Avea inTouch 2 Root, CWM ve ROM Yükleme İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Avea inTouch 2 Root, CWM ve ROM Yükleme İşlemi

Arkadaşlar sizlere Avea inTouch 2 (Gerçek adıyla ZTE Blade 3) için root yapma, CWM ve ROM yüklemeyi anlatacağım.

İlk Adım USB Sürücüleri Kuralım:
1.
Öncelikle telefonu USB ile bilgisayara BAĞLAMAYIN.

2. Avea inTouch 2 sürücülerini indirip bilgisayarınıza kurun.

3. Windows Update ayarlarınızı ''Başlat > Denetim Masası > Windows Update '' den otomatik güncelleştirme şeklinde ayarlayın.

4. Sürücüleri kurup, Windows Update ayarlarını yaptıktan sonra; Başlat butonuna tıklayın ve arama bölgesine tırnaklar hariç ''SystemPropertiesHardware.exe'' yazın ve çıkan uygulamayı çalıştırın.

5. Çıkan pencereden üstten ''Donanım'' sekmesine geçin. Aşağıdan ''Aygıt Yükleme Ayarları''na tıklayın. Ve daha sonra yine çıkan pencereden ''Evet, bunu otomatik olarak yap (önerilir)'' seçeneğini işaretledikten sonra değişiklikleri kaydet diyerek işlemi tamamlayın.

6. Şimdi telefonunuzdan ''Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri''ne girin ve ''USB Hata Ayıklama''yı bularak işaretleyin, çıkan onay sorusuna tamam diyerek kaydedin.

7. Daha sonra telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın ve Windows Update'den tüm sürücülerinin kurulmasını bekleyin.

- Bu 7 adım da bilgisayarınıza telefon için gerekli olan sürücüleri kurmuş olduk. Root yapmak için bunların sorunsuz olması gerekiyor.

İkinci Adım; Cihazı Root Edelim ve ClockworkMod Recovery (CWM)'i Kuralım:

Tüm sürücüleri kurup, telefonu USB ile bilgisayara bağladıktan sonra, USB bağlantısının kesilmemesine dikkat edin yoksa telefonda oluşabilecek hiçbir problemden ben sorumlu değilim.

1. Avea inTouch 2 (ZTE Blade 3) için CWM dosyasını bilgisayarınıza indirin.

2. Bilgisayarınıza indirdiğiniz ''ClockworkBlade3.exe'' isimli dosyaya sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

3. Aşağıda ki resimde ki gibi siyah bir ekran çıkacaktır.

4. Bu siyah ekran çıktıktan sonra 3-5 dakika bilgisayara ve özellikle telefona hiç dokunmayın. Bu işlem esnasında telefonunuz otamatik olarak yeniden başlatılacaktır.

5. İşlem başarı ile tamamlanırsa eğer; ''DONE (Bitti)'' şeklinde bir mesaj göreceksiniz. Bu mesajı gördükten sonra işlem tamamlanmış olmaktadır. Ve telefonunuz da aşağıda ki gibi CWM menüsü ile karşılaşırsınız.

Artık cihazınız root'lanmış ve CWM yüklenmiştir. Ve ses tuşları ile seçenekler arasında aşağı yukarı gidebilir ve tıklamak istediğiniz seçeneğe de açma kapama tuşu ile girebilirsiniz. ''reboot system now'' seçeneğine açma kapama tuşu ile tıkladığınız da telefonunuz normal bir biçimde açılacaktır.

Üçüncü Adımda İse Telefonumuza Özel Bir ROM Yükleyelim:

Ben örnek olarak en son paylaştığım Avea inTouch ZTE Blade - Avea intouch 2 cyanogenmod 11 (android 4.4.2) rom konusunda ki CM 11 Android 4.4.2 ROM'unu Avea inTouch 2'de sorunsuz olarak kullandım. Ve bu ROM'un kurulumunu yapabilmek için bu vermiş olduğum linkte ki konuda yer alan 2 adet dosyayı hafıza kartınızın ana dizinine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın ve ''Ses Yükseltme'' tuşu ile ''Güç'' tuşuna aynı anda basın ve ekrana gelen Avea inTouch 2 logosunun kaybolmasının ardından ellerinizi tuşlardan bırakabilirsiniz. CWM menüsü açıldıktan sonra Ses tuşları ve Güç tuşu ile linkini verdiğim konuda anlattığım şekilde işlemleri uygulayarak ROM yükleme işlemini tamamlayın.

NOT: Yeni ROM'u kurmadan önce CWM menüsünden ''backup and restore > backup'' yolunu izleyerek mevcut ROM'unuzun komple yedeğini mutlaka almanızı öneririm.

Anlatım tamamen bana aittir. Umarım birilerine yardımcı olmuşumdur. Herkese iyi forumlar...

kiralik186

kiralik186

Üye
Anlatım için saol kardeşim yaptım oldu ilk önce wait for deavice de kalıyordu pda.net programını kurup aygıt yöneticisinden android e sağ tıklayıp sürücü güncelleştirdim sonra tekrar yaptım oldu yalnız bilgisayarım windows xp sp3 bu anlattıklarım xp için oldu windows 8 de denedim deamon started denilen yazıda kaldı galiba windows 8 de olmuyor. Bu arada sitede paylaştığın orjinal romu yükleyince root kalkar mı yoksa unroot mu yapmak lazım? Unroot olayını da bu işlemi tekrarlayarak mı yapıyoruz?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım için saol kardeşim yaptım oldu ilk önce wait for deavice de kalıyordu pda.net programını kurup aygıt yöneticisinden android e sağ tıklayıp sürücü güncelleştirdim sonra tekrar yaptım oldu yalnız bilgisayarım windows xp sp3 bu anlattıklarım xp için oldu windows 8 de denedim deamon started denilen yazıda kaldı galiba windows 8 de olmuyor. Bu arada sitede paylaştığın orjinal romu yükleyince root kalkar mı yoksa unroot mu yapmak lazım? Unroot olayını da bu işlemi tekrarlayarak mı yapıyoruz?
Bu takılıp kalma bilgisayarından kaynaklanıyordur kardeşim. Benim kendi bilgisayarımda da aynı şekilde olmuştu. Bende başka bilgisayarda denedim gittim bir internet kafeye ordai bilgisayarda denedim aynı yöntemi ve oldu. Bu anlattığım yöntem Windows 7 ve Windows 8 için ikisinde de aynı şekilde yapılıyor XP'de denemedim ancak. Windows 8'de antivirüs veya güvenlik duvarın varsa bunları devre dışı bırakarak yapmayı dene bir de. Çünkü Windows 8 de böyle sorunlar olabiliyor güvenlik açısından. Unroot konusunuda foruma eklerim kısa zamanda ordan bakarsın

kiralik186

kiralik186

Üye
Tamam kardeşim saol. Orjinal roma dönümce olmaz mı unroot denedin mi?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Tamam kardeşim saol. Orjinal roma dönümce olmaz mı unroot denedin mi?
Root'un orjinal romla alakası yok. Orjinal ROM'a geri dönsen bile telefon root'lu olur. Evet bir ara yapmıştım unroot işlemini ve telefonun root özellikleri gitmişti ancak şu an tam hatırlayamıyorum nasıl yaptığımı. Müsait olduğum bir zamanda bulup yazarım foruma.

crazyclod

Üye
paylaşım için teşekkürler çok kullanışlı bi rom fakat ben bu romu yüklediğimden sonra telefon kapanır oldu neden dir ne yapmam gerekir ?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi

crazyclod

Üye
bildiğin kapanıyor :D tuşkilidi için yukardaki tuşa basıyorum 2 dk sonra bi bakıyorum pin numarası istiyor..

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Hatali kurmus olabilirsin bende o sekilde bir problem olmadi kontrol ederek tekrar kurmayi deneyin

ececuuu

ececuuu

Üye
ikinci adım üçüncü sırada takılı kaldı yarım saattir bekliyorum sorun nedir acaba :S

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
ikinci adım üçüncü sırada takılı kaldı yarım saattir bekliyorum sorun nedir acaba :S
O siyah ekranda takılı kaldıysa önceki adımlardan biri eksiktir veya sorun vardır. Sürücülerin birini yüklememiştir veya bende ilk başlarda yaşamıştım aynı sorunu çözemezsen başka bir bilgisayarda dene

ececuuu

ececuuu

Üye
galiba sorun bende yapamıyorumtelefon açık oluyor değil mi bunları yaparken

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
galiba sorun bende yapamıyorumtelefon açık oluyor değil mi bunları yaparken
Evet açık olacak ve telefona dokunmayacaksın siyah ekran çıktıktan sonra telefonunu yeniden başlatır otomatik ve CWM menüsünü açar eğer başarıyla yaparsa

bilalcn

Üye
daha önce 4 1 2 yüklemiştm fakat suanda telefn açlmadığı için usb hata ayıklama modunu açamıyorum telefonu açmadan nasıl root yapabilirim

omer275

Üye
kardeş aynı şey avea intouch 3 içinde geçerlimi

ByEfsaneXcV

Üye
DONE Yazısı Çıkmıyıyor Ben Önceden Telefona ROOT Attım CMW yüklümüdür yüklüyse nasıl açabilrim
+ ile güç tuşuna bastığımta normal kendi sistem format vb. şeyler çıkıyor

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
DONE Yazısı Çıkmıyıyor Ben Önceden Telefona ROOT Attım CMW yüklümüdür yüklüyse nasıl açabilrim
+ ile güç tuşuna bastığımta normal kendi sistem format vb. şeyler çıkıyor
Telefonu tamamen kapat ve ses yukseltme tusu ile guc tusuna ayni anda basarak 15 saniye falan oylece tut. Yukluyse cwm acilir.

• Beğen
Tepkiler: mhmmdgs1

Üst Alt