ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) (K013) bios menüde kilitleniyor

Sponsorlu Bağlantılar

gokhan.a

Üye
    Konu Sahibi
ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) (K013) bios menüde kilitleniyor
Arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı acaba !!!

Tabletim ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) (K013)

ilk açılışta aşağıdaki görüntü geliyor

Bu ekranda hiç bir şeye mudahale edilemiyor klavye mause taktım çalışmadı
Power tuşuna uzun basınca kapanıyor.

Daha Sonra
Ses+ ve Power tuş kombinasyonu ile rom atma factory reset ekranına girilemiyor.
Ses- ve Power tuş kombinasoyonu ilede bi işe yaramıyor sadece
Ses+ Ses- ve Power Tuş kombinasyonu ile Fastboot ekranı geliyor

Bu ekranda iken pc ile tüm driverlar kurulu olduğu halde fastboot kurulum yazılımı ile

ACCEPT

4

T4

yükleme yapma ekranın da pc cihazı göremiyor hatası alıyorum
Ayrıca Smart Phone Flash Tool ile denedim pc cihazı göremediği için olmadı

Burada tıkandım yardımı olacak arkadaş olursa çok sevinirim.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Eğer Fastboot modunda cihaz görünmüyorsa driver sorunu vardır bence. Tüm driver-lar yüklü mü?

Bu arada normal fastboot.exe ile deneme yapın. fastboot.exe bulunduğu klasörde Shift tuşunu basılı tutup sağ düğmeden "Open command window here" yapın, açılan ekranda şunu yazın:
Kod:
fastboot devices
Bir cihaz görünüyormu burada?

edit: Cihaz görünüyormuş, şimdi baktım resimlerin tamamına. Fastboot tan kendiniz flash atmayı deneyin.

gokhan.a

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz görünüyormuş, şimdi baktım resimlerin tamamına. Fastboot tan kendiniz flash atmayı deneyin.

Cihaz gözüküyor fakat flashlama esnasın kopyalama yapılamıyor.

FAILED (data transfer failure (Unknow error))

Acaba cihazı dahili belleği mi arızalı
bildiğim kadarıyla dahili belleği bir sd kart , değişimi mümkünmüdür.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Cihaz gözüküyor fakat flashlama esnasın kopyalama yapılamıyor.

FAILED (data transfer failure (Unknow error))

Acaba cihazı dahili belleği mi arızalı
bildiğim kadarıyla dahili belleği bir sd kart , değişimi mümkünmüdür.
Cihazınızın NAND flash çipi arızalanmış (ve ya yapısı bozulmuş) ola bilir. Cihaz hala açıla biliyorken BIOS ta bir şeyler yapmayı deneyin bence. Fastboot ile flash atılmıyorsa çok uğraşmayın onunla.
NAND flash değişimi çok iyi işçilik gerektiren bir iş ama elbet mümkündür (parça bulunursa).

Dahili belleğin bir microSD ve ya SD kart olduğuna pek ihtimal vermiyorum, çünki bunu normalde sadece çinin en ucuz çakma cihazlarında yapıyorlar. Şu an piyasada olan cihazların neredeyse hepsi ayrı NAND flash çipi kullanıyor dahili depolama için.
Mesaj birleştirildi:

Bu arada çok önemli bir detayı sorayım: BİOS ekranında saat çalışıyor mu?

gokhan.a

Üye
    Konu Sahibi
Cihazınızın NAND flash çipi arızalanmış (ve ya yapısı bozulmuş) ola bilir. Cihaz hala açıla biliyorken BIOS ta bir şeyler yapmayı deneyin bence. Fastboot ile flash atılmıyorsa çok uğraşmayın onunla.
NAND flash değişimi çok iyi işçilik gerektiren bir iş ama elbet mümkündür (parça bulunursa).

Dahili belleğin bir microSD ve ya SD kart olduğuna pek ihtimal vermiyorum, çünki bunu normalde sadece çinin en ucuz çakma cihazlarında yapıyorlar. Şu an piyasada olan cihazların neredeyse hepsi ayrı NAND flash çipi kullanıyor dahili depolama için.
Mesaj birleştirildi:

Bu arada çok önemli bir detayı sorayım: BİOS ekranında saat çalışıyor mu?
Bios ekranında hiç bir şey yapılmıyor.

Farklı bir pc de deniyecem birde fastboot sitesi gibi bir yer varmıdır orjinal yazılımla deniyim , benim denediğim farklı bi tablette denenmiş bir elemanın yüklediği dosyalar uyum sorunu olmuştur belki.
Fastboot orjinal yazılımı lazım nereden bulabilirim.

ilginiz için çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
"Minimal ADB and Fastboot" diye Google da aratarak indirip kura bilirsiniz.

Fastboot-ta attığınız yazılım büyük bir ihtimal başka bir cihazın sıfır haldeyken alınmış yedeği. Sorun dosyada ola bilir ama bence değil, çünkü hata aktarım zamanı başlıyor.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
evet saat çalışıyor bios pili flnmı çıkarsak pc lerdeki gibi işe yaramı acaba
Portativ cihazlarda çoğu zaman cihazın kendi bataryası kullanılıyor BİOS için. Eğer BIOS saati çalışıyorsa demek ki BİOS ta ciddi bir sorun yok. Başka klavyelerle deneyin BİOS-ta bir şeyler yapmayı. Sorun USB bağlantısında ve ya dokunmatikte de ola bilir. Bence sistem yazmaya çalışmadan önce 100% emin olun sorun sistemde mi diye.

Üst Alt