivity

Progressivity

Üye
ya MegaloManiaX kardeşim ztn türkçe dilini entegre etmiş rofs2 dosyasına use ini kullanmaya ne gerek var

ayrıca şunu söylemek isterim neyin ne olduğunu tam bilmeyen kullanıcılar için şöyle bir not düşmek gerekir eğer flashlama işlemi için phonenix programını kullanıyorsanız ilgili fw dosyalarını C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 bu klasöre kopyalayınız ama JAF Emulator kullanıyorsanız ilgili fw içindeki dosyaları C:\Program Files\Common Files\Nokia\Data Package\Products\RM-356 atmanız yeterlidir. (Hatta hiç fw dosyalarını bu klasörlere atmaya bile gerek yok direk masaüstüne çıkarıp Emulatörde gereken dosyayı sorduğunda ilgili dosyayı masaüstünde gösterirsiniz ve böylece C: deki orjinal fw'yi de korumuş olursunuz)

De[M]oN*

De[M]oN*

Üye
Arkadaşım ben windows xp kullaniyorum use inini seçip 4-5 kez flashladım ama beyaz ekranda kalıyordu sonradan MegaloManiaX arkadasımız öneride bulundu use ini ni isaretlemeden yaptım ve sorun cozuldu yapamıyan arkadaşları use inini işaretlemeden yapsınlar... ):

21sacraments

21sacraments

Üye
teşekkürler süper anlatım olmuş :)

Ricochet

Ricochet

Üye
0 hata derken bizim bulduğumuz bazı hatalar var,mesela pin girerken yeşil tuş ışığı yanmaması gibi.bunda o sorun yokmu ?

erkanuzum

Üye
arkadaşlar hack işlemini yaparsak sertifika almaya gerek kalmıyormu yada telefonu hack yapmak ne işimize yarayacak

21sacraments

21sacraments

Üye
0 hata derken bizim bulduğumuz bazı hatalar var,mesela pin girerken yeşil tuş ışığı yanmaması gibi.bunda o sorun yokmu ?

bu pnht'den kaynaklanan bir sorun arkadaş ne yapabilirki ona??? paylaşımı ille kötülemek zorundamısınız sizin için yapılıyor bu paylaşımlar emeğe saygı lütfen

henes_42

henes_42

Üye
resimli açıklama güzel olmuş, arkadaşlar dikkatlice adım adım giderlerse sorunsuz kuracaklardır, lütfen aceleye getirmeden yapalım. teşekkürler

emr-erock

emr-erock

Üye
ne hack işlemi ya.Adammı Kandırıyorsun Sen Resmen Flash İşlemi Kardeşim.Sen O Fw Yi nasıl hack leDiğini anlatsana.

ozanazy

ozanazy

Üye
İlk resim açılmıyor haberin olsun

Üst Alt