Avea inTouch ZTE Blade Avea inTouch 2 - Android 4.4.4 (CM11) ROM

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Avea inTouch 2 - Android 4.4.4 (CM11) ROM

ROM Dosyalarının Son Güncellenme Tarihi: 06.07.2014

1) cm-11-20140702-UNOFFICIAL-KonstaKANG-atlas40.zip (157.75 MB)
LİNK:

2) gapps-kk-core-20140608.zip (20.36 MB)
LİNK:

Çalışan Hizmetler:
  • RIL (mobile network & data)
  • Wifi
  • Bluetooth
  • GPS
  • Audio (playback/input/routing/headphones/etc)
  • Camera (photos, camcorder & panorama)
  • Hardware acceleration and OpenGL rendering
  • Hardware video decoding & encoding
  • 'Project Butter'
  • SD card
  • USB-storage (on external sdcard) & adb
  • USB-tethering
  • Wifi-tethering
  • Touchscreen/multi-touch
  • Sensors
  • LEDs
  • FM radio

ROM'da çalışmayan herhangi bir donanım veya hizmet yoktur. Sorunsuz çalışmaktadır.

NOT: Bu ROM'u kurmadan önce mevcut recovery'i güncellemeniz gerekmektedir. Gerekli konuların linklerini veriyorum;
- CWM v6.0.4.9:Avea inTouch ZTE Blade - Avea inTouch 2 ClockWorkMod v6.0.4.9 Recovery - MaxiCep
- TWRP Recovery v2.6.3.0:Avea inTouch ZTE Blade - Avea inTouch 2 TWRP Recovery v2.6.3.0 - MaxiCep

KURULUM:
1.
İndirdiğiniz 1 ve 2 nolu dosyaları SD kartınızın ana dizinine atın.
2. ClockworkMod veya TWRP Recovery ile telefonubaşlatın.
3. Backup and Restore -> Backup (Mevcut ROM'unuzun yedeğini almanızı tavsiye ederim)
4. Mounts and Storage -> Format /System (Sisteme format atın)
5. Wipe Data ve Factory Reset yapın.
6. '' cm-11-xxxxxxxx-xxxxxxxxx-KonstaKANG-atlas40.zip '' (İlk olarak bu dosyayıyükleyin)
7. '' gapps-kk-xxxxxxxx-signed.zip '' (Ardından bu dosyayıyükleyin)
8. Reboot Now (Telefonuyenidenbaşlatın)

ROM yükleme işleminiz tamamlanmıştır. İlk açılış biraz uzun sürebilir, dil seçim ekranı falangelecektir gerekli ayarlarınızı yaptıktan sonra full TÜRKÇE olarak kullanabilirsiniz.

sungase99

Üye
Kardeş ben bu sürümü yükledim yalnız galeri durdu. Apollo durdu gibi hatalar alıyorum nasıl düzeltebilirim ?Sorun Çözüldü.

muhammed231905

muhammed231905

Üye
4.4.4 android sistemine dair resim atarmısınız...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
4.4.4 android sistemine dair resim atarmısınız...
İnternete giremiyorum pek şu aralar. 4.4.3 arasında pek fazla fark yok. Bir kaç özellik eklenmiş sadece. Mesela sisteminde kendinde gömülü yeni bildirim sistemi var. Bu metro bildirimlerine benziyor.

muhammed231905

muhammed231905

Üye
4.4.2 nasıl o daha güzel değilmi

bida recovery nedir onu güncellek şartmı ben 4.4.2 yükledim onu hiç güncellemedim fakat 4.4.4'de güncelememiz mi gerek...

4.4.4 root yapılır mı...

Son düzenleme:

tataroglu46

Üye
Merhaba arkadaşlar ben 4.4.4 yükledim fakat şöyle bi sorunum var mesela birisi arıyor telefon çalıyor ama ekran yok kimin aradığını göremiyorum tuş kilidini açmak istediğim zaman böyle sorunla karşılaşıyorum bilgisi olan yardımcı olabilecek varmıdır teşekkür ederim

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi

bida recovery nedir onu güncellek şartmı ben 4.4.2 yükledim onu hiç güncellemedim fakat 4.4.4'de güncelememiz mi gerek...

4.4.4 root yapılır mı...
O romu kurabilmen icin cwm yi guncellemen sart.
Merhaba arkadaşlar ben 4.4.4 yükledim fakat şöyle bi sorunum var mesela birisi arıyor telefon çalıyor ama ekran yok kimin aradığını göremiyorum tuş kilidini açmak istediğim zaman böyle sorunla karşılaşıyorum bilgisi olan yardımcı olabilecek varmıdır teşekkür ederim
Ekran kararma olayi androidlerin genwlinde var ancak bende 4.4.4 kullaniyorum sadece saniyelik kararma oluyor sonra duzeliyor bastan temiz bir kurulum yapmayi dene

muradalien

muradalien

Üye
benim tel huawei honor 3c miui v5 romu yuklemek istiyorum. bir yardim eli uzatirmisin.

kaya.brhn

kaya.brhn

Üye
Sami kardes merhaba. Sayende 4.4.3 surumu kullaniyorum. 4.4.4 e gecip hersryi bastan kurmaya deger mi?

Son düzenleme:
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi

4.4.4 root yapılır mı...
4.4.3 ve 4.4.4 u kurabilmek icin recovery i guncellemen sart. Forumda paylastim bu konulari.

ihsanyldz06

Üye
beyler ben yükledim sorunsuz fakat rebbot system now dedikten sonra kapanıp tekrar cmw ye giriyo tel açılmıyo acil bi yardım etseniz gitti mi telefon ne yapmam lazım

banuerkocc

Üye
Merhaba; avea intouch 3 kullanıcısıyım, kamera sesinin kapatılmaması 4gb görünen hafızanın 1.3 olması gibi saçma sorunlarla uğraşırken Cyanogen Mod , root cmw gibi konularla karşılaştım. İntouch 3 için Cyanogen Mod yüklemek mümkün müdür ? Tamamen d eneyimsiz biri olarak hangi adımları takip etmeliyim yardımcı olurmusnuz

odessa13

Üye
Hocam yükledim ve sorunsuz çalışıyor. Fakat banka işlerini yaparken telefon rootlu devam etmek istiyor musunuz diye soruyor. Root kalkabilir mi. Kaldırınca başka bir rom yüklediğimde sıkıntı çıkar mı.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam yükledim ve sorunsuz çalışıyor. Fakat banka işlerini yaparken telefon rootlu devam etmek istiyor musunuz diye soruyor. Root kalkabilir mi. Kaldırınca başka bir rom yüklediğimde sıkıntı çıkar mı.
Root u kaldirinca baska bir rom yukleyemezsin. Ayrica o banka uygulamalarinin verdigi uyariyo dikkate alma hicbir sey olmaz.

odessa13

Üye
Root u kaldirinca baska bir rom yukleyemezsin. Ayrica o banka uygulamalarinin verdigi uyariyo dikkate alma hicbir sey olmaz.

Hocam ilgine teşekkür ederim.sayende Avea nın o saçma rom undan kurtuldum. Birde en stabil rom hangisi forumda 4.4.2 nın daha stabil olduğu yazıyor. Gerçi ben 4.4.4 ten memnunum.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ilgine teşekkür ederim.sayende Avea nın o saçma rom undan kurtuldum. Birde en stabil rom hangisi forumda 4.4.2 nın daha stabil olduğu yazıyor. Gerçi ben 4.4.4 ten memnunum.
Bende 4.4.4 kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı kardeşim bugüne kadar. 4.4.2 den fazla bir farkı yok zaten 3-5 ek özellik eklenmiş hali.

safadalaslan

Üye
Hocam ben bu sürümü yükledim fakat herhangi bir wifi ismine ve performance'ye tıkladığımda telefon yeniden başlıyo. Yardım ederseniz sevinirim. Saygılar.

kiralik186

kiralik186

Üye
Rootlu cihazlarda bankacılık işlemleri tavsiye edilmez bütün bilgileriniz rom geliştiricisine gidebilir rootlu olduğu için virüslerin sistem dosyalarına ulaşması daha kolaydır vs. ama ben rootsuz cihazda da bilgisayarda da her türlü internet bankacılığına karşıyım biraz hepsinde güvenlik sıkıntıları çıkabiliyor çok mecbur değilsen rootsuz cihazında bile kullanma
Hocam ben bu sürümü yükledim fakat herhangi bir wifi ismine ve performance'ye tıkladığımda telefon yeniden başlıyo. Yardım ederseniz sevinirim. Saygılar.
Sıfırdan tekrar yüklemeyi dene
Merhaba; avea intouch 3 kullanıcısıyım, kamera sesinin kapatılmaması 4gb görünen hafızanın 1.3 olması gibi saçma sorunlarla uğraşırken Cyanogen Mod , root cmw gibi konularla karşılaştım. İntouch 3 için Cyanogen Mod yüklemek mümkün müdür ? Tamamen d eneyimsiz biri olarak hangi adımları takip etmeliyim yardımcı olurmusnuz
Hafıza saçmalığı her cihazda var 16gb aldığın bir cihazda bile 10gb boş gelir örneğin. İntouch 3 için cyanogen mod olduğunu sanmıyorum mt6572 işlemili olduğu için. cyanogenmod lar genelde snapdragon işlemcili cihazlara çıkıyor.

safadalaslan

Üye
Rootlu cihazlarda bankacılık işlemleri tavsiye edilmez bütün bilgileriniz rom geliştiricisine gidebilir rootlu olduğu için virüslerin sistem dosyalarına ulaşması daha kolaydır vs. ama ben rootsuz cihazda da bilgisayarda da her türlü internet bankacılığına karşıyım biraz hepsinde güvenlik sıkıntıları çıkabiliyor çok mecbur değilsen rootsuz cihazında bile kullanma
Sıfırdan tekrar yüklemeyi dene
Hafıza saçmalığı her cihazda var 16gb aldığın bir cihazda bile 10gb boş gelir örneğin. İntouch 3 için cyanogen mod olduğunu sanmıyorum mt6572 işlemili olduğu için. cyanogenmod lar genelde snapdragon işlemcili cihazlara çıkıyor.
Onu da denedim fakat düzelen bişey olmadi. Yardım lütfen!!!