Avrupa'nın 2009'daki yeni yıldızı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Opel Insignia bu ay ilk doğum gününü kutluyor ve şimdiden kutlayacağı pek çok başarıya sahip. Geçen sonbaharda satışa sunulduğundan bu yana, övgü dolu yorumlar ve bir çok ödül alan Opel İnsignia sadece tasarım uzmanlarını ve teknolojidüşkünlerini etkilemekle kalmamış kısa sürede çok beğenilen ve çok satan bir modele dönüştü.
Sadece bir yıldan kısa bir süre içinde Opel Insignia Avrupa’nın 11 farklı ülkesindeki gruplar, uzman toplulukları ve tüketiciler tarafından – 2009 Avrupa’nın En İyi Otomobili ödülü ile başlayarak - 23 ödül ve unvana layık görüldü. İngiltere, Danimarka ve Slovenya’da En İyi Yönetici Otomobili, İrlanda’da En İyi Aile Otomobili ve Avusturya ve Portekiz’de filo müşterileri için en iyi otomobil seçildi. Bütün bu ödüllerin meyvelerinin toplanmasıyla, Opel sadece 11 ay içinde 150.000 Insignia siparişi aldı.
Bu göz alıcı başarı büyük oranda Insignia ile tanıtılan ve şu anda yeni nesil Astra’nın satışa sunulması ile kompakt sınıfa da taşınan “Heykeltıraşın Dokunuşuyla Alman hassasiyetinin buluşmasını simgeleyen” kavrayışından oluşan yeni tasarım diline bağlı. Insignia aynı zamanda – yeni nesil AFL+ farlar, Opel Eye ön kamera, FlexRide şasi ve ergonomik koltuklar gibi – hem ödül verenleri hem de müşterileri etkileyen bir dizi teknolojik yenilik içermekte.
Olağanüstü pazara sunulma başarısı– Insignia “2009 Yılının Otomobili” ödülünü kazandı

Kasım 2008’de, 23 ülkenin 59 uzman gazetecisinden oluşan uluslararası bir topluluk, Insigna’ya otomobil markaları tarafından alınması en çok arzu edilen ödüllerden biri olan “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü verdi. Bu kararları ile ödülü verenler Insignia’nın Opel markasının tarihinde bir kilometre taşı olarak oynadığı rolün altını çizmiş oldu.
“Jüri üyelerinin pek çoğu aracın görünüşünü ve göz alıcı tasarımını övdü. Ancak, orta boyut sınıfındaki bu yeni otomobil sadece şıklık ve tarz dışında özellikler de sunuyor” deniyordu. Tasarım, güvenlik, yol tutuşu ve performans kategorilerindeki üstün performansı sayesinde, Insignia bu unvanı kazanırken 37 rakibinin önünde yer alıyordu.

Bu sadece başlangıçtı. Opel’in yeni tasarım dili, “kırmızı nokta tasarım ödülü” ve “Auto Bild Tasarım Ödülü” dahil olmak üzere arka arkaya ödülleri topluyordu. Opel Tasarım bölümü başkanı Mark Adams “DESIGNBEST 2009” ödülüne layık görüldü. Bu ödüller uzmanlardan oluşan çevre içinde en çok saygı gören ödüller arasında yer almakta. Romen Auto Mondial dergisi de Insignia’nın aerodinamik verimliliğinden etkilenmişti.

Evet bu etkileyici bir tasarım ama yenilikçi teknoloji ile birlikte
İki ayrı İngiliz grup Insignia’yı “Yılın En İyi Yönetici Otomobili” seçti. Danimarkalılar Insignia ecoFLEX modelini ve 100 km’de 5,2 litre yakıt tüketimine sahip olmasını beğendi. Sports Tourer Polonyalı uzmanlardan oluşan bir grubu etkiledi. Bu ödüller ve alınan diğer ödüller Insignia’nın tüm modellerinin hem özel otomobil hem de filo aracı olarak başarılı olduğu olgusunun altını çizmektedir.


Aynı zamanda, jüri üyeleri ve uzmanlar Opel tasarımcılarının ve mühendislerinin Insignia’ya ekledikleri en yeni teknolojileri de dikkate aldılar. Trafik işaretlerinin tanınması ve şeritten ayrılma uyarısı özelliklerine sahip yenilikçi bir ön kamera sistemi olan Opel Eye, Avrupa’nın teknoloji, spor ve yaşam tarzına yönelik ürünlerde en büyük yarışmasında bir Plus X Ödülü aldı. Jüri Opel Eye ön kamera sisteminden o kadar etkilendi ki, “Yenilikçilikte kalite belgesi” ödülünü verdi.

Insignia’nın Araç Serisi Yöneticisi Andreas Haefele de ürün geliştirme, tasarım ve üretim becerilerini “yeni Insignia’yı rakiplerinden müşteri çalacak bir otomobil” haline getirecek şekilde bir araya getirdiği için Automotive News tarafından “2009 Eurostar” ödülüne layık görüldü.Opel Insignia’nın Bugüne Kadar Aldığı Ödüller
Ödül Ülke Organizatör Tarih
Avrupa’da Yılın Otomobili Avrupa Avrupa COTY Jürisi 2009
DESIGNBEST 2009 (Mark Adams) Avrupa AUTOBEST 2009
Kırmızı nokta tasarım ödülü Almanya Kırmızı nokta 2009
Auto der Vernunft Almanya Super Illu/ Guter Rat 2009
Auto Bild Tasarım Ödülü Almanya Auto Bild 2009
Gelber Engel Almanya ADAC 2009
Gelber Engel (1., sedan) Almanya ADAC 2008
Yılın Filo Otomobili Avusturya Der Firmenwagen 2009
Klaxon Ödülü Rusya Klaxon 2009
CROAUTO Croatian Yılın Otomobili Hırvatistan Auto Klub 2009
Auto Vot Romanya Automarket 2009
En İyi Otomobil Romanya Auto Motor si Sport 2009
Aurel Persu Romanya Auto Mondial 2009
2009 Yılın En İyi İş Otomobili Slovenya Finance 2009
2009 Yılın Filo Otomobili Portekiz LeasePlan 2009
Yılın Aile Otomobili İrlanda New Car Magazine & Car Buyers Guide 2009
Yılın En İyi Yönetici Otomobili İngiltere Topgear.com 2008
Editör’ün Seçimi Ödülü İngiltere Fleet World 2008
Yılın En İyi Yönetici Otomobili İngiltere Fleet Magazine 2009
Yılın En İyi Şirket Otomobili Danimarka Otomotiv gazetesi ve Danimarkalı organizasyon 2009
Auto Bild Tasarım Ödülü Polonya Auto Swiat 2009
Yılın Test Otomobili Macaristan Az Auto ve Inforadio 2009
EUROSTAR 2009 (Andreas Haefele) Avrupa Automotive News 2009Mynet
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
evet opel kaliteden şaşmaz bendede bir tane vectra var 2.0 :yuru
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt