Babasının oğlu; Ianis Hagi...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Babasının oğlu; Ianis Hagi...

Galatasaray'ın ve Dünya'nın efsane isimleri arasında yer alan Gheorge Hagi'nin oğlu Ianis Hagi tüm dikkatleri üzerine çekti

Galatasaray'ın efsane isimlerinden Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi, Romanya U15 Milli Takımı ile attığı gol ülkesinde ses getirirken G.Saraylı taraftarlar arasında da heyecan yarattı.
Sarı-kırmızılı ekipte geçirdiği 5 sezon boyunca taraftarların sevgilisi haline gelen ve tarihi UEFA Kupası zaferinin mimarlarından birisi olan Hagi'nin 14 yaşındaki oğlu Ianis, Romanya U15 Takımı'nın Moldova ile oynadığı maçın 22. dakikasında sahneye çıktı. Soldan paslaşarak kullandığı kornerin ardından rakibini şık bir şekilde geçen Ianis'in ortasını ceza alanında takım arkadaşı kontrol etti. Savunmanın müdehalesi ile yerde kalan genç oyuncu takımına penaltı kazandırırken topun başına Ianis Hagi geçti ve skoru 1-0'a getirdi.

"BABAM BANA YANLIŞLARIMI ANLATIYOR"

3-1 kazanılan maçın ardından DolceSport'a konuşan Ianis, "Babam maçı izledi mi bilmiyorum ama umarım izlemiştir. Her çocuğun olduğu gibi ben de babamdan birçok öğüt aldım ben de bunları en iyi şekilde kullanmaya çalıştım. Babam bana iyi oynadığım zaman nerede hata yaptığımı ve yanlışlarımı anlatıyor. Beraber onları düzeltmeye çalışıyoruz" sözlerini kullandı.
Sol ayağı ile tüm Dünya'ya nam salan Hagi'nin oğlu Ianis'in sağ ayağı ile şut çekmesi dikkatleri çekerken top sürme ve ikili mücadelelerde her iki ayağın birden kullanması yeteneklerini ortaya koydu. Babası gibi 10 numara giyen ve takımın kaptanlığını yapan Ianis, Hagi'nin G.Saray'da futbolcu olduğu dönemde sürekli takımla birlikte yer almış daha sonra teknik direktörlük zamanlarında da sarı-kırmızılı ekibin altyaş gruplarında top koşturmuştu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...