Başkanın Açıklamaları 10.10.2012


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haltie

haltie

Üye
"EN ÇOK PARA KOYANYÖNETİMİZ"


BeşiktaşBaşkanı FikretOrman, NTVSpor'da siyah beyazlı kulübün geleceği ve planları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güntekin Onayve Rıdvan Dilmen'in katılımıyla gerçekleşen programda Başkan Orman, 1,5 saat süren programda kendisine yöneltilen sorular ile birlikte merak edilen konuları da kamuyoyuyla paylaştı.

Başkan Orman Quaresma konusunun açılmamaküzere kapandığını dile getirirken sezon başlamadan ayrılan ve takımda kalan oyuncular ile ilgili deçarpıcı ifadeler kullandı. İşte Orman'ın açıklamalarından satır başları: -"Çok yorucu bir tempo, Beşiktaş zor bir süreçten geçiyor. Önemli olan şeyBeşiktaş'ın hareket kabiliyetini devam ettirmesi tüm branşlarında faaliyetgöstermesi. İşin gerçeği iyi geldiğimizi düşünüyorum. her branşta bir faaliyet var. zrarı kestik. öncelikle zararı kestik, 8 yıl sonra çok önemli tesisleşmeprojelerimiz var." -"İyi gidiyoruz, ilkgeldiğimizde 1 hafta sonrasını göremiyorduk, sezon sonunu görebiliyoruz" -"Futbol takımı iyi gidiyordu ama son 3 haftadır kötü gidiyoruz, beşiktaş takımının sahayçıkamayacağını bekleyenler vardı. ben gayet iyi görüyorum durumu"

"570 MİLYONBORÇ VAR" -"Mesela, futbol takımının maliyetini %30'dan daha fazla azalttık. Amatör branşlara baktığımız zaman basketbol erkek hariç, hemen hemen hepsi sponsorlar kanalıyla devam ediyor." -"Mali genel kurulda aldığımız yetkiye rağmen, kulüp bütçesinden para çıkmadan amatör şubelerde devam ediyoruz. Bayan basketbolda 4 yılda 12 milyon euro tasarrufsağlıyoruz." -"Radikal kararları almak, cesaret isteyen bir şey. biz dede bu var. radikal kararlar almakzorundayız." -"Herşey temlikli. yayın, biletix, kira gelirleri, forma gelirleri temlikli, sponsorlar temlikli, reklam alanları. Spor Toto gelirleri temlikli değil. hemen hemen herşey temlikli. Zaten bir de mevcut borç var. Alınan avanslar da var. 570 milyon civarı bir borç var. Onu yavaş yavaşaşağı doğru çekme planlarımızvar. Biraz şansımız olursa sezon sonuna daha fazla tasarrufetmiş oluruz." -"Bizgeldiğimizde galiba 585 milyondan, 570 milyona indi. sezon sonunda çok aşağı inecek diyebiliriz."

"FENERBAHÇE VE GALATASARAYÖNÜMÜZE GEÇTİ ÇÜNKÜ..." -"Fenerbahçe ve Galatasaray, stad işlerini çözdü. Bizden 3 kat daha fazla gelir elde ediyor, bizim önümüze geçtiler bu anlamda. Bu kulüplerin, stad gelirleri yayın gelirlerinden daha fazla. Stad gelirleri 15-20 milyon stad gelirimizvar. Beşiktaşbu konuyu çok konuştu amabugüne kadar çözülemedi." -"Beşiktaş tarihinin en çokpara koyan yönetimiyiz. 100 milyon 8 senedekondu. biz3 ayda 20 milyon koyduk. buna mecburuz. ama gelir kalemlerimizi artırma yolunda önemli adımlar attık." -"11 mağazadan 20'yeçıktık, 20'den 30'lara çıkacağız. Feda bir gelir projesi değildir. Herkesi bir hedefe yöneltmekti. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Geçen sene 65 bin forma satışı varken, şimdi bunu geçtik. 5500 kombine varken, bu sene10bin civarına çıktık" -"Herkes bir hayal görüyor, taraftar bunların içerisinde değil. Tavuk su içecek Allahabakacak. Ben geldiğimde 73 milyon civarında borç vardı, geçmişe dair. Ben Bobo'nun borcunu bile ödedim." -"Bizdaha Quaresma'nın bonservisini ödemedik. Inter teminat mektuplarını aldı ama ödenmedi. Beşiktaş'ın 15-16 milyon dolar bonservis borcu vardı. 73 milyon, 32 milyona indi. Bu takım sahaya çıkarken, bunları ödüyoruz kolayolmuyor."

"18 CAS DAVASINI 4'E İNDİRDİK" -"Zapo ve Sivok CAStarafından bir karar vardı, davalıkkonu vardı. Faiz üzerine faizbinmişvaziyette. Zapo ve Sivok9.2 milyon euroya alınmış. Beşiktaş ödemiş ama zamanında ödemiş. 750 bin euroluk faizi ödenmemiş. -"18 casdavası vardı 4'eindi. 4'ün 2'si geliştirmeylealakalı. Asıl problemli dava Ferrari'nin ki."

-"Bizim işimiz spor, kurumsal yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Bütün futbol komitesi birlikteçalışıyor. Bir transferin nasıl yapılmasına dair bir kriter yok. Başkalarının sözüyle milyon milyon eurolar harcanamaz, harcanmamalı."

-"Çeşitli arkadaşlarla birlikte oyuncu izleme komitemizvar. Bunu bilgisayar üzerinden yapacağız. Yurtdışında gözlemcilerimizvar. Avrupa veülke içinde izleme komiteleri olacak." -"Oyuncunun hangi kriterleregöre alınması gerektiğine dair analitik bir mantık olması lazım. Olcay'ı mesela, başarılı ama böyle yapmadık. Hocamızla beraberinsiyatifalarakyaptık. Arkasında sistematikbir düşünce var mı? Yok."

"BENİM 7 AYDIR KULÜPTE BULUNDUĞUM KADAR DEMİRÖREN..." -"Senelerdir konuşulmuş veicraategeçirilememiş projelerin hepsini yapamayız, benim böyle bir taahhüdüm de yok. Zamanımız yok, hızlı davranıyoruz. Ama sezon sonuna doğru Beşiktaş'ın geleceği daha aydınlıkhale geleceğini umuyoruz." -"Bizbirfiil çalışıyoruz. 2. başkanım çok başarılı. Çokkoordine çalışıyoruz. Ahmet, Tamer çok iyi ve bir profesyonel olarak çalışıyoruz. Ben 7 aydır kulüpteolduğum kadar Yıldırım başkan 8 yıl kalmamıştır. Cumartesi, pazar, sabahlara kadar çalışıyoruz."

-"Maaşödemeleri dengesine oturmaya başladı. Geçmişten gelen borç çok olduğu için yavaşyavaş geliyor. Görevegeldiğimde yılbaşından beri maaşlar ödenmemişti. Bunları bir düzene oturttuk."

"İNÖNÜ DÜNYANIN EN GÜZEL STADYUMU" -"Şimdi, Beşiktaş kamuoyu stadı yıllardır konuşuyor. Bana göre İnönü lokasyon itibariyle dünyanın en güzel stadyumu. Spekülasyonlar vardı ama adım atılamadı. Ballandıra ballandıra anlatıp, icraate geçiremediğinizzaman olmuyor. 5 sene öncestad kazması vururuzdu, 5 sene geçti icraat yok." -"Stad yapımının bazı yasal süreçleri var. Bu süreç ilerliyor. Başbakan'a teşekkür ediyorum, burada çok yardımı oldu. Süreç bitmeden, şu tarih, şöyleyapılacakdemek yanlış olur." -"Bizim ananiyetimizşu, önümüzdeki sene inşaatbaşlaması için çalışıyoruz. Projelerimiz varama maketleri, fotoğrafları ortada dolaşmıyor. Yöneticilerimiz bile belli konularda habersizdir. Öyle de olması lazım." -"Stadyum 40 bin civarı olacak. 38 bin, 42 bin, o civar."

"3 AYAGİDER DİYORLARDI, BURADAYIZ..."

-"Beşiktaş'ın vadesi gelen borçları 31 Aralıkitibariyle ödenmiş olacak. 3 ayda gider diyorlardı, buradayız hala!" -"Hiçkimse meraketmesin. Öylebir çalışıyoruzki Beşiktaş'ın sorunlarını çözeceğiz." -"160'ın üzerinde alacak davası var. Ben tipik başkan modeli değilim. Herşeyi detayına kadar girerim, detayını bilirim."

-"Basketbolun başında çokbaşarılı bir yöneticisi var. Benim için en çokproblem çözen, en az problem getiren en iyi yöneticimizdir. Çokiyi bir hocamız var. Erman hocadan memnunuz. -"3 Temmuz'dan sonraki süreçte spora sponsorlukanlamında büyüksıkıntılar var. Rakiplerimizin yaptığı sponsorluklar çok önceki sözleşmelerdir." -"Görüşüyoruzama istenileni bulamadık. Şimdilik, 2. başkanı Ahmet Bey'in şirketinin reklamı formada var, sonra Tamer Bey'in gelir, sonrabenim. Sırayla "feda" hareketi işte."

"BİLET FİYATLARI BENCE PAHALI DEĞİL" -"Bizkimseye bilet vermeyizdedikama kimse de bizden bilet talep etmedi." -"Biletfiyatlarının pahalılığıyla ilgili, rakiplerle bir kıyaslama yaptığınızda onlarda da benzer fiyatlar var. Biletfiyatları çok pahalı değil. Düzeltme yapıyoruz, biz hata yaptık." -"Stad şartları iyi değil ama elimizdeki durum da bu. Değiştirmek için hareket ediyoruz. Herkeselinden geleni yapacak. Ben de memnun değilim ama durum budur. Ben 2002'destadla ilgili genel kurul topladım, bu stadla yola devam edilmez dedim ama bir icraat olmadı. 10 yıl geçti, hala gelişmeolmamıştı." -"Çarşı için lisansödemedik. O gruptan arkadaşlar geldi, böyle olmasını istedi. Bizde bu grubun ürünlerini pazarlayacağız. BeşiktaşÇarşı'da yeni bir store açıyoruz, 1 katı sırfbu ürünler olacak. Bunun için çalışan arkadaşları ödüllendireceğiz." -"Beşiktaş'ın en önemli problemi yalan. Sırf yalan dönüyor. Radyodan dinliyorum; Samet Hoca Antalya kampına yönetici gelmesin istemiş. Sırfyalan. Bunun üzerine çalışan yerler var. Ben yalan konuşmam, doğru üzerinden hareketederim."

-"Gariban edebiyatını Beşiktaş'ı yönetenler yapabilir mi? Yapamaz, Beşiktaşyönetimleri hayal edebiyatı yaptılar. Zaten, bu iş hayal edebiyatıyla buraya geldi."

"TÜRKİYE'NİN TEK BÜYÜĞÜ BEŞİKTAŞ'TIR" -"Beşiktaş, Türkiye'nin en önemli mihenktaşı. Bizolmazsak, ligin tadı olmaz. Beşiktaşküçülmezama düzeltilir. Hastalığı ben koymadım. Reçeteyi ben yazıyorum. Bana göre, Beşiktaş Türkiye'nin tekbüyük kulübüdür." -"Dünya çapında bir kulüp nasıl yapılır, görecek herkes. Beşiktaş farklı çizgide olmalı, aynı olursa anlamı olmaz." -"Özeleştiri yapmakgerekirse, kamuoyuyla iyi iletişim kurabildiğimizi düşünmüyorum. Yeni düzenlemeler yapıyoruz. İletişimle ilgili çok önemli gelişmeler olacak. Beşiktaş TV'yeönemli bütçe ayırıyoruz. Gazeteyi, dergiyi önemsiyoruz. Daha da fazla yatırım yapacağız. Beşiktaş TV'yi uyduya çıkaracağız." -"Beşiktaş'ın stadyumu, rakiplerine göre yarı büyüklükte. Gelirlerimizin 4'te 1'i kadar. İndirim yaparsak, gelirleri daha aşağı çekeriz. Geçen sene fiyat neyse, hemen hemen aynı fiyat. Hatta, bazı yerlerde indirime degittik."

-"Almeida, bize geldi, ben Türkiye'de mutlu değilim. Ailem mutlu değil. Biz seni seviyoruz, hoca seviyor. Almeida'ya o zaman kulüp bul dedik. Süreç kısaydı, bulamadı. Almeida'yla ilgili bir problemimiz var mı, yok."

EGEMEN VE ERNST NEDENGİTTİ? -"Mustafa'ya 5-6 milyon euro bonservis teklifleri geldi. Yetenekli bir oyuncu. Avrupa içinden, dışından teklifgeldi. Vermedik, paraya ihtiyacımızolduğu halde reddettik. Prensiplerimizvar." -"Ernst, bizbu ücret bizim için pahalı dedik, indirelim. Ernstyok ben gitmek istiyorum dedi. Egemen niye gitti? Ücretini indirmeliydi, inmem dedi, gittik." -"Beşiktaş, bu işten zarar görecekseherkes görecek! Sen 2 milyon eurolukücret alacaksın menajer olarak. Dünya ortalaması %10, bunun %20 komisyonu. Sen in bari 500 bin euro. Herkes alsın, o alsın, bu alsın, Beşiktaş ödesin, yok!" -"Gel in bu ücretten, madem taraftarı seviyorsun, 2 yıllıkda uzatalım sözleşmeni." -"Beşiktaş'ın bir çizgisi var. Quaresma kulübünü seviyorsa eğer bu çizgiyegelecekti. Prensibimiz var, tavizvermeyiz."

RÜŞTÜ KONUSU -"Rüştü, para almadan oynardım dedi, karakterli adamdır. Sözleşmesi bitmiş. Deniyor ki, bizgenç vegelecek vaad eden oyuncularla oynayacağız. 9 tanealtyapıdan oyuncumuzvar kadroda." -"Rüştü, önemli bir oyuncudur. Herkes sever ama geçtiğimiz sezonun yarısını sakatgeçirdi." -"Beşiktaş içerisinde görevalmasını isterim. Karakterli, düzgün, aile babası bir adam." -"Geldiğimden beri 17 milyon dolarlıkkredi ödedim. Yüksek faizle alınmış borçlar vardı, onlarla uğraşıyordum." -"Ben gelmeseydim kayyuma kalırdı kulüp. Kalsa mıydı? Var mıydı benden daha yürekli bir adam?" -"Beşiktaş'tan insanlar çok kopmuş. Tuncay Özilhan, ilkdefa kulübe geldi benim zamanımda. 3 tane otobüsaldı, localar aldı. Rahmi Bey tekerlekli basketbol şubesine destek oldu. Yaptı, etti sağolsun."

"SÜLEYMAN SEBA'DANSONRA ALINANTESİSYOK!"

"Beşiktaş'ta Süleyman Abi'den bu yana alınmış tek bir tesis yok. Zamanında Süleyman Abi arsasını almış, inşaata başlamış, sonra belediye araya girmiş. Dava o Süleyman Abi döneminde açılmış. 2002'de benim dönemimde kazanıldı. Sonrasında Beşiktaş'ın aldığı tek bir tesis yok!" "Bizşu anda Allah nasip ederse, statla birlikte 5-6 tane projeyle startı vermiş olacağız. Biranda olmuyor, uğraşıyoruz, çalışıyoruz. Herkesinanılmaz şeyler yapıyor. Beşiktaş'lılar sezon sonu "oh" der." "Devrearasında takıma takviye yapacağız. Çalışmalara başladık. Geçmişteki gibi olmayacak. Daha akıllı hareket edeceğiz. Ödeyebileceğimizi alacağız."

"TARAFTARA MESAJ: KÜSMEKYOK" "Beşiktaş'ta şampiyonluk hariç her sonuçtatmin etmez. Ben de Beşiktaş'lıyım ama şampiyon yapacağız diye gelmedik. Birinci önceliğimiz, kulübü rayına oturtmak. Avrupa kupalarına gideceğiz inşallah, ben inanıyorum." "Süleyman Abi'de polemiğe girmezdim, ben de girmem, girmeyeceğim. Bütün rakiplerimizle iyi ilişkilerimizvardır. Biz centilmen bir kulübüz. Herkese saygı gösteririz, saygı bekleriz." "Taraftardan beklentim şu; küsmekyok. Sahadaki skorlara ben de üzülüyorum. 10 kat daha fazla üzülüyorum. Biz sanmasınlar ki bazı şeyleri severekyapıyoruz, mecburuz. Canımla cicimle olmuyor. Yapmak gerekiyor. Biz Beşiktaş'ın yönetimiyiz, bize sahip çıksınlar."

"BASKETBOL VE VOLEYBOLU YAKINDANTAKİPEDİYORUM" "Cuma akşamı Partizan maçına gideceğim. Ben basket oynadığım için basketi ayrı seviyorum. Fakat, bu sezon özellikle bayan voleybol maçlarına gideceğim." "Amatörşubeler deniyor ama kimseamatör değil. Herkes para için oynuyor. Beşiktaş'taki davalık konuların yarısı amatör şubelerin oyuncu sözleşmeleri." "Her karanlıkgünden bir aydınlık günegeçeceğiz. Birazyağmur yağıyor bu ara ama olsun." "Kimse, kendini Beşiktaş'ın üstünde görmesin, ne Quaresmalar gelir, ne Quaresmalar gider."
 
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Çok güzel konulara temas etti .
Konuşmalarını begendim . İnşallah düşündüklerini gerçeklestirebilir .
 
greenmile

greenmile

Üye
Samimi konuşmalar yaptı fazla eleştirmemek lazım başkanı onca dertle uğraşıyor.
 
haltie

haltie

Üye
Kimseyle polemik yaratmadan açıklamalar yaptı.

Çok açık konuştu, amacı yeni bir yapılanma ve profesyonel bir yönetim.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt