Aux Kablosu Nedir ?


Buğra

Buğra

Admin
Özellikle arabalarda karşımıza çıkan Aux bağlantı noktası birçok kişinin ilgisini çekmese de hayatında müziğin önemli bir yeri olan kişilerin vazgeçilmezi diyebiliriz. Bu yazıda sizlere Aux nedir ? Kısaca ondan bahsedeceğim. Öncelikle araçlarda gördüğünüz Aux girişi sayesinde herhangi bir eski telefonu arabanıza kolay bir şekilde bağlayabilir ve telefondan açacağınız şarkının arabanızın ses sisteminden ses vermesini sağlayabilirsiniz.

Aux Kablosu

Gelişen teknoloji ile beraber çift taraflı başlığa sahip olan Aux kablolarına ek olarak Type-C ucuna sahip Aux kabloları da piyasaya çıkmıştır. Eğer 3.5 mm kulaklık girişi olmayan bir akıllı telefon kullanıyorsanız sizde aşağıdaki kablo gibi Type-C ucu olan bir Aux kablosu satın alarak telefonunuzu kolay bir şekilde arabanıza bağlayabilir ve müzik zevkinizin tadını yüksek sesle çıkarabilirsiniz.
Aux Kablosu.jpg
Farklı marka ve kalitede Aux kablosu üretildiği için kablo alırken dikkat etmeniz gerekiyor. Yani isimi hiç duyulmamış kalitesiz Aux kablolarını ucuza almaktansa biraz daha isim olan firmaların kablosunu almak çok daha iyi olacaktır. Kalitesiz kablolar malzeme yapısı sebebiyle ses aktarırken kayıplara sebebiyet verdiğinden dolayı çok daha kötü kalitede ses çıkışı almanızı sağlayacaktır.
Aux_Kablosu.jpeg
Eğer telefonu arabaya bağlamak istiyorsanız hemen bir Aux kablosu alın ve bir ucunu telefona diğer ucunu da arabada yer alan Aux girişine bağlayın. Daha sonrasında telefonunuzdan Spotify veya herhangi bir müzik çalar uygulamasını açın ve şarkıyı başlatın. Eğer ses çok boğuk veya bozuk geliyorsa telefonun veya arabanın sesini kısın. Ardından telefonun EQ ayarına biz göz atın. Telefonu arabaya bağladıktan sonra EQ ayarını telefondan değil sadece arabadan yapın. Bu sayede daha temiz ve kaliteli bir ses çıkışı alabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

Üst Alt