Bada İçin Tema Yapma ve Samsung Apps'e Tema Satma...Küçümsenmeyecek Bir Gelir Yöntemi..!

Sponsorlu Bağlantılar

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
Bada İçin Tema Yapma ve Samsung Apps'e Tema Satma...Küçümsenmeyecek Bir Gelir Yöntemi..!
Merhaba Arkadaşlar...
Bildiğiniz üzere insanların hayatında mobil dünya artık vazgeçilmez oldu
Çeşit çeşit özelliklerdedki mobil cihazlar ve bu cihazların özelliklerine özellik katan uygulamalar
Neredeyse onlarla yatıyor onlarla kalkıyoruz
Sizlerde gelişen teknolojiden daha fazla faydalanmak ve bu sektörden kendinize pay çıkarmak istiyorsanız, artık bir yerlerden başlamam lazım diye düşünüyorsanız gelin uygulama geliştirmeye burdan başlayın yani "TEMA" yaparak.
Bildiğiniz üzere kullanıcılar cihazlar için geliştirilen onca uygulamanın yanı sıra binlerce çeşit tema ile de cihazlarına renk katıyor tabi ki bizlerde
Bu bir yerden sonra insanın kişilik yansıması gibi oluyor...
Sözü fazla uzatmadan giriş seviyesinde bir geliştiriciolup işe tema yaparak başlamak istiyorsanız ve yaptığınız temalardan para kazanmak istiyorsanız konuyu dikkatli okuyun
Haydi Başlayalım..!
Bize Gerekli Olanlar ne Peki ?
Dikkat:
Öncelikle linklerini verdiğim sitelere üye olun ama sağlam bir üyelik alın öyle çakma bir üyelik değil çünki her satışta bu aldığınız ve asla değişmez üyeliğiniz kullanılacak verdiğiniz tüm bilgiler derinlemesine kayıt altına alınıyor e-posta adresini yada kullanıcı adınızı değiştirmeye kalkarsanız bu işi unutun.
1-Samsung Apps Platformunun Satıcılar(Geliştiriciler) İçin Hizmet Veren Web Sayfasına Üyelik

2-Samsung Bada Geliştiriciler Sayfasına Üyelik

3-Samsung Tema Designer
Açılan Sayfada En Altta Gördüğünüz Resimdeki Zip Uzantılı Linke Tıklayın ve İndirin Üyelik İsterse Üyelik Alın)

Şimdi Tema Designer programını bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın
Tabi daha önceden kullanmak üzere maksimum 100x100 boyutlarında ikon paketi bulun ve 480x800 yada 1200x800 ebatlarına duvar kağıdı
bunuda kendiniz halledersiniz biliyorum benim zeki arkadaşlarım işini bilir
:naughty:

Giriş ekranında bada versiyonunu seçin

Daha sonra telefon modelinizi seçin

Telefonunuzun modelini, temanızın adını ve temayı kaydetmek istediğniz yeri bu bölümden ayarlayın

Şimdi çalışma alanımızı tanıyalım Resim - 1
Aynı zamanda bu bölümden resim üzerine ters tıklayarak Change Selected Image
yazan yere tıklayayıp 1200x800 yada 480x800
ebatlarında bir resim seçerek duvar kağıdınızı değiştirerek başlayabilirsiniz

Genel bilgilendirme..!
Eğer bada 1 ve üzeri versiyonlar için tema yapacaksanız temanın genel batarya göstergesi,sinyal gücü göstergesi,liste menü renk dağılımı bildirim alanı renk dağılımı aranan veya arayan ekranındaki renk dağılımı vs.vs.vs gibi noktaların renklerini değiştirebilirsiniz ama bada 2 de durum farklı sadece ikon ve duvar kağıdını değiştirebilir ve menü rennginde oynama yapabilirsiniz

İkon Değiştirme Resim - 2
Bu bölümde her ikonun üstüne ters tıklayarak Change Selected Image yazan yeri seçin ve istediğiniz ikonu seçin (maksimum 100x100 ebatlarında olmalı)
ikon boyutu büyük olabilir önemli değil program size bir uyarı vererek ikonu yeniden boyutlandıracağını söyler ve yeniden boyutlandırır evet diyerek kabul edin
ama 100x100 boyutunu aşmamaya bakın çünki menüde kaymalar olur

...... arkadaşlar bu bölümü biraz hızlı geçmek istiyorum çünki programı karıştırarak öğrenirseniz sizin için faydalı olur zaten burada zor bir durum yok her ikonu ters tıklayıp yeni ikonlarla değiştireceksiniz hepsi bu.....
!!!! Söz veriyorum konuyu güncelleyeceğim ve en ince ayrıntısına kadar anlatacağım okumaktan bıkacaksınız garanti veririm !!!

Tüm ikonları değiştirip duvar kağıdınıda hallettikten sonra sıra geldi paketleme işlemine
Temanızı iki şekilde paketleyebilirsiniz
1-kendiniz kullanmak ve paylaşmak üzere .smt uzantısı ile
2-.zip formatında sıkıştırıp Kies üzerinden yüklenebilir şekilde

temayı kendiniz kullanmak için bu resimdeki ayarlamaları yapın
!!! DİKAAT !!! temayı satmak istemiyorsanız kesinlikle "bada Application" yazan kutucuğu işaretlemeyin bir sonraki adımda onu anlatacağım
Search butonundan temanın kayıt edileceği yeri seçin
Export tuşu ile paketleme işlemini bitirin
Paketleme işlemi bitince bir uyarı penceresi göreceksiniz
Paketleme bitti dosyanın bulunduğu klasöre gitmek istiyormusunuz
"OK" diyin ve temanzın kaydedildiği sayfaya gideceksiniz

Şimdi sıra geldi temayı satmak için paketlemeye
Bada Developers sitesine üye olmuştuk hatırlıyorsunuz
siteye giriş yaptıktan sonra sol tarafta mavi bant içinde "My Application" yazan yere tıklayın
açılan sayfada "Generate a New Application Profile" yazan yere tıklayın

Şimdi çıkan ekranda profile bir isim vereceksiniz ama DİKKAT bu isim temaya verdiğiniz isimle aynı olsun sistem size bir ID profili oluşturacaktı
Alt tarafta NEXT yazan yere tıklayın ve devam edin
çıkan sayfada üst tarafta temanızın versiyonu yazın örn:1.0.2 gibi
alt taraftada bada versiyonunu işaretleyin
örn: bada 1.2 için

şimdi uygulama versiyonu ile bada versiyonunu seçtikten sonra "Generate" ile devam edin
çıkan sayfada ID numaranızı göreceksiniz

"Continue"
yazan yere tıklayıp devam edin bir sonraki sayfada manifest dosyasınızı neden oluşturduğunuz için uygulama profili seçeceğiniz bölüm çıkacak burada tema bölümü yok

"Next"
diyerek devam edin bir sonraki sayfada seçtiğiniz cihaz ve bilgileri görünecek

çıkan sayfada
"Finish" diyerek devam edin son sayfada

"Donwload Manifest.xml"
butonuna tıklayaarak dosyayı indirin
şimdi bu dosyayı temamızın içine gömeceğiz yani ona bir kimlik vereceğiz
tema çalışma bölümüne gelip sol menü listesinden en altta bulunan "Manifest"yazan yere tıklayın daha sonra sağ menüden "Manifest" yazan yerin sağından açılır menüye tıklayarak manifest dosyanızı seçin
yine bu bölümde sol en altta "Image" yazan yere tıklayın ardından sağ tarafta "Mainmenu Icon" yazan yerden açılır pencereyi kullanarak 100x96 ebatlarında bir icon seçin bu ikon temayı kies üzerinden yüklediğinizde menüde görünecek olan ikondur
hemen altından ise "Launch Image" yazan yerden de 480x800 boyutunda bir örnek resim seçin meselam temanın ana sayfa resmi olabilir buda temayı yükledikten sonra ikona tıkladığınızda karşınıza çıkacak ön izleme ekranı olacak

Şimdi gelelim tmayı .zip şeklinde paketlemekte
ilk apketleme yaptığımız gibi "Export Theme" yazan yere tıklıyoruz bu defa açılan pencerede "bada Application" yazan kutucuğuda işaretliyoruz
sonra çıkan sayfada işaretlenecek iki kutucuk daha olacak onlarıda işaretleyip paketlemeye geçiyoruz paketleme bittikten sonra artık temanız zip formatında satılmak üzere hazır olacak
şimdi gelelim temayı samsung sitesine yüklemeye
ilk üye olduğumuz Seller Samsung Apps sitesine giriş yapıyoruz ve karşımıza kendi üyelik sayfamız çıkıyor
buradan sağ tarafta yer alan "Add New Application" yazan yere tıklıyoruz

karşımıza çıkan seçenekleri tek tek ve eksiksiz doldurduktan soran
"Binary" menüsü altında "
Application File"
seçeneği ile zip uzantılı dosyayı yükleyip geri kalan tüm işaretlemeri yapıyoruz ve temamız onaydan sonra satılmaya hazır........
arkadaşlar bağışlayın en kısa zamanda dahada ayrıntılı şekilde yazacağım çok açıklayıcı olmadı farkındayım inanın boş vaktim yok bunu bile zor hazırladım.
umarım mazur görürsünüz...
iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: mısto61, MhmtEmnOztrk, abdullahsefain ve 3 diğerleri

fullwar

fullwar

Üye
Konu için teşekkürler Zafer.

Mert045

Mert045

Üye
Teşekkürler yararlı bi konu emeğine sağlık :oke:

kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
İlk olarak çok güzel bir bilgiyi paylaşmışsın. Teşekkürler :):)
Ama benim bir sorum olacak. İnternetteki her ikonu ya da resmi kullanabiliyor muyuz? Bazen icon finderde ''Free for commercial use(ticari kullanım için ücretsiz)'' yazıyor. Yani ticari olarak kullanamayacağımız ikonlar var mı ?

fullwar

fullwar

Üye
Ama benim bir sorum olacak. İnternetteki her ikonu ya da resmi kullanabiliyor muyuz? Bazen icon finderde ''Free for commercial use(ticari kullanım için ücretsiz)'' yazıyor. Yani ticari olarak kullanamayacağımız ikonlar var mı ?

O konuda kesin bir bilgi vermemekle birlikte genel anlamda; internet yada tüm paylaşım ağlarında kişi yada kurumların izinleri olmaksızın yada telif hakları doğrultusunda belli paylaşımlar yapmak, ürün yada fikri kullanmak yasak ve suçtur. Yani dediğiniz üzere belli ikonlar ücretli yada donation (bağış usulü) olabilir.

• Beğen
Tepkiler: kimliksiz123
kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
O konuda kesin bir bilgi vermemekle birlikte genel anlamda; internet yada tüm paylaşım ağlarında kişi yada kurumların izinleri olmaksızın yada telif hakları doğrultusunda belli paylaşımlar yapmak, ürün yada fikri kullanmak yasak ve suçtur. Yani dediğiniz üzere belli ikonlar ücretli yada donation (bağış usulü) olabilir.

Teşekkür Ederim :yuru

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi

çoğu sitede yayyınlanan ikonlar ücretlidir zaten ama iconfinder ve benzeri sitelerde kullanıcılar ikonlarını ücretsiz paylaşır bunun gibi bir sürü site bulabilirsin
bir de şöyle bir urum var eğer tasarım konusunda becerilerin varsa kendi ikonlarını kendin tasarlayabilirsin
ben grafikerlik yapıyorum kendi tasarımlarımı kullanıyorum bu ayrıca insana haz veriyor

e-erdal

Üye
arkadaşlar bu samsung apps üzerinden satacağımız tema ve uygulamalardan kazancımız ne kadar olabilir ?

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bu samsung apps üzerinden satacağımız tema ve uygulamalardan kazancımız ne kadar olabilir ?
magazayı incelersen en ucuz tema 2.40 TL eğer hesap açarken dolar yada euro hesabı olarak açarsan daha fazla para kazanırsın

derbeder0307

Üye
Valla zafer kardeşim Emek vermişsin bu kadar yazmışsın çok faydalı bir konu olmuş ben Öğrenciyim bu dönem arasında evimde masaüstü bilgisayar var bu arada Tema Yapıp

----------Eklendi @ 02:46:04 ---------- Yazıldı @ 02:44:35 ----------

satmak hiç de kötü bir fikir değil ,takip etcem inşallah finallerden sonra :)

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
konu sahibi kardesim rica etsem konuyu satirlarin ve resimlerin arasinda bosluk birakirmisin cok daha verimli olur paylasim super herkese faydali olur

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
Valla zafer kardeşim Emek vermişsin bu kadar yazmışsın çok faydalı bir konu olmuş ben Öğrenciyim bu dönem arasında evimde masaüstü bilgisayar var bu arada Tema Yapıp

----------Eklendi @ 02:46:04 ---------- Yazıldı @ 02:44:35 ----------

satmak hiç de kötü bir fikir değil ,takip etcem inşallah finallerden sonra :)

tşk kardeş inşallah işini görür

----------Eklendi @ 09:29:08 ---------- Yazıldı @ 09:28:48 ----------

konu sahibi kardesim rica etsem konuyu satirlarin ve resimlerin arasinda bosluk birakirmisin cok daha verimli olur paylasim super herkese faydali olur

uyarı için tşk kardeş düzeltiyorum

cagataycankaya

Üye
peki aramızda bundan para kazanan var mı?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
ben :) ve tanıdığım bir çok kişi

ak47love

ak47love

Üye
telefonsuz yapabilirmiyiz

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
evet yapabilirsin fakat gözle görünür bir şekilde ugraşmak daha mantıklı çünki sistemden gelen kullanıcı şikayetleri olunca sistem tarafından iyi olmuyor ama tabikide telefonsuz yapabilirsin

omeruzut

Üye
öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkürler... ama ben mi yapamadı yoksa developer sitesi mi değişmiş? temayı yapp kaydettm ama siteye atamyrm

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkürler... ama ben mi yapamadı yoksa developer sitesi mi değişmiş? temayı yapp kaydettm ama siteye atamyrm

son olarak değişiklikler oldu developer da bende uzun zamandır girmedim

Üst Alt